Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyek? Minimálbéres birka...

Mi legyek? Minimálbéres birka aki kussol vagy öntudatos hazafi egy fillér és munka nélkül? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A cégnél ahol vagyok egy hónapja hülyének nézik a dolgozót. Túlóra minden nap fizetni azt soha. Ha rákérdezel firtatod, határozott szerződésed van az lejár repültél. Pénzt persze akkor se kapz. Szabira kiírnak de el nem engednek. Dolgozol miközben szabin vagy.

Hasonlók.


Két utam van:

- vagy beállok a többi birka közé kussolok nyelek és akkor állásban maradok (havi nettó 69)

- vagy öntudatos leszek és melldöngetve kikérem magamnak hogy hülyének nézzenek. Ez esetben a melónak annyi, egy fillérem se lesz, állásom se. És akkor majd a boltosnak is döngethetem a mellem, hogy aggyá’ mán’ kenyeret de hitelbe mert egy vasam sincs.

- C opció az nincs. Más állás? Nincs.


Szóval melyik legyen?


2015. okt. 31. 19:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

lusta


meg se kérdezem ha egy olyan ember aki már reggel 6kor szopja a bránert este 7-ig 8-ig az lusta, akkor az aki fel se kel reggel az micsoda tessék mondani?

2015. nov. 1. 09:31
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem lusta vagy, csak tehetetlen. Lenne C opció, csak az téged nem annyira érdekel. Gondoltad, hogy a 0 képzettséggel majd mindig lesz jó kis munkád, és te diktálsz. Hát ez nem így van. Ha meg van képzettséged, akkor minek sírsz, mehetsz is keresni egy másik munkát!
2015. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

van képzettséged


Hát van egy semmire se jó külkeres meg egy hasonlóan értékes államig főisk diplomám.

wc papírok.

2015. nov. 1. 14:45
 14/25 tetro ***** válasza:

14.45

Akkor nincs piacképes végzettséged és sajat labadra se tudsz allni. Szerintem inkabb ne verd a melled hazafikent.

2015. nov. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Ja és egy pont ide: nemrég még lusta voltam tanulni ugye.

Hát két diploma-ennyire voltam lusta.

Jobban tettem volna ha a répát verem tanulás helyett. Értelme ugyanúgy semmi de legalább kellemes.

2015. nov. 1. 15:14
 16/25 anonim ***** válasza:
Vagy 2 fölösleges papír helyett szerezhettél volna egy piacképes diplomát.
2015. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

egy piacképes diplomát.


Megvan még az a HVG Diploma különszám ami a végzés éve előtt 1 évvel az Államig Főisk igazgatásszervezési szakát (ott végeztem)az ország 10 legkeresettebb diplomái közé sorolja.

Csak ha valaki azzal vádolna hogy kiválasztottam valami jó könnyű kamuszakot hogy legyen valami diplomám. Nem. A legelismertebb munkaerőpiaci sajtótermék (HVG) statisztikája alapján választottam.


Ennyit a piacképességről.

2015. nov. 1. 16:44
 18/25 tetro ***** válasza:

16.44

Mennyi volt a felveteli ponthatar?

2015. nov. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

240. És mennyi volt abban az évben (mert a 2000-es évek elején vagyunk) maximuma nyelvvizsgával OKTV-vel? 248.

Ennyi. Max pontszámos hely volt.

De csak rágjuk a semmit keressük a rést a pajzson hogy mire lehet ráfogni hogy hülye voltam és miért ezt meg büfészak, meg mingyá előkerű a csodaszó hogy há mé nem mérnöknekk...


Igaz?

2015. nov. 1. 17:20
 20/25 tetro ***** válasza:

17.20

Csak érdekelt :D nyugi, töröld le a nyálhabot.

2015. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!