Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Áruljátok már el! Mi a baj az...

Áruljátok már el! Mi a baj az MLM rendszerrel?

Figyelt kérdés
Én egy ilyen cégnél dolgozom.. Szeretem.. És szerintem nem olyan nagy baj hogy ha az általam beszervezett emberek munkája után kapok pénzt.

2015. nov. 30. 23:10
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
49%
Nincs igény a termékre, az emberek csak azértis megveszik túlárazva hogy "mégtúlárazva" megpróbálják eladni az imserőseiknek, persze az ismerősök nem akarják feleslegesen szórni a pénzt, sokan pénzügyileg belebuknak az MLM-be, mindig csak a felső szinten járnak jól.
2015. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
45%

@13:11


A direkt értékesítést hogy sikerült bele kavarni az MLM-be?

2015. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
65%

ahogy más is írta. magával az mlm rendszerrel semmi baj nincs.

a gond valóban az, hogy az egész úgy működik, hogy maga a cég egy faék egyszerűségű piramisjátékot elbújtat egy átlagember számára teljesen felesleges termék vagy szolgáltatás mögé, hisz onnantól piramisjáték valami, ha az ember a pénzéért nem kap semmit...így viszont kap, megvan a kiskapu.


engem is rendszeresen bombáz volt osztálytársam családja ilyen szarokkal, példának okáért volt egy olyan cég, ami "titkosított videótelefonálási" szolgáltatást kínál, persze nem ingyen. és hogy próbálja nekem eladni...hogy nagy cégek ezt használják az üzleti tárgyalásokhoz. jó, de ez engem mért érdekel? ott a skype, pont telibeszarja az átlagember, hogy hogyan van titkosítva az a kommunikációs csatorna...és persze, ha engem nem érdekel, biztos vannak cégvezető ismerőseim...hát hogyne lennének...teljesen életszerű, hogy az üzleti elit között mozgok, és simán tudnám ajánlgatni ezeket a szolgáltatásokat.


itthon teljesen rosszul használják a rendszert, pont azért, mert annyi rászoruló ember van, aki előtt elég elhúzni a mézesmadzagot, és már ugrik is bele a "könnyű kereseti lehetőségbe".

ha olyan tiszta dolog lenne, akkor az előadáson is nyíltan beszélnének. nem az, hogyha valaki előadás után is érdeklődik iránta, utána közlik, hogy hát, van egy 25-50ezer Ft-os regisztrációs díj, amit ugye mindenkinek meg kell fizetnie. itt kezdődik az a fajta lehetetlenedés, ami miatt egy csomóan belebuknak.

kölcsönkér valakitől, hogy befizesse...mert hát beültették az agyába, hogyha embereket hív meg, akkor majd kap utána pénzt. na de mi után? az után, hogy vásárolnak általa a termékekből, vagy ők is beszállnak, és befizetik a reg. díjat. pontosan ezért rohadtul nehéz találni érdeklődőket. minden nap legalább egy 100-200 emberrel kéne beszélgetni ahhoz, hogy nap végére legyen 1 ember, aki elképzelhetően belevág...de lehet, hogy ő is okosabb lesz, és végiggondolja azt, hogyha neki sincs fölösleges kidobnivaló pénze a reg. díjra, akkor ő is pont így fog járni, amikor ő akar meg valakiket bepalizni...vagy esetleg azon gondolkozik el, ha mondjuk étrendkiegészítőket, vitaminokat kellene értékesíteni, akkor rájön, hogy ezek olyan rohadtul túlárazottak, hogy ő sem venne belőlük, akkor mégis hogyan győzne meg bárkit, hogy ezek kivételesen jó árúak?


soha egyetlen olyan céget nem láttam még, ahol ajánlott fogyasztói ár alatt adtak volna bármit is. ha így lenne, akkor mindenki mlm-ezne.

2015. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
63%

Az MLM-rendszerrel nincs semmi baj.

Az emberekben keresd a hibát!

2015. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
40%

A legnagyobb baj az az,hogy ide szinte csak olyanok írnak akiknek halovány lila fingjuk sincs arról, hogy mi is valójában az MLM. És a társadalom nagy része ebbe a kategóriába tartozik. Elhitetik velük, hogy az xy piramisjáték is mlm és azok lejáratják ezt a szakmát.

Aztán onnan jönnek a hülye rémtörténetek, amiket a sok "okos" még tovább is fejleszt még nagyobb hülyeséget gyártva.

Ha valóban MLM cégben dolgozol, akkor ott nincs aki megment a sikertől, hogyha azt csinálod legalább fél évig napi szinten amit a szponzor mond és ez hosszú távon is működőképes, szemben a piramisjátékokkal amik 1-2 év után összedőlnek és csak a pénzt viszik.


A leginkább azt tudom neked javasolni, hogy messze kerüld el az olyan embereket akiknek fingjuk sincs róla és csak lehúznak.

Én ezt megtanultam. Még hírből sem tudtam, hogy mi az MLM amikor már elkezdtem leépíteni azokat a kapcsolataimat akik csak visszahúztak.

Ebben az a legnehezebb, hogy van, hogy ezek a legjobb "barátaid". De ezek a kapcsolatok valójában csak rontanak az életeden vagy minimum visszatartanak.

Azóta egyáltalán nem bántam meg, hogy az ezelőtt 7-8 éves kapcsolataimat leépítettem, mert most sokkal jobb embereket ismertem meg. Az mlm amúgyis nagyon jó kapcsolatépítő lehetőség. Már aki tudja ezt jól működtetni és használni.


Van egy sikeres ingatlanos ismerősöm (nem MLM) ebből a régi 7-8 éves társaságból. Ő sem ápolja a többiekkel a kapcsolatot, új barátai vannak. Érdekes, hogy ő szárnyal míg a többiek, akik úgymond együtt maradtak megrekedtek egy szinten. Sajnos mivel máshová költözött így nem nagyon találkozunk személyesen.


Jól megfigyelhető, hogyha vesztes gondolkodású emberekkel veszed körbe magad, akkor te is hasonulsz velük. Én ha tehetem elkerülöm az ilyen embereket. Ha találkozunk és jönnek a panaszáradattal, akkor ha lehet félbe szakítom őket és más mederbe terelem a beszélgetést, mert nem vagyok kíváncsi arra, hogy szerinte miért sz_r az élet amikor rengeteg jó dolog van benne, még az is tud panaszkodni akinek semmi oka nem lenne rá. Vagy a másik megoldás, hogy rövid úton elköszönök tőle.


Azt javaslom, hogy te is hagyd a fenébe azokat az embereket akik visszahúznak. Teljesen mindegy, hogy mivel foglalkozol legyen az MLM vagy bármi más.


Sok sikert hozzá!

2015. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
17%

Még egy kérdés:

Miért az érdekel, hogy a hozzá nem értőknek mi a problémája vele? Miért nem azzal foglalkozol, hogy mit profitálhatsz belőle?

Ha az első kérdéssel foglalatoskodsz, akkor elmegy tőle a kedved. Ez igaz mindenre.

Ha azzal jössz, hogy a futás izomlázzal jár, meg fárasztó, akkor biztosan nem fogsz elkezdeni futni, mert még azelőtt feladod mielőtt belekezdtél volna.


Illetve mindig nézd meg, hogy ki az aki javasol neked bármit is.

Szerinted a szomszéd aki életében nem volt vállalkozó mennyire kompetens bármilyen vállalkozási témában is?

Vagy aki nem volt képes még egyetlen működőképes vállalkozást sem felépíteni?!


Itt meg bárki összehazudhat neked mindent. Tudod ellenőrizni?? Nem, na látod!


Az életben meríts tapasztalatot és ne a neten hazudozó, plusz a témához teljesen inkompetens emberekből indulj ki.

2015. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim válasza:
30%
Mind lop, hazudik meg mutyizik
2015. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
52%

Az egyszeri embernek miféle érdeke fűződik ahhoz hogy szándékosan akarja lejáratni esetleg hamis állításokkal az MLM-et?


Az MLM ügynöknek meg nagyon is anyagi érdekek fűzik ahhoz hogy fűt fát össze hordjon hogy mennyire is jó dolog ez az MLM hogy az éppen kiszemelt palimadarat becsalja ebbe az egész hülyeségbe?


Az MLM-esek előszeretettel kecsegtetnek azzal, hogy itt bárki megcsinálhatja a saját nagy üzletét, csak kitartás kell hozzá meg stb stb...

Közbe meg ez az egyik nagy hazugsága az egésznek.

Nem mindenkiből lesz sikeres MLM ügynök, sőt nagyon kevesekből.

Nem mindenkinek van jó beszélőkéje, vastag bőr a képén, gyomor, hogy az ismerőseit manipulálja. Valamint külön jó pont hogy ha az illető egy opportunista pszichopata.


Az MLM az egy pénznyelő vallás konkrétan. Azt kell elhinned, hogy egyszer majd neked is százmilliós villád lesz, mint a cégvezetőknek, meg Bentleyd, meg majd velük együtt mész a Kanári szigetekre céges utazásra. Csak hát ez 99.9999%-uknak soha nem jön el. Persze egyből nyakra akarnak harapni, mikor olyan véleményt látnak, ami esetleg megingathatná őket az "istenükben".

2015. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
32%

"Csak hát ez 99.9999%-uknak soha nem jön el."

Csak hát az emberek 99.9999%-a nem hajlandó megtenni amit kell. Meg lehet nézni, hogy aki dolgozik az eredményeket ér el. Ennyi.

Amit meg összehordtál abból világosan látszik, hogy fogalmad sincs az MLM-ről, mert pont arról nem szól amit itt összehánytál.

2015. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
40%

"Csak hát az emberek 99.9999%-a nem hajlandó megtenni amit kell."


Igen ez lehetséges. Nem hajlandók opportunista pszichopataként viselkedni, az ismeretségeiket aprópénzre váltani.

2015. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!