Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Élettapasztalat vagy c'est la...

Élettapasztalat vagy c'est la vie? Közmunkásként a volt tanárommal kerültem egy csoportba és együtt szedjük a kutyaszart. Nekem még az érettségi sincs meg neki tanári diplomája van-és ugyanott vagyunk?

Figyelt kérdés

Nem voltam egy mintadiák eljutottam ugyan a 12. osztály végéig de a matek másodszorra se sikerült. Csak azért mondom el hogy nincs érettségi se hogy egy nulla végzettségű ember nem talál semmit és végül közmunkában köt ki az egy dolog.


Na de ilyen kicsi a világ-ott van a csoportban a volt tanárom is. Az iskolát összevonták egy másikkal, a tanárok felét elküldték, ki talált új helyet ki nem. Ő épp nem.

Volt már biztonsági őr, bolti eladó, csomagkihordó. Aztán innen is eljött vagy kirúgták. Volt olyan hely ahol amíg támogatás volt rá, mint új munkavállaló 3 hónap addig alkalmazták aztán repült.


És most itt szedi a kutyaszart velem a volt diákkal akinek még az érettségi sincs meg. Neki meg diploma is van, 20 éves tanári pálya mögötte. És ennyit ér.


C'est la vie?


Persze most az összes ész elkezd majd sziporkázni hogy ezt meg azt kéne csinálnia. Hát biztos úgy van… mindenki jobban tudja majd annál mint aki benne él. Persze csak távolról anonim módon a gép mögül.


2016. jan. 23. 10:27
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Aha. Ja. És aki tanult és szintén az lett az mi? Ha én szar oké és akkor ő? Triplán szar?


Mert én már az elején megírtam tessék visszaolvasni:

. Csak azért mondom el hogy nincs érettségi se hogy egy nulla végzettségű ember nem talál semmit és végül közmunkában köt ki az egy dolog.


Tiszta sor, semmihez se értek semmit se tanultam és klözmunka.

Oké.

És aki tanult és egyetem és 20 éves szakmai múlt stb az ugyanazt a söprűt fogja mint én.

2016. jan. 23. 18:15
 12/40 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az élet szép, a punci finom, a közmunka az tényleg szopás, de hogy mi a jó francnak írogatsz románul, azt elárulhatnád, b.aszod Béla.
2016. jan. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
26%

Én komolyan nem tudom, nem értem ki megy közmunkásnak. Ismerek olyat aki nőként 50 év felett vidéken képzettség nélkül elment gyárba, igaz, hogy csak kb minimálbért kap de az is jobb, mint a közmunkás bér. Ja az igaz, hogy ő nem lazsálhat egész nap és csak szünetekben ehet stb, szóval viszonylag szigorúbb szabályok között kell dolgoznia. Gondolom van aki azt mondja inkább keres kevesebbet de legyen lazább a munka.

Olyat is ismerek akinek nemhogy képzettsége de még magyar nyelv tudása sincs, de azért a közmunkás bérnél valamivel többet keres ő is konyhai kisegítő, mosogatóként.

Valahogy nekem az jön le, hogy közmunkás az lesz aki nem igazán akar komolyan dolgozni.

2016. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

"hogy közmunkás az lesz aki nem igazán akar komolyan dolgozni."


Na azért sztem abból a 300.000 ből aki jelenleg közmunkás (KSH adat....) csak akad aki dolgozni is akarna...

Ha csak 10%-uk akar az máris 30.000 ember aki dolgozna de nem tud és inkább közmunkázik. Vajon miért?


és ha nem 10% hanem mondjuk 40?????

2016. jan. 23. 19:10
 15/40 anonim ***** válasza:
51%

Én simán el tudom képzelni, hogy van ennyi olyan ember akinek ez megfelelő. Kevés munka, nincsenek agyon hajtva. Gondolom sepregetés közben akkor eszel, iszol, cigizel amikor akarsz.

Az az embertomeg pedig nem fix, biztos van aki nem talál azonnal normális munkát és addig kicsit közmunkázik.

2016. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

"Gondolom sepregetés közben akkor eszel, iszol, cigizel amikor akarsz.


Hát ezt speciel marha rosszul gondolod.

2016. jan. 24. 09:17
 17/40 anonim ***** válasza:
52%
Ő diplomával könnyebben továbbléphet, ez a különbség köztetek. Amúgy sem az az általános, hogy (tényleg piacképes) diplomával közmunkára visznek. De akinek van már egy szinte akármilyen diplomája és jól beszél 1-2 nyelvet, az nem söprögetni fog, max. költöznie kell hozzá.
2016. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Az tuti hogy piacképes diplomával nem mész közmunkázni mert nem jutsz el oda.

Csak ugye egy 60 feletti földrajz hittan tanár az mióta piacképes???

Hova kell az? Sehova. Max más iskolába kéne de a hittan az olyna mintha nem is lenne, senkinek se kell, a földrajz meg önmagában kevés.

Most végezhetne újabb egyetemet, 60 éves fejjel, de minek.

Több év mire elvégzi, és elmegy dolgozni hogy "most végeztem". Hány éves? Kiröhögik.

2016. jan. 24. 11:19
 19/40 anonim ***** válasza:
Nem csak sepregetős munkák vannak közmunkában, tavaly kikötöttem egy irodaházban, ahol a 2 vezető + 1 húszon éve ott dolgozó irodai alkalmazotton kívül mindenki közmunkás szerződéssel volt felvéve, volt, aki évek óta így dolgozott már, és keményen, mert elvárások voltak és teljesíteni kellett, ezért a kevés fizetésért. Ott is dolgozott egymás mellett az egykori osztályfőnök és a volt tanítványa. Nyár óta meg az úgymond jobb munkákra csak azokat veszik fel, akiknek van számítógépes vagy valamilyen ügyintézéssel kapcsolatos okj-ük, így simán mehetnek a diplomások is söprögetni, ha nincs nekik ilyen papírjuk és elvállalják a munkát.
2016. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

" és elvállalják a munkát."


Eleve itt kisiklik a dolog. A közmunka nem úgy működik hogy lenne ez a meló meg ez melyiket választod, meg vállalod-e.

Nem. Itt a seprű nyomás. Ha akadémiai doktor vagy akkor is itt a seprű senkit se érdekel. Nem kérdezik vállalod-e.

Csinálod vagy nem. Ha nem eleve kizártad magad az össze skésőbbi ellátásból és lehetsőégből.

2016. jan. 24. 12:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!