Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Élettapasztalat vagy c'est la...

Élettapasztalat vagy c'est la vie? Közmunkásként a volt tanárommal kerültem egy csoportba és együtt szedjük a kutyaszart. Nekem még az érettségi sincs meg neki tanári diplomája van-és ugyanott vagyunk?

Figyelt kérdés

Nem voltam egy mintadiák eljutottam ugyan a 12. osztály végéig de a matek másodszorra se sikerült. Csak azért mondom el hogy nincs érettségi se hogy egy nulla végzettségű ember nem talál semmit és végül közmunkában köt ki az egy dolog.


Na de ilyen kicsi a világ-ott van a csoportban a volt tanárom is. Az iskolát összevonták egy másikkal, a tanárok felét elküldték, ki talált új helyet ki nem. Ő épp nem.

Volt már biztonsági őr, bolti eladó, csomagkihordó. Aztán innen is eljött vagy kirúgták. Volt olyan hely ahol amíg támogatás volt rá, mint új munkavállaló 3 hónap addig alkalmazták aztán repült.


És most itt szedi a kutyaszart velem a volt diákkal akinek még az érettségi sincs meg. Neki meg diploma is van, 20 éves tanári pálya mögötte. És ennyit ér.


C'est la vie?


Persze most az összes ész elkezd majd sziporkázni hogy ezt meg azt kéne csinálnia. Hát biztos úgy van… mindenki jobban tudja majd annál mint aki benne él. Persze csak távolról anonim módon a gép mögül.


2016. jan. 23. 10:27
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

„Csak ha nem csinálod kizárod magad az egész rendszerből és felkötheted magad.”


Akkor mi van? Tavaly nem tettem eleget a jelentkezési kötelezettségemnek, töröltek, büntetésül 60 napig nem regisztrálhattam, valahogy nem éreztem, hogy emiatt bármi is változott volna az életembe, legfeljebb lemaradtam egy jó kis közmunkáról, mást amúgy se tudnak nyújtani, állást nélkülük is lehet keresni, ahhoz regisztráltnak sem kell lenni.

Van diplomás ismerősöm, ráadásul nő, aki utcát sepert, nem azért mert „éhen halt” volna, ha nem vállalja el, hanem ezt tudták akkor felajánlani és elfogadta, végigcsinálta. Utána talált más munkát.

Nem kellene ilyen sarkalatosan nézni a dolgokat.

2016. jan. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

ÉS vajon a diplomás ismerősöd mi a jó francért ment el utcát söpörni havi nettó minimálbérért se?

Vajon miért mnem mondta azt hogy kapjátok be és elment volna inkább házakhoz feketén takarítani vagy (mivel diplomás) feketén korrepetálást felzárkóztató órákat tartani hülyepistikének? Óránként 2-3000-ért akár?

Hm?

2016. jan. 25. 13:35
 33/40 anonim ***** válasza:

Tudod, közel a nyugdíjhoz, a nők 40 évéhez, az a pár hónap jogviszony is sokat számított neki, annyival is beljebb volt. Mit ért volna, ha ez idő alatt csak feketén takarít?

Ugyanilyen megfontolásból egy másik ismerős az irodai közmunka mellett folyamatosan korrepetál, tanár volt előtte. Nem feltétlen kell csak a közmunkás fizetésre támaszkodni, de míg a korrepetálással nem telik a szolgálati ideje, addig a közmunkával igen.

2016. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Mást kérdezek. Ha valaki végigdolgozza az életét és diplomásként csak nem padlót nyalt gondolom, hogyhogy nem alakul ki olyan kapcsolatrendszere, hogy állásvesztés esetén megereszt pár telefont, és egyből segge alá tolnak egy széket?
2016. jan. 26. 11:43
 35/40 anonim ***** válasza:
Nehéz olyan kapcsolatrendszert kialakítani, hogy csak úgy odatoljanak egy állást, ha szükség van rá, még ha van is valakinek olyan ismerőse, aki esetleg segíteni tudna, akkor is van, hogy sokat kell várni mire nyílik egy lehetőség. Egy volt munkatársamnak egyetemi diplomával és kiterjedt kapcsolatrendszerrel is 2 évébe telt mire újra el tudott helyezkedni a szakmájában, protekció nélkül még lehet, hogy most is pályázgathatna. 2 éve azzal telt, hogy beadta minden épkézláb állásra a jelentkezését és nem csak helyben, egyszer majdnem felvették valahova, csak volt egy még protekciósabb.
2016. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben én szerintem kimennék pár hónapra külföldre, szerezni egy kis kezdőtőkét.
2016. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

" Hogyne. Közmunka és mellette spórolás. Hogyne. Jézus újra köztünk járna? Te lenné a biblikus halszaporító? 1 hallal jóllakatsz ezer embert? Hihető. "


Visszanéztem már, hátha... Tudod, elvégzed az iskolát, otthon laksz, a szüleid - ha nem túl intelligensek - akkor is megértik, hogy pár hónapig te még nem fizetsz a közösbe, hanem félreteszed a pénzed, mert kell a kezdőtőke az egyetemre és az nekik is jobb lesz, ha egyetemre járok közmunka helyett. Tádám, így működik ez. Ha már benn vagy, akkor meg szerényen, de lehet élni. Mondjuk még mindig többet kapok innen-onnan csak azért, mert tanulok, mint a közmunkabér havonta.



Nem bal**szoskodni kell,hanem csinálni.

2016. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:

Jesszus, hogy micsoda egy rebelis kis izé vagy. Ilyen stilussal remélem, hogy a brigádod szétszívat, a főnök meg minden reggel ellenőrizteti veled a cuccod.

Tanulni kellett volna, nem pedig itt sírni, mindenkit okolni. Nézzél magadba, menj el OKJ-ra.

Dolgozzál és imádkozzál!

2016. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Diplomásként már nem kötelező elvállalni a szemétszedést utcaseprést, az új törvény szerint:


[link]

2016. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

!!!!!


Ezért nem érdemes őket a másodlagos közfoglakoztatásba erőltetni, hanem ezt fent kell tartani a képzetlenek integrálásra. Ugyanakkor diplomás munkanélküli - saját kérésére - a jövőben is foglalkoztatható közmunka keretében.



EZ TUDOD MIT JELENT? Szerintem tudod.

Igen , azt jelenti. Vállalod? Nem, Oké akkor nem. De akkor pénz sincs egy fillér se. Ezt jelenti.

De ez voltaképp eddig is így volt. Írtam is nem kötelező közmunkázni. Csak akkor semmit se kapsz és ha nincs egy filléred se akkor választhatsz: emelt fő és no közmunka diplomával és éhen halsz vagy diploma ide vagy oda nyomás szart pucolni havi semmiért.... és nem halsz éhen a hideg vízree valót talán megkeresed.

2016. febr. 2. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!