Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Élettapasztalat vagy c'est la...

Élettapasztalat vagy c'est la vie? Közmunkásként a volt tanárommal kerültem egy csoportba és együtt szedjük a kutyaszart. Nekem még az érettségi sincs meg neki tanári diplomája van-és ugyanott vagyunk?

Figyelt kérdés

Nem voltam egy mintadiák eljutottam ugyan a 12. osztály végéig de a matek másodszorra se sikerült. Csak azért mondom el hogy nincs érettségi se hogy egy nulla végzettségű ember nem talál semmit és végül közmunkában köt ki az egy dolog.


Na de ilyen kicsi a világ-ott van a csoportban a volt tanárom is. Az iskolát összevonták egy másikkal, a tanárok felét elküldték, ki talált új helyet ki nem. Ő épp nem.

Volt már biztonsági őr, bolti eladó, csomagkihordó. Aztán innen is eljött vagy kirúgták. Volt olyan hely ahol amíg támogatás volt rá, mint új munkavállaló 3 hónap addig alkalmazták aztán repült.


És most itt szedi a kutyaszart velem a volt diákkal akinek még az érettségi sincs meg. Neki meg diploma is van, 20 éves tanári pálya mögötte. És ennyit ér.


C'est la vie?


Persze most az összes ész elkezd majd sziporkázni hogy ezt meg azt kéne csinálnia. Hát biztos úgy van… mindenki jobban tudja majd annál mint aki benne él. Persze csak távolról anonim módon a gép mögül.


2016. jan. 23. 10:27
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Felénk megkèrdezik, hogy adhat-e x vagy y helyre közvetítő lapot. Esetemben semmi jelentősége, ha nemet mondok, mert segély sem jár, de ismerősnek se lett megvonva a segélye, mert nem kért abból a helyből, ahova ki akartàk közvetíteni.
2016. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Ez hazugság. HAZUGSÁG!!!


Ha visszautasítod a melót azonnal kérdés nélkül és automatikusan kizárod magad az ellátásból.

Nem kívánok ezen vitatkozni mert felesleges. El kell olvasni az ezzel kapcsolatos jogi szabályozást.

Azt meg hogy megkérdik tőle elfogadja-e nem is kívánom kommentálni akkor földrengető baromság mikor örülnek ha egyáltalán van meló az embereknek. 10en vannak 1 helyre így is.

2016. jan. 24. 14:42
 23/40 A kérdező kommentje:

"ahova ki akartàk közvetíteni."


Le vagy maradva kb 10 évvel.

Kiközvetíteni? Olyan már nincs jó ideje.

2016. jan. 24. 14:42
 24/40 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nálatok úgy működik, ha nem fogadod el törölnek és megvonnak mindent, ami jár. Igen, amúgy olvastam, hogy ez lenne az eljárás, de legalábbis felénk, ha hiszed, ha nem akkor is ilyen téren teljesen normálisak, volt, hogy az ügyintéző mondta, x munkakörre, helyre nem is ajánlja, hogy kiközvetítsen.

Nem 10 éves történetek, ismerős a héten volt bent, én meg a múlt héten kérdeztem meg van-e valami lehetőség, mikor mondta az ügyintéző hogy hol van egy hely, több se volt irodai, mondtam mivel ott már voltam, inkább hagyjuk, akkor megbeszéltük, hogy majd mikor menjek érdeklődni legközelebb.

2016. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Apám, akkor te másik országban élsz.

De ha gondolod gyere ide hozzánk. Mielőtt azért jössz olvasd már át a jogszabályokat is. Pl azt mivel jár a felajánlott munka nem vállalása. Egyébként leírtam mivel jár.

Röviden: úgy vágnak ki mint a fosos macskát. Nem az adott munkáról, hanem a rendszerből is.

2016. jan. 24. 18:10
 26/40 anonim ***** válasza:

Ilyen stílussal nem is csodálom, hogyha be is tartják veled szemben a törvényben leírtakat.

Amúgy meg mindent lehet rugalmasan intézni, de ahhoz kell egy olyan hozzáállás.

2016. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg mindent lehet rugalmasan intézni,"

Ja hát a rugalmas az mit jelent? Amikor apámat elkapta a rendőr mert bement a behajtani tilos utcába megkérdezte nem intézhetnék -e el "rugalmasan"? Elintézték, egy kis lóvé a rendőr zsebébe és nem látott semmit.

Erre gondoltál? Rugalamsan? Haver sógor koma mutyi? ma nekem holnap neked?

2016. jan. 24. 18:42
 28/40 anonim ***** válasza:

A közfoglalkoztatás elvileg egy lehetőség a munkára addig is, míg nem talál valaki rendeset, ráadásul elvállalni sem kötelező, minthogy segélyért sem kell sorba állni.


Az más, hogy szeretik kihasználni ezt a lehetőséget a cégek, mert nem kerül nekik pénzbe az ember, és még pluszba is kapnak, amit elvileg a közmunkás munkaruhájára, munkaeszközökre és esetleges útiköltség térítésre kapnak, az megint más lapra tartozik, hogy ezeket mire is költik ténylegesen.

2016. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Én se csodálkozom ha ilyen stilussal csak a kozmunka marad neked, ráadásul ott is betartanak minden szabályt veled szemben.
2016. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

"ráadásul elvállalni sem kötelező,"


Állj. Nem mondtam hogy kötelező. Semmi se kötelező. Csak ha nem csinálod kizárod magad az egész rendszerből és felkötheted magad. Ezt mondtam!

Az éhezőnek se kötelező elfogadni a nyújtott kenyeret. CSak ha nem teszi éhen hal.

De joga van éhen halni is... most szted el fogja fogadni vagy nem? Vagy más választása vagy nem?

Bagy elfogadja vagy megdöglik. SZabad a választás!!

Elküldenek vkit diplomával szart lapátolni. Nincs egy filléje se. Mit tehet? Elfogadja. Mást nem.

Vagy kizáratja magát az egészből a szabad nemleges döntésével és éhen hal.

2016. jan. 25. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!