Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ennyi gazdag...

Honnan van ennyi gazdag ember, ha állítólag nagy a munkanélküliség és alacsonyak a fizetések?

Figyelt kérdés
Azt már megszoktam, hogy az egyetem környékén, elit helyeken és a belvárosban (Debrecenben élek) halomra állnak a parkolókban 15-25 milliós új, legfeljebb 1-2 éves BMW-k, Mercik vagy Audik, de az utóbbi években már a paneltömbök melletti parkolókban is nagyon gyakran látok legalább 5-8 milliós értékben autókat. Természetesen ezeknek a fenntartása sem 1-2 fillért, szóval ha tényleg olyan rossz helyzetben van az ország, mi az oka, hogy Mo., munkanélküliség szempontjából egyik legrosszabb helyzetben lévő (állítólag) régiójában mégsem vélem felfedezni azt a hú de nagy mély szegénységet. Főleg abból kiindulva, hogy az általam ismert emberekre - akik alapvetően nagy értékű gépjárművet birtokolnak - nem éppen az jellemző, hogy éveken át koplaltak azért, hogy villantsanak egy drága autót, hanem egyéb téren is erős lábakon állnak. Mondjuk egy tizenmilliós autót nem is lehetne spórolással megvenni. Azt nem tudom, hogy a nyugati országrészben mi a helyzet (Bp.-t nem is említem), de valahogy nekem nem az tűnik, hogy olyan mély szegénység lenne, mint azt a közhangulatból (állandó pesszimizmus és panaszkodás) és a statisztikákból le lehet szűrni. A hitellel kapcsolatos érvelés sem helytálló, mert azt a törlesztőrészletet sem (ami nem pár-tízezer forint) lehet az állítólagos magyar bruttó átlagfizetésből kifizetni és akkor a folyamatosan épülő új lakóparkokat még csak nem is részleteztem.

2016. ápr. 1. 15:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%

Miskolcra érdemes egyszer ellátogatni. Megnézni lillafüredet, utazni a kisvasúton, fürdeni a tapolcai barlangban, aztán eljönni onnan. :D

Beszélgettem ott pár emberrel és szerintük is inkább a képzetlenség a fő probléma, ez az ami miatt nem lehet gyárakat építeni.

2016. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
77%
Mert a rendszermódosulás után a képzett munkaerők tízezrei hagyták ott Miskolcot.
2016. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ~10 millió emberről beszélünk, nem csak Debrencenről


Látod a drága autókat, de nem látod a nemlétező autókat, korgó gyomrokat.


"Mert hiszen az ember átlát a falon,

de nem lát keresztül a fal hiányán." Weöres S.

2016. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
80%

Debrecenben nem tudom mi a helyzet, de engem Budapesten a szélsőségek közötti űr döbbent meg.


Kétféle embert látok:

- Tetőtől talpig márkás ruhákban, a legújabb telefonokkal és egyéb kütyükkel mászkáló emberek, akik a menő belvárosi kávézókban ücsörögnek, és ott kortyolgatják minden áldott nap a menő habos cukros barna löttyöt papírpohárból 1000 forintért. Aztán amikor megunják, beülnek a német prémium autóba és hazahajtanak. Persze előtte látványosan beteszik a csomagtartóba a kis papírszatyrukat, ami ugye elmaradhatatlan kellék, és mindenkinek látnia kell a feliratát: "Michael Kors", vagy valami hasonló.

- Tisztátalan, igénytelen, büdös emberek hiányos, szakadt, mocskos, olcsó kínai ruházatban, főleg melegítőkben, akik minden alkalmat megragadnak, hogy a mellettük elhaladónak odabökjenek szívszaggató könyörgéssel egy "szánjon meg pár forinttal" jellegű mondatot. A durvább, hogy ezek nem mindig hajléktalanok, sőt, olyan is gyakran megesik velem, hogy amikor megyek boltba, akkor a kifelé - megrakott szatyrokkal - jövő állít meg, hogy adjak neki pénzt, mert most költötte el az utolsó forintjait kajára, és nem tud holnap enni adni a gyerekeinek. Brutális mérteteket ölt Pesten a kéregetés.


Szóval én nagyon ritkán látok hozzám hasonló, kulturáltan, de nem tetőtől talpig márkás ruhákba öltözött, tömegközlekedéssel vagy középkategóriás autókkal járó embereket. Pontosabban látok, de nem az ilyenek adják a társadalom nagyját, ahogy az ember várná, ez inkább egy szűk réteg, ahogy én látom. Persze lehet, hogy rosszul látom.


Veszprémben nőttem fel, kb. havonta hazalátogatok, ott ezt látom, hogy kb. mindenki ugyanolyan közepes színvonalon él. A lakótelepeken van néhány szegényebb ember, a kertvárosokban néhány gazdagabb, de ennyi.


Kelet-Magyarországról meg csak annyit: az egyetemen volt elég sok csoporttársam Nyíregyházáról és Debrecenből. A többségük eléggé gazdag volt, szinte kivétel nélkül saját lakást kaptak a srácok az érettségi mellé, nehogy már retkes koliban, vagy albérletben kelljen lakni. Néhánynak saját autója is volt, buliból meg persze csak taxival lehet hazamenni, mert az éjszakai járatokon tömeg van és büdös. A buliról már ne is beszéljünk. Mi, dunántúli "jómódú" srácok meg csak pislogtunk, hogy WTF. És csak egyikük vallotta be, hogy az apja azzal keresi a pénzt, hogy Ukrajnából cigarettát csempész. Hogy a többieknek honnan volt, az homály. De az eléggé gyanús, hogy egyikük sem a jó oktatási és munkalehetőségeket kihasználva tett szert a kiemelkedő vagyonára.

2016. máj. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
56%

"Szóval én nagyon ritkán látok hozzám hasonló, kulturáltan, de nem tetőtől talpig márkás ruhákba öltözött, tömegközlekedéssel vagy középkategóriás autókkal járó embereket."


Akkor nyisd ki jobban a szemedet, az emberek 90%-a ilyen a fővárosban is. Feltűnően sok a csöves is meg a gazdag is, de ez a külföldi fővárosokban is így van. Jobban szemet szúr ez a két szélsőség. Ülj fel egy villamosra és szépen meglátod az átlagot.

2016. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

A belvárosból kitiltották (úgy ahogy) a nyomort, de vidéken a falvakban burjánzik.

Azért mert kitiltották, azért még van ám rendesen!

2016. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!