Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van ennyi gazdag...

Honnan van ennyi gazdag ember, ha állítólag nagy a munkanélküliség és alacsonyak a fizetések?

Figyelt kérdés
Azt már megszoktam, hogy az egyetem környékén, elit helyeken és a belvárosban (Debrecenben élek) halomra állnak a parkolókban 15-25 milliós új, legfeljebb 1-2 éves BMW-k, Mercik vagy Audik, de az utóbbi években már a paneltömbök melletti parkolókban is nagyon gyakran látok legalább 5-8 milliós értékben autókat. Természetesen ezeknek a fenntartása sem 1-2 fillért, szóval ha tényleg olyan rossz helyzetben van az ország, mi az oka, hogy Mo., munkanélküliség szempontjából egyik legrosszabb helyzetben lévő (állítólag) régiójában mégsem vélem felfedezni azt a hú de nagy mély szegénységet. Főleg abból kiindulva, hogy az általam ismert emberekre - akik alapvetően nagy értékű gépjárművet birtokolnak - nem éppen az jellemző, hogy éveken át koplaltak azért, hogy villantsanak egy drága autót, hanem egyéb téren is erős lábakon állnak. Mondjuk egy tizenmilliós autót nem is lehetne spórolással megvenni. Azt nem tudom, hogy a nyugati országrészben mi a helyzet (Bp.-t nem is említem), de valahogy nekem nem az tűnik, hogy olyan mély szegénység lenne, mint azt a közhangulatból (állandó pesszimizmus és panaszkodás) és a statisztikákból le lehet szűrni. A hitellel kapcsolatos érvelés sem helytálló, mert azt a törlesztőrészletet sem (ami nem pár-tízezer forint) lehet az állítólagos magyar bruttó átlagfizetésből kifizetni és akkor a folyamatosan épülő új lakóparkokat még csak nem is részleteztem.

2016. ápr. 1. 15:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

Kb. 30 ezer ember hagyta el Miskolcot. Nyilván először a mobilizálható munkaerő ment, és aki maradt az most lósz@rrugdosó közmunkás...


Közben Debrecent Angliában reklámozzák - nem is rossz környezetben...

[link]

2016. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%

- A gazdasági különbségek mindenhol nőnek, ez világszintű trend jelenleg.

- A gazdagság mindig relatív fogalom. Ami itt a magyar viszonyokhoz képest gazdagságnak számít, az mondjuk Szaúd-Arábiában semmi, ott nem az a gazdag akinek egy szutyok 15 millás BMW-je van, hanem akinek a 6 Lamboja mellé van még egy helikoptere is.

2016. ápr. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Meglepődnél, ha tudnád, mennyi újgazdag burzsuj van Miskolcon is...
2016. ápr. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
87%
Előző egyetértek! Miskolcon egyre több a jómódú ember!
2016. ápr. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

Az nagyon jó, ha Miskolcon is több a jómódú!


A kérdezőnek a debreceni nívó, a debreceni gazdagság szúrt szemet, ami - úgy tudom - jóval az országos átlag fölött van.

(kívülről én is ezt látom...)

2016. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
90%

Debrecennek nemzetközi repülőtere van, sorra építkeznek a városban, mint lakóházat, úgy bevásárlóközpontot is lsd Párizsi udvar pl. Az egyetem rengeteg külföldi diákot vonz, vannak magas hozzáadott értéket képviselő multik - IT Services, British Telecom, NI, FAG, de ott a Richter, Teva is, sőt tavaly megjelent a Deloitte, amik a fiatal, pályakezdő diplomásokat fel tudják szívni, ugyanakkor a tapasztalt munkaerőnek is tudnak megfelelő pozíciókat adni. Ott az EDC Debrecen ami startupokat szolgáltatott segíteni, illetve a repülőtér menedzsmentjével karöltve további befektetőt hozni az ipari parkokba, szolgáltatókozpontokba.

Egy szo mint száz, Debrecen nem jo példa ha az elmaradott régiókkal dobálózol, ahogy az utóbbi évek is mutatják ha kell lerombol a városvezetés mindent, csak hogy építsenek uj gyárakat, bevásárlóközpontokat, irodákat, pont ezért is a törtenelmi városkép már már alig létezik, betondzsungel az egesz. Hogy ez rossz-e, vagy jó, ki-ki döntse el, én is itt élek, és egy biztos, ha akarsz tanulni igen is tudsz, utána el is tudsz helyezkedni, csak akarni kell, nyelveket kell beszélni, és itt sem lesz lehetetlen a havi 4-500 ezres brutto fizetes, ami pl. egy borsodi, szabolcsi zsákfaluban csak álom marad.

2016. ápr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

A Dunától keletre nincs még egy ennyire élhető város ha munkalehetőségekről van szó.


[link]

2016. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Az öt nagyváros közül Debrecen és Győr az, ami szinte minden szempontból elfogadható, nekem Szeged is az, de kár hogy nincs működő polgári repülőtere. Pécs és Miskolc - bár a környékük kiemelkedően gyönyörű - kissé lepukkant hatást kelt, kevés munkalehetőséggel. (a pécsi belváros nagyon hangulatos - de ennyi)
2016. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sincs akkora szegénység, mint amennyire sírnak miatta. Egyébként ne csak a 10-20 milliós kocsikat vedd észre, hanem azt a sok száz, vagy ezer filléres szart is, ami a forgalom nagyobb részét képezi. Egyébként az, hogy te ismersz egy-két vállalkozót aki tényleg megengedheti magának a luxust, nem azt jelenti, hogy a drága autók nagy része nem céges vagy hitelezett. Ha azt mondom, hogy én meg sok olyan embert ismerek, akiknek a segge kilóg a gatyából, de BMW-ben pózolnak, akkor igazam lesz? Minden BMW-s ruppótlan hitelkárosult? Ugye, hogy nem. Ne próbálj a közvetlen környezetedből általánosítani, mert félrevezet.
2016. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
78%

"Szerintem sincs akkora szegénység, mint amennyire sírnak miatta."

Pestről nem látszik a nyomor, vidékről nem látszik az általános "jólét".

Az ország nagyobb része nem üti meg ez EU-s mérce alját sem - sajnos!

2016. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!