Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, az álláskeresés...

Mit gondoltok, az álláskeresési járadék (munkanélküli segély) alacsony összege és rövid folyósítási ideje nem járul hozzá a munkavállalók kiszolgáltatottságához?

Figyelt kérdés

Az, hogy a járadék összege a minimálbérben van maximalizálva, szerintem kicsit visszás. Ugyanis a munkaerő-piaci járulék valahogy nincs maximalizálva, azt kegyetlenül levonják 500 ezre béralapra is, aztán ha kellene a járadék, akkor kemény bruttó 100 ezret kap az ember kézhez.


Szerintem a folyósítás ideje is rendkívül rövid. 3 hónap alatt a legtöbb ember nem talál munkát.


Egyesek azt mondják, hogy a magas összegű és sokáig járó segély arra sarkalná az embereket, hogy ne dolgozzanak, várják csak nyugodtan a pénzt. Szerintem ez nem feltétlenül igaz, sokkal inkább azt érik el ezekkel a feltételekkel, hogy az emberek nem mernek munkahelyet váltani, inkább maradnak a szar helyen, csak hogy legyen valami, mert ha meg lejár a 3 hónap, akkor csak magadra számíthatsz. Ha normális összeg járna, kicsivel hosszabb ideig, az felpezsdítené egy kicsit a munkaerőpiacot.


A kormány a minimálbér emelésével próbál megoldást találni az alacsony bérekre, holott szerintem egy ilyen intézkedésnek sokkal pozitívabb hatásai lennének. Ráadásul nálunk sokkal jobban teljesítő országokban is működik a több és hosszabb ideig járó segély, ami ellenpélda arra, hogy az emberek emiatt elkényelmesednének.


2016. máj. 25. 08:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, aki diplomás, az keres annyit, hogy van annyi félretett pénze, hogy tud várni fél évet egy neki való munkára. Igen, bennem van annyi, hogy diplomával nem megyek el takarítani. 8 általánossal betanított munkát valóban lehet 1 hónap alatt találni. Vezető állás viszont kevés van, és általában belsőssel töltik fel.
2016. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
36%

"Igen, bennem van annyi, hogy diplomával nem megyek el takarítani."


Igen,mindig az ilyen felsőbbrendűségi komplexussal küzdő emberektől halljuk ezt.A diplomás kerestről pedig ne általanítsunk,egy jó szakmával busásan többet keresel ma mint egy semmitmondó,üres diplomával.Az pedig,hogy a megtakarított pénzét inkább feléli vki,csakazért mert neki büdös a kétkezi munka,jó jellemrajz az illetőről..Csak egy költői kérdés:Ha elfogy a megtakarítás és csak nemakar bejönni az álommeló,hogyan tovább? :-)

2016. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!