Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet ekkora köcsög egy...

Hogy lehet ekkora köcsög egy munkaadó? Szerintetek jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra múlt hét kedden,bementem a céghez és leadtam az önéletrajzom,de a főnök nem volt ott,csak valami ideiglenesen megbizott helyettes.Én mondtam hogy mindenképpen a fő fönökkel szeretnék beszélni.A helyettes kérdezte mikor tudnék bemenni egy próba körre(sofőr állás),persze ingyen.Mondta hogy akkor megyek amikor akarok.Mondom jó rendben a péntek nekem jó lesz.Szóval ott is voltam reggel 5re a telephelyen,de nekem közbe jött valami amit nem tudtam volna halasztani.Mondom korrekt vagyok,nem telefonálgatok,inkább közlöm személyesen.Nagyon rám akarta tukmálni a fuvart.Kértem hogy legyen kedves egy olyan járatra berakni amivel délután 4ig végzek,de cserében bejövök még egyszer ingyen,de mondom akár még 3 szor is,mert kell a munka.Jó Azt mondja rendben berak egy helyi körzetre,azzal 4ig végzek.Majd elkezdtük bepakolni a teherautót,amivel 9 re végeztünk.Ekkor közli velem,hogy változott a terv,még is vidékre kell mennem.Mondanom sem kell hogy majdnem hülyét kaptam.Ekkor mondtam neki hogy az nem fog menni és megszeretném várni a főnököt inkább.Jó azt mondja semmi baj,mert úgy sem egyedül mentem volna.Azt mondta mindent átad a főnöknek de azért hivjam fel,tudni fogja kivagyok,de ö már nem lesz,mert ő jövő héten ő már nem dolgozik itt.Főnököt felhivtam,azt sem tudta kivagyok,semmit nem mondott neki rólam.Én elmesélte, kivagyok és mi volt.Azt mondja jp beszél a helyettesével.Mondom micsoda?Hát mondom nekem azt mondta hogy ő már nem fog ott dolgozni.A főnök azt mondta megbeszéli vele és mindjárt vissza hiv.Ez volt tegnap reggel,azóta hiv.Bocsi ha hosszú lett,de kiváncsi vagyok a véleményekre.
2014. szept. 2. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Így lehet olcsóm megúszni a fuvart. Ha jelentkeznek 20-an az állásra, és mindenki egy napot ingyen bizonyít, akkor majdnem egy hónapig bérktg nélkül megy az autó. Gondolom semmi papírod nincs arról, hogy ott voltál, alkalmi munkavállalóként sem voltál bejelentve...
2014. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen köcsögök már mindenhol. "próbanap" dolgozol ingyen nekik.Én felnyomtam a munkáltatóm,egy hónapig etetett a szerződéssel.Holnap találkozunk a munkaügyi bíróságon!
2014. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Elég fura. Ez ennyire bevett szokás, hogy csak így vannak ingyen próbanapok? Főleg ilyen munkánál? Mi van, ha valami baleset történik? Hogyan állapítják meg a felelősséget? Végül is neked így semmi közöd a céghez.

Én az ilyen zavaros helyeket nagy ívben elkerülném.

Legközelebb meg szerintem, ha nem érsz rá, akkor oda se menj, inkább telefonon beszéld meg és kérj másik napot.

2014. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi papirom,az a duma hogy ezen mindenkinek át kell menni,mert hogy lássuk miről is van szó.Volt ott egy srác,aki 1 hetet ment ingyen,de szerencséjére őt felvették,igaz az már jó Pár éve volt cég induláskor.De volt egy fickó akivel mentem volna,ő is még csak párszor volt,szerintem még ő is ingyen ment volna,vagyis ketten vittük volna ingyen.
2014. szept. 2. 14:44
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Próbanapra is jár a fizetés:

[link]


Szép sorban mindenkinek fel kéne nyomni az ilyen gyökereket, leszoknának a fizetetlen (törvénytelen) próbanapokról.

2014. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Hülyeséget mondtam, mert nem "próbanap", hanem próbaidő. Próbanap nem létezik.
2014. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott hogy valamit kihagytam a történetből.A "főnök" helyettesnek mondtam,hogy jó rendben akkor majd bemegyek jövő héten,o azt mondja nem kell,elég csak felhivni majd,de ő már jövő héten nem lesz.Nem furcsa?Ne menjek be és ő sem lesz már?Lehet valójában ő volt a főnök...
2014. szept. 2. 15:13
 8/15 anonim ***** válasza:
2014. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Hát tényleg nem semmi.


Közigazgatás, mivel más esélyem már nincs, de lehet, hogy ez sem éppen esély:


1,5 hónapja megy a sz@rakodás, hogy kellek, DE! Legalább 15 ezer forintomban van az utazgatás, erkölcsi újbóli kérése, olyan alkalmassági vizsgálatok, amit nem fizet ki a "leendő" munkaadó, és fizetős...

A tököm tele van az egésszel, már nem is biztos, hogy szeretnék ott dolgozni, de sehova máshova nem vesznek fel, mert vidéki lennék, és azt a havi 13 ezer forint utiköltségtérítést sajnálják, miközben cégtulajonként 20 milliós osztalékot vesznek ki maguknak a cégből!


Ez Magyarország...

2014. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

startled_witch:


"Hülyeséget mondtam, mert nem "próbanap", hanem próbaidő. Próbanap nem létezik."


Épp ma láttam egy hirdetést, amiben konkrétan leírják, hogy próbaNAP-ot nem fizetik ki!

2014. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!