Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom? Vagy én reagálom túl, és el kéne viselnem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Találtam egy nagyon jó állás ajánlatot, napi 4 órást. Fel is vettek, el mondták hogy kereskedelmi munkatársat keresnek, és egyszerűek lesznek a feladatok, egyetem mellett is abszolút rugalmasan lehet csinálni, lényeg h a munka el legyen végezve és meglegyen a heti 20 óra.


3 hete vagyok a munkahelyen. Betanulok. És aki betanít, egyedül ő ért hozzá, mivel ő dolgozta ki azokat a feladatokat amiket nekem át kell vennem. A munka, amit nekem kell csinálnom, az nem fér bele a 4 órásba. 2 hét alatt már plusz 15 órát voltam bent, úgy hogy még nem is én csinálok egyedül mindent, csak kb. 2-3 feladatot az 5-6 feladat helyett.

Tegnap beszélt velem a főnök, és mondta hogy nem fogja kifizetni a túlórákat, mivel én vagyok lassú. Ő nem adna nekem 4 órában olyan munkát amit nem lehetne lazán elvégezni az alatt.... azt mondta, ha nem gyorsulok bele, vagy nem tetszik akkor mehetek máshova...

A poén az, hogy nekem az első héten a kollégája megmondta hogy ez nem 4 órás munka.... próbálok gyors lenni, de nem adatrögzítésről van szó, hanem kereskedelmi tevékenységről, az én munkám a cég bevételére és a partnerekkel való kapcsolatra hat ki, egyértelmű hogy precíz akarok lenni, és nem összecsapni a munkát.

Szerintetek jogos a főnök szava, hogy én vagyok lassú, még betanulok, és nem fizeti a túlórát mivel azaz én hibám, vagy inkább lépjek le innen?

(mondom, csak ez alatt a 2 hét alatt plusz 15 órát voltam bent, a 4 óra munkaidőm után)

(a fizetés annyi, hogy diákként örülnék neki, mert 4 óráért 60 ezer az nagyon jó, de így hogy ennyit kell hozzá bent lenni, plusz van 2 nap amikor 6 óra alatt lehetetlen elvégezni a munkát, így igazságtalannak tartom, hogy erről nem tájékoztattak az interjún)



2016. jún. 29. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%
Ésszel kéne munkát vállalni, engem a 20-22 év alatt, még soha sehol nem akartak máshogy bejelenteni, mint ahogyan ténylegesen dolgoztam, vagy lehúzni a túlórával, pedig már vagy 13-14 helyen dolgoztam, Magyarországon, multinál.
2016. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy szaros multinál dolgozom. Itt sem fizetik ki a túlórát. De elvárják. Bónuszt nem adnak. Ez panaszkodnak, ha csak 40 órát dolgozom hetente. Emellett elvárják, hogy azt hazudjam a kliensnek, hogy minden ok, amikor tudunk a problémáról, csak nem tudjuk felderíteni. Nem.engednek el szabira. És a cég ertekelésénél hisztiznek, ha lehúzod a pontszámokat.


Én is rabszolga vagyok. Ráadásul átlag bér alatt.

A piacon nehéz váltani. Még mindig kevés ember kell, aki dolgozik. Eszetlen droidok kellenek. Nem ezért van két műszaki végzettségem! De nyelveket nem tudok, ezért szopom a magyar bránert.

2016. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11-es!!!! Nekem az állásinterjún azt mondták hogy 4 óra alatt lazán elvégezhető, és rugalmas.

Mikor el kezdett betanítani az a csávó aki ért hozzá (a főnöknek amúgy fingja sincs a feladatokról és hogy mennyi idő alatt lehet elvégezni), ő mondta hogy ez nem 4 órás munkakör. Meg én is látom a feladatoknál, nem lehet hébe hóba elvégezni, eléggé nagy felelősség a cég és a partnerek szemszögéből az a munka. Nem úgy van hogy csak adminisztrálkodok.

Csak nekem erről a főnök el felejtett szólni.....

2016. jún. 29. 23:02
 14/16 TamásTóth ***** válasza:
74%
Mit csinálsz pontosan amúgy?
2016. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
41%

tipikus gangszta magyar vállalkozás!


a főnök úr kiadja a 6 órás munkát 4 órás munkának, aztán mondogatja hogy te vagy lassú, menne ez 4 óra alatt is.

2016. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsan keress mást. Az ilyen helyeken idővel csak rosszabb lesz. Amikor a jelenlegi munkahelyemre kerültem, nekem is elmondta az elődöm, hogy harcoljak ki valami segítséget, mert úszni fogok. Épphogy beletanultam, adtak nekem plusz feladatokat is. Azt mondták ez csak ideiglenes, és majd vesznek fel mellém embert. Amikor meg rákérdeztem, hogy mizu, azt mondták, hogy tulajdonképpen ezt egyedül is el kellene bírnom. A héten volt a sokadik, de egyben utolsó kirohanásom, mert felmondtam. Szerintem ne várd meg, amíg belőled is hülyét csinálnak.
2016. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!