Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincsen nap, hogy ne legyen...

Nincsen nap, hogy ne legyen legalább egy cikk, hogy az országban mekkora munkaerőhiány van. Rengeteg ismerősöm van aki munkáltató és mindig szoktak mondani, hogy az emberek egymást ölik meg a legalantasabb melókert is. Akkor most mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 11:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Mivel Magyarországon egyre több lesz az alantasabb munka, így nem les más választása a magas végzettségű embernek, mint azokat elvállalni."


Ezt te sem gondolhatod komolyan. Magasan képzett emberekből még nagyobb hiány van, mint az általad említett "alantasabb" munkákból.

2016. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

# 10/


De, ezek az emberek Márciustól Októberig pont havi 1 milliót keresnek, mert most épp annyi munkájuk van, hogy simán még válogathatnak is!


Aztán a téli 5 hónapban vagy eléldegél (és akkor átlag havi fél milliót keresett) vagy akkor csinál mást (pl. fűtést szerel) és akkor megint ennyit keres.


A szakipari munkákat most durván megdobta a beindult lakásdömbping (felújítás, új lakás CSOK-ra, stb...).


Amúgy szakképzett munkaerőből sokkal nagyobb hiány van, mint a szerelősori droidból.

2016. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

7:

Én meg azért húztam el Pécsről, mert az ITSH az egyetlen komoly cég a városban, amely programozókat foglalkoztat, csak éppen középfokú német nyelvtudás nélkül nem vesznek fel senkit. Legalábbis Pécsen nem, Budapesten viszont hülye lettem volna ezek után ehhez a céghez menni.


Ugye ehhez tudni kell, hogy ebben a szakmában az angol nyelvtudás alap, de egy cég kedveért a fene tanulna meg németül, mikor amúgy az angol nyelvtudás továbbfejlesztése kifizetődőbb.

2016. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Ha tényleg ilyen jól keresnének akkor nem húznának el innen.olyan sokan.

Egyébként az ilyen ács, festő, burkolói melo nem nagy szám. Én pl. Soha nem vettem igénybe meg ilyen szolgáltatást. Könnyű kitanulni és persze olcsóbb is. Az egész házunkat én magam burkoltan és nem akarom dicsérni magam de jobb lett, mintha szakembert hívtam volna.

Egyébként baromira nincsen igény a magasan képzett munkaerőre. Se orvosra se mernokre.Ne hidd el amit a KSH meg az internetes portálok írnak.

2016. szept. 27. 14:05
 15/31 anonim ***** válasza:

Hibás a logikád. Pont azért keresnek ilyen jól, mert a nagy részük már elhúzott az iparosoknak külföldre. Mert svájcban 6-7000 CHF-et is megkeresi ugyan így. Vagy mert 2-3 éve nem volt szinte semmi élet az építőiparban, akkor elment és már nem akar visszajönni.


Az meg, hogy nagy dolog-e vagy sem egyén kérdése. Nekem xar a kézügyességem, tehát biztos bénán raktam volna le a csempét. Illetve 8-17-ig dolgozom + utazom oda vissza, a hétvégémet meg nem cseszem el hónapokig melóvak, akkor pihenni akarok. Ergo megfizettem, mert nekem megérte.


De ha nem nagy cucc javaslom állj be Pesten burkolónak, lesz melód dögivel - főleg ha szépen dolgozol. Tőlem 3-an kérték el eddig a burkoló elérhetőségét az ismerősök közül...

2016. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Nekem azért furcsa ez. Mert minél magasabb szintű, minél nehezebben elsajátítható egy szakma annál kevesebben értenek hozzá. Pl. elméleti matematika.


Na már most egy kőműves vagy egy burkolói szakmát nem annyira nehéz megszerezni. Ha tudsz írni meg olvasni, akkor félév alatt a kezedbe van a papír. De elárulom, hogy a 90%-ának ez sincs meg. Magyarul ezekhez baromi sokan értenek, mert nagyon könnyű elsajátítani.

Tehát nehezen tudom elképzelni, hogy olyan baromi nagy hiány lenne belőlük.


A magas szintű tudást igénylő munka viszont ritka, mert oktatás és gazdasági szempontból is utolsók között vagyunk európában és nem is igazán igyekszünk följebb.

2016. szept. 27. 16:59
 17/31 anonim ***** válasza:
48%

Megint hibás a logikád...


Pont, hogy rengeteg magas szintű tudást igénylő munkahely van Magyarországon, mert a magyarok okosak és tehetségesek, cserébe fele / negyede annyiért dolgoznak, mint egy nyugat-európai... Össze sem lehet számolni hány pénzügyi és egyéb SSC van Budapesten. Vodafone, IBM, Ford, British telekom, stb... Egy régi cikkben 90-et találtam 40,000 jól képzett dolgozóval csak BP-en de szerintem mára már több van. És akkor még ott van a vidék, Audi, Mercedes, IBM.


Rengeteg munkahelyet teremtenek a nyelvet beszélő, tehetséges embereknek. Hogy egész őszinte legyek én tanult, minimum angolul beszélő munkanélkülit nem is ismerek, csak olyan trógert aki még ha van is diplomája a szakmájához nem ért és nyelvet sem beszél.


Azt meg, hogy van-e szakmunkás iszonyú könnyen kiderítheted te is:

Csapd fel a joszaki.hu -t vagy bármelyik hasonló oldalt aztán hívj fel 5 véletlenszerű szakit, hogy jövő héten tudnak-e jönni hozzád burkolni / fűtést szerelni mert sürgős. 5-ből 4 tuti ki fog röhögni mielőtt megmondja, hogy 2-3-4 hét és talán jövő héten ki tud jönni felmérni 20 percre...

2016. szept. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Az se logikus amit te mondasz, ha annyira tehetségesek és többszörösét keresnék külföldön, akkor mindenki elhúzna innen. De persze a magyar felsőoktatás közelében sincs a nyugatinak.

Azért ne tévesszen meg, hogy itt van IBM meg Audi,stb. Az nem ugyanaz, mint nyugaton. Nem olyan a színvonala. A magyar mérnök tudás szintje már sehol sincs pl. egy németnek vagy angolnak, mert teljesen le van építve a felsőoktatás. Az értelmesebb emberek meg elhúztak már.

És azt is nehezen tudom elképzelni, hogy milliókat keresnének itthon az emberek. Nekem is van rengeteg rokonom, ismerősöm bp-n és vidéki nagyvárosokban. És ha a 100-120-at megkeresik a hónapban akkor összeteszik a kezüket.

2016. szept. 27. 18:16
 19/31 A kérdező kommentje:

Tehát nagyon abszurd lenne az, hogy ott van egy egyetemi professzor 10 éves kutatói tapasztalattal. Ő keres kb. 120-at nettóba.


És ott van Kovács István a 6 elemivel, aki letudja írni a saját nevét egy kis segítséggel. Ő keres 800 ezret.

2016. szept. 27. 18:18
 20/31 Saavedro ***** válasza:

"Az se logikus amit te mondasz, ha annyira tehetségesek és többszörösét keresnék külföldön, akkor mindenki elhúzna innen. "


Miért, egy darab orvos sincsen az országban? Dehogynem. Ahogy mérnökből is. Mindig lesz egy-kettő, aki itthon marad.


"Nekem is van rengeteg rokonom, ismerősöm bp-n és vidéki nagyvárosokban. És ha a 100-120-at megkeresik a hónapban akkor összeteszik a kezüket."


Na de mégis, mi a foglalkozásuk? EZ számít igazán!


"van egy egyetemi professzor 10 éves kutatói tapasztalattal. Ő keres kb. 120-at nettóba."


MILYEN egyetem? MILYEN intézet/tanszék? EZ a lényeg!

2016. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!