Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincsen nap, hogy ne legyen...

Nincsen nap, hogy ne legyen legalább egy cikk, hogy az országban mekkora munkaerőhiány van. Rengeteg ismerősöm van aki munkáltató és mindig szoktak mondani, hogy az emberek egymást ölik meg a legalantasabb melókert is. Akkor most mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2016. szept. 27. 11:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Az se logikus amit te mondasz, ha annyira tehetségesek és többszörösét keresnék külföldön, akkor mindenki elhúzna innen. "


Nem, mert nagyon régen bizonyított tény, hogy a pénz csak egy bizonyos szintig motivál. Akit normálisan megfizetnek itthon azt már nem fogja motiválni, hogy 1000 EUR-al többet kereshetne külföldön, cserébe csak egy "külföldi vendégmunkás" lenne. No meg sokan nem is akarnak elmenni, mert itt a család, stb... Ennyi a titok.


"De persze a magyar felsőoktatás közelében sincs a nyugatinak."

Nincs is, általánosságban sokkal jobb, mint egy noname vidéki egyetem nyugaton vagy az USA-ban. Persze nem egy Oxforddal vagy Sorbonne-al kell összehasonlítani. A régióban kifejezetten jól állnak a magyar egyetemek. Bár gondolom te sose jártál még közelébe sem rendes egyetemnek, mert akkor tudnád, hogy mi a helyzet és mennyi külföldi tanul pl. a Semmelweis egyetemen. Nyilván azért, mert ugye az itt szerzett diplomája semmit nem érne....


"Azért ne tévesszen meg, hogy itt van IBM meg Audi,stb. Az nem ugyanaz, mint nyugaton. Nem olyan a színvonala. "

Nem-e? Hát milyen mesélj!


"magyar mérnök tudás szintje már sehol sincs pl. egy németnek vagy angolnak"

Gondolom közöd nincs az autóiparhoz (maximum a soron csavarozol valamit), mert rengeteg magyar dolgozik pl.: német autógyárakban mérnökként. Sokkal több, mint bármilyen más EU náció.


"És azt is nehezen tudom elképzelni, hogy milliókat keresnének itthon az emberek."

Mert leragadt a fantáziád a gyártósoron.

2016. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Nem akarlak megsérteni titeket. De ti most vagy trollok vagytok vagy csak szimplán hülyék esetleg valamilyen gazember milliomos kis csemetéi akik valamilyen álomvilágban élnek.


Annak kéne örülnöm, hogy kb 100 orvosból, mérnökből 1-2 itthon marad?


Hogy mi a foglalkozásuk? A hentestől kezdve a buszvezetőn át az orvosig sok minden. De ne azt higgyétek, hogy olyan hatalmas különbségek lennének. Leszámítva persze a vezetői pozíciókat. Anyám altatóorvos és egy közkórházban dolgozik, ahol a igazgató 4 millió fölött keres. A takarító meg 80 ezret. Ez 40 szeres fizetéskülönbség. Tehát nem tagadom, lehet itthon jól keresni, de ahhoz nagyon vastag pofa kell meg erős gyomor.


Melyik egyetem? Mondjuk ELTE. Egyébként én is ott végeztem. A segédtanárok akiknek szintén doktori fokozattal kell rendelkezniük kapnak 90-100 körül a docens előadó tanár meg kb 120-at. Egyébként kétlem, hogy olyan nagy különbségek lennének az állami fenntartású egyetemeknél.


Sokkal jobb, mint egy nyugati vidéki egyetem? Szerintem te nem jártál egyetemre. Olyan szinten le van építve az ELTE is, hogy szégyen. Amikor én jártam oda, akkor többször tüntettünk és petíciókat adtunk be, hogy szüntessék meg az előadások kötelező látogatását, mert olyan alacsony volt a színvonala. Nézd már meg a ranglistákat. Amik viszonylagos jó helyezéseket érnek el, azok mind angol szakok. De oda nem is megy magyar, mert havi 200-300 ezer. És igen sok külföldi tanul az ELTE-n, de azok nem a magyar szakokon, hanem az angol szakokon tanulnak. Olyan szinten el van különítve, hogy szinte csak a helyszínt biztosítja az egyetem.


["Azért ne tévesszen meg, hogy itt van IBM meg Audi,stb. Az nem ugyanaz, mint nyugaton. Nem olyan a színvonala. "

Nem-e? Hát milyen mesélj!]


Na nehogy már azt mondjad, hogy pl. tegyük fel egy kínai, indiai audi gyárban a verda ugyanolyan minőségben gurul le a futószalagról, mintha azt Németországban szerelték volna.


Naná, hogy tele vannak a nyugati gyárak magyar mérnökökkel, de azok már egy jó ideje kinn vannak és ott is fognak maradni.


A magyar államnak egyszerűen nem érdeke kiképezni drága pénzekért értelmes embereket, mert elhagyják az országot. Ezért is építik le tudatosan az iskolákat. Egyébként én ezzel egyet tudok érteni.


Mint már említettem, el tudom képzelni hogy vannak kivételes esetben. Mindenféle adócsalók, ügyeskedők akik megkeresnek akár milliót is havonta. De hogy ez általános lenne, főleg a legalacsonyabb szintű munkákban az teljesen kizárt.

2016. szept. 27. 20:30
 23/31 anonim ***** válasza:
58%

Had kérdezzem már meg mégis milyen szakon végeztél? Lenne pár tippem, hogy valami szabadbölcsész, komédia és ruhatár szak vagy valami hasonló...


Az az igazság, hogy meglehetősen 0 közöd van a világhoz ha jól látom, így kicsit olyan, mintha a falnak beszélnénk, mert ugye mindenki hülye csak te vagy a sárga villamos.


"Na nehogy már azt mondjad, hogy pl. tegyük fel egy kínai, indiai audi gyárban a verda ugyanolyan minőségben gurul le a futószalagról, mintha azt Németországban szerelték volna. "


Viszont mint autoiparban dolgozó (ami te nyilván nem vagy, úgyhogy kérlek ne próbáld megmagyarázni a hülyeségedet) biztosíthatlak, hogy MINDEN pont olyan minőségben jön le egy gyártósorról, amilyen a minőségbiztosítási rendszer. Halálosan tök mindegy, hogy Jürgen, Feri vagy Xin-yu rakja össze. Csak, hogy egy igazán ékes példát mondjak, a világ leghíresebb prémium gyártója - az APPLE - főként kínában gyártat, milyen érdekes, mégis jó minőségű az Iphone és az Ipad.


"Naná, hogy tele vannak a nyugati gyárak magyar mérnökökkel, de azok már egy jó ideje kinn vannak és ott is fognak maradni"


Tehát akkor most 3-5-10 éve még elég jó volt a magyar oktatási rendszer a nyugatnak, most meg hirtelen puff, jobb a német meg az angol? Hogy is van ez?

2016. szept. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

ELTE IK programtervező info. Tehát nem mondanám büfé szaknak.


A minőségbiztosítás nem minden országban ugyanolyan.

Remélem azért tisztában vagy, hogy te nem azzal a minőségű mercedessel fogsz furikázni, mint egy német.

Mivel egészen más piac a magyar, mint a sajátjuk. A magyarnak jó a szemét a selejt is ami fele annyi idő alatt szarrá megy azt majd vesz egy újat. Egyébként persze ez nem csak az autóiparra, hanem szinte minden multi termékre igaz.


Egyébként nekem is apple telóm volt nemrég. Ajándékba kaptam. Annyira minősíthetetlen vacak volt, úgy felidegesített, hogy a végén puszta kézzel törtem ketté. És határozottan állítom, hogy az apple termékeinél ócskább nem igen van a világon. Ennyit erről.


És igen az oktatást gyakorlatilag 1 év alatt is lelehet építeni, ha akarják. Pusztítani könnyű, építeni nehéz.

2016. szept. 27. 21:43
 25/31 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, hogy pont ugyan olyan az autó Berlinben mint Budapesten. Mivel leginkább egy típust egy gyárban gyártanak egy régióra (néha az egész világra, gyártónként eltér).


De mivel mostanra teljesen egyértelművé vált, hogy kamuzol és baromságokat beszélsz össze vissza így eléggé parttalan ez a vita...

2016. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Vagy csak ezt mondják neked.


Egyébként sok személyes tapasztalom van nekem és még sok ismerősömnek is ez ügyben.


A példa amit a mercedesről irtam valós. Nekünk is olyan volt. Itthon vettük újonnan, de annyi baj volt vele, hogy eladtuk a francba. Azt importáltunk egy ugyan olyan típust németországból. A mai napig hibátlan a verda. Vettünk itthon egy vaillant márkájú baromi drága kombi kazánt. Egy évet bírt, nem is adtak rá több garanciát sehol az országban. Most már német kazánunk van szintén ugyanolyan vaillant. 4 éve tökéletesen működik. Ugyanez volt mosógép esetén is.


Véletlen lenne? Nem hinném. És baromi logikus amit mondok. Ezek mind profitorientált vállalkozások. Miért ne húznának be többet egy piacról, ha meg van hozzá a lehetőségük.

2016. szept. 28. 00:39
 27/31 anonim ***** válasza:

26:

Ha igaz is lenne, amit mondasz, a Mercedes hazai gyárában elsősorban nem hazai piacra gyártanak, tehát ugyanazt a minőséget kell produkálni, mint máshol, az hogy aztán a rosszabb példányok hová kerülnek, más kérdés, amúgy ilyen sincsen, az hogy nálatok így jött ki véletlen, önmagában nem mond semmit, ahhoz statisztikák kellenének, hogy bármit mondhassunk. Mi is vrttünk egy olyan márkájú kazánt, 5 évig szuper volt, azóta nem tudjuk, mert eladtuk azt a lakást.

2016. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

A sok kamuba már te is belezavarodsz? Egyszer sirsz, hogy itthon nem lehet 100enel többet keresni aztán még új mercit vesz a család még iphoneokat dobálnak hozzád ajándékba amit csak úgy osszetorst.... Akkor most mi is van? Hagyjuk már...


Amugy mint mondtam az autóiparban dolgozom, tehát kettőnk közül én tudom pontosan miről beszélek, te még horadsz itt ossze hetet havat. Ugye a chemtrailt is elhiszem?

2016. szept. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

A osztályú mercedes volt. Az iphone pedig használt. Egyébként meg jómódban élünk. Apám gazember, de természetesen nem tartom vele a kapcsolatot. Privatizációban szedte meg magát, mint ahogy elég sokan. Ha rajtam múlna a falhoz állíttatnám ezeket a személyeket. Apámat is beleértve.


Egyébként én hiszek a chemtrail-ban. Mert akkora marhaság, hogy már lehet igaz is. Tehát soha nem találtak volna ki ilyet, ha nem lenne valami valóságalapja.


Az a lényeg, hogy mindig logikusan gondolkodj. Az embereket a saját érdekei és persze a pénz mozgatja. Mindig így kell figyelni a dolgokat, hogy mi benne a business. És akkor megtalálod az igazságot.

2016. szept. 28. 14:09
 30/31 anonim ***** válasza:

"Egyébként én hiszek a chemtrail-ban. Mert akkora marhaság, hogy már lehet igaz is. Tehát soha nem találtak volna ki ilyet, ha nem lenne valami valóságalapja. "


Az a baj, ezen szűrő alapján a gyíkemberek is léteznek, meg a homeopátia is működik, és gépek helyett programozhatod a vizet, az életünket pedig a horoszkóp és a számmisztika határozza meg...

2016. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!