Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti felmondanátok az én esetemben?

Ti felmondanátok az én esetemben?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, több mint három hónapja dolgozom egy cégnél. AZt mondták, hogy az első hónap után kapok az alapbér mellé jutalékot. Azonban eltelt több mint három hónap lassan és most akarnak adni szerződést és hozzá a jutalékot. Azonban most is kellett volna kapnom elvileg csak arra hivatkoztak, hogy a cég most nem áll úgy. Kollegám se kapott aki ott van egy ideje. De így hogy csak az alapbért kapom napi 9 órával így átszámolva kevés órabér, diákmunkával többet keresnék. ELbizonytalanodtam a cégben.


És ehhez képest mégis mindig belém kötnek, apróságokba beszólnak hogy mit csinálok rosszul meg ilyesmi. Meg is embereltem magam de nem maradt abba ez a stílus és egyfolytában lehordanak, amikor maguknak meg olyan dolgokat megengednek, hogy eltűnnek munkaidőben órákra. Abba is belekötöttek, hogy segítettem egy kollegámnak mikor nagyon nem volt dolgom.


Kicsit sok nekem ez így, hogy ők elvárják, hogy mindenem legyen a munka és adjak 120%ot viszont, ők elsunnyogják a jutalékot.


Én nem kérek többet mint amit ígértek nekem az interjún. Most kapok majd ugye szerződést (ami nem túl legális), elgondolkodtam hogy aláírjam e egyáltalán. Nézek új munkákat de az meg kínos lenne, hogy aláírom és ha találok újat megpattanok. Az nem iszonyat parasztság? Tudom, hogy ők is kirúgnának szó nélkül ha úgy lenne, de próbálom mégis emberi oldalról nézni a dolgokat. Ti mit tennétek?


2016. okt. 2. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megpattannál, az nem lenne nagyobb parasztság, mint amit őt tesznek veled.

Kihasználnak, és még nekik áll feljebb.


Ha a helyedben lennék, azaz megtehetném, akkor igen, dobbantanék.

Legfőképp, ha lenne más hely, ahova mehetnék, meg 22 évesen otthon laknék, és nem a megélhetésemre kéne a pénz.


Még el sem olvastam a kiegészítést, csak a kérdést, máris azt gondoltam magamban, hogy NEM, nem mondhatok fel. De én 10 évvel több vagyok, lakáshitelem van, önálló háztartásom van, ezt sajnos nem engedheem meg magamnak.


De 22 évesen még nem kell ezt elviselned, hogy hülyének nézzenek, ne veszítsd el a reményt, hogy van ennél jobb hely. Nem kell még kiégned, arra van még egy csomó időd.

2016. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi 9 órát dolgozol?... Be vagy egyáltalán jelentve?


Kezdj el bizonyítékokat gyűjteni arra vonatkozóan, hogy ott dolgozol, nézz utána ügyfélkapun keresztül, hogy be vagy-e jelentve és keress meg egy munkajogászt.

2016. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" Nézek új munkákat de az meg kínos lenne, hogy aláírom és ha találok újat megpattanok. Az nem iszonyat parasztság?"


Akkor maradj és szopjál tovább szerződés meg normális pénz nélkül.


Meglátjuk, majd ha évek múlva kirúg a cég, akkor a cégvezető mennyit fog gondolkodni azon, hogy "parasztság e ha elküld".. elárulom! semennyit!

2016. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hadd tippeljek, valami online tőzsdés hulladéknál vagy.
2016. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Nézek új munkákat de az meg kínos lenne, hogy aláírom és ha találok újat megpattanok. Az nem iszonyat parasztság?"


Miért érdekel téged ez? Azt vedd figyelembe, hogy neked jó legyen, a cégre szarni kell...


Jah és lépj ki amúgy, ha tudsz jobbat, ez nem is kérdés.


Amúgy az én esetem abban hasonló, hogy én csak addig vagyok egy cégnél amég nem találok jobbat, amint találok jobban fizető, azonnal megyek is el onnan, nem érdekel engem, hogy parasztság, meg hogy hogy oldják meg, ém leszarom, csak az én érdekeimet nézem, jah hozzáteszem raktáros vagyok minimálbérért nettó 100-110-ért és telibeszarom a munkámat, ennyi pénzért nehogy elvárják, hogy keményen dologozzak, csak azért vállaltam el, hogy amég nem találom meg a megfelelő munkát addig is legyen pénzem valamiből.

2016. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kezdesz el úgy dolgozni, hogy nincs aláírt munkaszerződésed? Ezek után még annak is örülhetsz, hogy az alapbéredet megkaptad... Egyébként meg amint van lehetőséged, hagyd ott.
2016. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!