Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki segítsen, adjatok...

Valaki segítsen, adjatok tanácsot. Budapesten gyerek mellett munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Először is köszönöm, hogy most ezt olvasod ès szánsz egy kis időt!

Èltem pesten pár èvet ès született egy gyermekem, aztán hazaköltöztem vidèkre... Viszont nagyon nem èrzem magam jòl itt ès nem is akarok túl sokat itt lenni.. A kèrdèsem az lenne, mit ajánlanátok egy 21 èves pályakezdő anyukának, aki vissza vágyik ès fogalma sincs, mit kène cselekedjen ez ügyben? A gyermek bölcsödès, dolgozom is rèszmunka időben plusz gyt, ès gyes. Valòszínű a munkát nem fogom tudni hosszú ideig csinálni.. Segítsègem sincs, rokonaim se nagyon.. Csak èn ès a 2 èves gyerek. Neten rákerestem a budapesti kismama műszakokra de nem találtam.. Szeptemberben szerettem volna folytatni az iskolát de meghiúsult.. Szerintetek van bármi esèlyem, hogy újra pesten èlhessek? Megjártam már a poklok poklát ès csak bèkèben rendszerezetten szeretnèm nevelni a gyermekem.. Mielőtt rákèrdez valaki : de igen, korán jött a baba ès nem volt teljesen átgondolt :/ anyuka soha nem mondja, hogy megbánta a gyermekèt... Èn viszont borzasztòan bánom, hogy nem fejeztem be a sulit :( akkor most nem lennènek kèrdèseim..) ki mit tanácsol?

Köszönöm!!!


2017. máj. 25. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a felsőoktatási rendszer évente hányja ki magából a diplomásokat, szakmunkásból meg egyre kevesebb van. Egyre értéktelenebb a diploma. Főleg mire kikerülsz az iskolapadból, közlebeb leszel a 30-hoz, mint a 20-hoz és még incs semmi femutatható munkatapasztalatod...

Plusz nyílt titok, sajnos, hogy legtöbb munkahely nem gyerekbarát és bizony gond lehet, ha a legnagyobb pörgésben kap el a pici valami betegséget, te meg otthon ragadsz legalább 1 hétre és nem olyna munka épp, hogy otthonról tudsz dolgozni.

Szóval igen, Budapestet felejtsd el és szakmát szerezz inkább.

2017. máj. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos az utolsonak igaza van, ami a gyerekbarat hozzaallast illeti.


En vagyok az a valaszolo, aki 200-at keresett anno. :) most 4 evvel kesobb, valamivel 300 folott kapok, de ezert kemenyen meg is kell dolgozni.


Igaza van az elozonek abban, hogy a diploma onmagaban nem eleg. Eleve piackepes szakot kell elvegezni, nem art mellette mar bedolgozni a szakmadban diakkent, kesobb ha jo vagy, atvehetnek allandora.


Az en diplomam ertekes, de igy is folyamatosan fejlesztenem kell magam, maskulonben elertektelenedik a tudasom (egyebkent adótanácsadó vagyok). Szoval en is azt tanacsolom, hogy inkabb szakmat tanulj a kicsi mellett, mert nem fognak egy diplomaval, 0 tapasztalattal egy közel 30 éves anyukáért kapkodni. Nálunk sem szeretik az anyukakat, mert mindig otthon vannak a gyerekkel betegseg miatt, és igy minden a tobbiekre harul, a tulora meg ugye drága a munkáltatónak...


Tudom, hogy ezért nagyon fogok kapni a pofámra, és amugy szinpatikus vagy kedves kerdezo, ugyhogy kerlek ne vedd bantasnak, de tudod, nekem se a ket szep szenemrt lett diplomam es jo vegzettsegem, hanem azert, mert amikor a tovabbtanulasnak volt itt az ideje, akkor tovabbtanultam és nem oedig gyereket szultem. És egyébként ezért vagyok nagyon mérges azokra az emberekre, akik pl itt ezen a dorumon is buzditják a kis fiatal lanyokat, hogy szulejenek halomra gyereket nulla egzisztenciaval, vegzettseg nelkul, mert az majd milyen cukormázas lesz, aztan itt a valosag... tenyleg nem bantani akarlak, csak teljes szivembol sajnalom, hogy igy alakult az eleted, mert 21 évesen még mindig olyan fiatalka vagy, nem kene ilyen elethelyzteben lenned, es ilyen problemakkal szembenezned. :(

2017. máj. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utsò előtti válasz nagyon nagyon elgondolkodtatò volt, ès súlyosan reális!! Köszönet èrte !! Helyeslèsen kívül nem is tudok mit hozzászòlni, de valòban talán szakmai èrdekeltsèget kène mutatnom/produkálnom. Mindenkèppen megfontolandò, bár nem vetem el az èrettsègi gondolatát sem. Jelenleg úgy nèz ki szerencsèsnek mondhatom magam, találtam egy albèrletet tehát fedèl a fejünk felet hála isten lesz pár hò.-n belül..

Nem akarlak 200-asnak hívni, bár ha bele gondolok, sok ember "nem százas" ... Èrted.. :D szòval Te leszel Kedves Idegen! 4 èv alatt plusz 100 (vagy nèmileg több) ezer forint egèsz jònak mondhatò. Vagy csak szerintem, a kis csòris világomhoz? Szintèn fogadd egyetèrtèsem kèrlek! Gyönyörű dolog egy kisbaba, ès ezt a szerencsèsebbek meg is tapasztalják èletük során! Viszont durván kanyarog az èlet "ha mèg nincs itt az ideje" :/ ha egy kicsit több figyelmet kaphattam volna gyerekkènt talán nem azzal kellett volna kezdjem az anyaságom 19 èvesen, hogy kèt hònap alatt gyorsan felnőjek, ès virítsak 1 ősz hajszállal :/ nos, egyèbkènt társulok is, soha nem tanácsoltam senkinek, hogy ideje előtt lebabázzon :)

Hú kezdek remènykedni, talán lesz belőlünk valami ès az is hihetetlen, hogy ennyi jòindulatú választ kaptam :(

2017. máj. 30. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!