Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te felmondanál? (többi lent)

Te felmondanál? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van állásom, és fizetésem, de munkám nincs. A napi teendőim az irodában maximum kettő-három órát tesznek ki, most nyáron pedig harminc-negyven percnél több feladatom nincs. Ilyenkor lehetne fecsegni a kollégákkal, de nem vagyok velük egy hullámhosszon (magyarul nem bírom őket). Egy barátom szerint ez az álommunkahely, szerinte legyek laza és szórakozzak. Na de ha munka helyett olvasok, filmet nézek, nyelvet tanulok, akkor mi a fenét csináljak a szabadidőmben? Hiányzik a munka utáni pihenés édessége... Szóval lelécelek, de kíváncsi vagyok, mások hogyan gondolkodnak erről.

43/N



2017. aug. 4. 21:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
34%
Ha ennyire "finnyás" vagy (gyereked nincs feltehetőleg) akkor szerintem máshol se lesz könnyű beilleszkedni. Megertem hogy unalmas lehet neked így, meg fárasztó de szerintem manapság jó, megfelelő légkört találni arany közép utas melóval az maga a csoda kategória, nem? :)
2017. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Egyedül nem szeretnél dolgozni?
2017. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyébként én ebben az esetben akkor mondanék fel ha van min fél évre tartalékom. És szerintem számít az hogy 43 éves vagy, max annyi elonyod van hogy nincs gyerek.
2017. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%

Hat az nem jo ha nincs kozos tema a kollegakkal.

Szerintem is szerencses vagy, van fizu, kb 0 munka. Azt csinalhatsz amit akarsz. En kepeznem magam, nem filmeket nezegetnek vagy konyveket olvasnek. Van egy ismorosom, 45 eves es most tanul ugyvednek.


Tenyleg elofordulhat am, hogy ugyanazert a penzert es masik munkahelyen 3x annyit kell dolgoznod. Szoval, inkabb unatkozol, mert nincs sok munkad, vagy szetstresszeled magad mert annyi van. En inkabb megprobalnek nem unatkozni.

2017. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Mindkét szituban voltam, és azt kell mondanom, hogy annál rombolóbb dolog nincs, mint amikor nincs más dolgod, mint hogy lesed a másodpercmutatót a faliórán, és közben irigyled az utcán elsuhanó kukásautó munkásait azért, mert van dolguk. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, megerősítettek abban, hogy valóban fura vagyok, hogy dolgozni szeretnék. :) Persze azokat is megértem, akiknek etetni kell egy-két vagy sok éhes szájat, ott nem könnyű ugrálni, főleg vidéken nem, szóval megértem azok véleményét is, akik maradnának a dögunalomban.
2017. aug. 5. 18:10
 26/28 anonim ***** válasza:
Esetleg valami munkaidő utáni hobbira, sportolásra nem gondoltál? És akkor munkaidőben "pihenhetsz", utána meg csinálhatod azt, amit szeretsz. Én pl el sem tudom képzelni hogy lehet unatkozni, inkább az a bajom, hogy rövid a 24 óra a sport, munka és egyéb dolgok mellett. A net számomra kimeríthetetlen információforrás, ha egész életemben neteznék akkor sem tudnék annyit olvasni ott, amennyit szeretnék. Éppen ezért kimondottan örülök annak, ha néha beköszönt a munkahelyemen egy kicsit lazább időszak. Igaz, én jól kijövök a kollégákkal, szeretek velük beszélgetni, röhögcsélni. Hidd el, ha a munkaidő utáni idődet aktívan töltenéd, szerintem a munka sem lenne annyira unalmas.
2017. aug. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, bizonyára nem olvastad végig a kommentjeimet... na de sebaj. Újra: két év alatt nulláról középfokra angolból, plusz egy kreatív írás kurzus. Ezekre a szabadidőmben jártam, hétköznap, valamint hétvégén, és a felkészüléseket (leckéket) pedig munkaidőben csináltam. Szóval nem hanyagolom az önfejlesztést, de hidd el, van annyi szabadidő, amennyi már sok - legalábbis nekem.
2017. aug. 6. 22:45
 28/28 anonim ***** válasza:
De, elolvastam, és ennek megfelelően reagáltam. Azt írtam, hogy ha annyira nincs dolgod, akkor munkaidődben lazulj, csetelj, szocializálódj, fórumozz, játssz, olvass cikkeket, kommenteket, nézz filmeket, vagy egyéb dolgokat, ami kikapcsol. Munkaidőn kívül pedig foglalkozz minden mással amit említettél + sportolj. Így biztos nem unatkoznál. Az önképzés és a leckék tanulása az nem kikapcsolódás számomra, válasszuk külön a hobbitól. Az már szerintem nem a munkahely hibája, ha esetleg nem találsz magadnak olyan munkaidőn túli hobbit (mondom, a tanulás, önképzés nem az) vagy sportot, ami lekötné a felesleges szabadidődet, energiádat. De persze ez csak az én véleményem, ne vedd támadásnak, csak gondoltam megvilágítok egy ilyen nézőpontot is, hátha segít :)
2017. aug. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!