Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szegedi fiatalok, egyetemisták...

Szegedi fiatalok, egyetemisták! Könnyű/nehéz az élet Szegeden?

Figyelt kérdés

Ennél kicsit részletesebben lennék persze kíváncsi arra, milyen Szegeden élni.


Elsőnek az érdekelne, hogy milyen diákmunka lehetőségek vannak?

Gondolom egy ekkora diákvárosnál van legalább 1-2 diákmunka szövetkezet. Sok a munkalehetőség ezeknél, vagy keresni kell inkább állandó munkahelyet, ahol szerződésesen dolgozol?

Egyetemi évek alatt nyilván a diákmunka lenne praktikusabb, az időbeosztás miatt.


Második kérdésem, drága-e a megélhetés?

Itt első sorban a lakhatásra gondolok. Az albérletek milyen árban mozognak? Egy egész albérlet, ami mondjuk áll egy fürdőszobából, egy konyhából és egy szobából, mennyibe kerül?

Vagy ha nagyobb albérletről van szó, amiben többen laktok, akkor ott mennyibe kerül egy szoba bérlése rezsivel együtt?

Én itt BP-n 40 ezret fizetek egy eléggé leharcolt albérletben egy szobáért havonta mindenestül.


Valamint az alap élelmiszerek olcsóak? Aki magára főz mennyiől jön ki egy hónapban? Itt Budapesten 1 kiló kenyér 180 körül mozog, tej 160-200, tojás 350-450, de a zöldségek, gyümölcsök iszonyatosan drágák.


Tömegközlekedés drága? Értelemszerűen diákoké érdekelne.


Köszi a válaszokat :)

20/f



2017. aug. 21. 01:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunka van szép számmal, de csak szövetkezeten keresztül tudsz válogatni.


Attól függ, hogy mennyire drága, hogy mennyire nagyok az igényeid. Itt egy szobát, ami már egész igényes 35.000ft fixen (rezsivel) lehet találni, nyilván nem belváros, de itt Szegeden olyan jó a közlekedés, hogy a paneles részekről is 15 perc alatt bent van. A minigarzonok kb 50.000ft+rezsitől kezdődik. Élelmiszer meg gondolom egy árban vannak minden nagyobb bevásárló központban mint pl Tescp, Spar az ország egész területén. Én magamra főzök, nekem heti 10.000ft kb a megélhetés. Tömegközlekedés havi 4000ft (diákbérlet)

2017. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunka sok van szerintem tesco, telekomn ezek mindig fixen kellenek. Kapásból legalább 3-4 diákszövit tudok.


Árak szokásos magyar "vidék".


Albinál szerintem különálló szobát éri meg, az egyszobás lakás az nem, 60-70 kb lesz mindennel. Saját szoba általában 30 körül van, persze vannak néha olcsóbban is, de 40ért szerintem már belvárosban kapsz különszobát(teljesen felújítottat).



Tömegközlekedés diákbérlet 4000 ft vagy 90%-a az egyetemi hallgatóknak kap szociális helyzettől függően ingyen.


Ha magadnak főzöl akkor az teljesen rajtad múlik. :D

2017. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!