Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltató a munkavállaló...

Munkáltató a munkavállaló szabadságának egy részével rendelkezik?

Figyelt kérdés

#szabadság #munkavállaló szabadság
2017. szept. 17. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
1/3 ával vagy már a felével, nem is emlékszem pontosan.
2017. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Fordítva: a munkavállaló a szabadsága egy részével - ha jól emlékszem, max 7 nappal rendelkezik - a többivel a munkáltató.
2017. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És erről hol van bővebb információ? A munka törvénykönyvében nem látom!
2017. szept. 17. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Benne van, csak figyelmesen kell elolvasni. Illetve gooogle is a barátod.:)

[link]

2017. szept. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"A munkáltató évente hét munkanap szabadsá-

got – a munkaviszony első három hónapját kivéve –

legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének

megfelelő időpontban köteles kiadni. "


Egyébként van akit ezzel szívatnak?

2017. szept. 17. 15:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívatnak - ez a törvény: a szabadságod mindössze ennyi részével rendelkezhetsz.

És elvileg írásban kell kérned a szabadságod kiadását.

Egyébként már csak azért sem hülyeség írásban kérni, mert ha egyáltalán nem adja ki a munkáltató a szabadságot, akkor tudsz erre hivatkozni, hogy Te kérted...

2017. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Világos, hogy ez a törvény, de a munkáltatóm még sosem szólt bele a szabadságomba. Konkrétan erre voltam kíváncsi, hogy valaki emiatt volt-e már hátrányban? Bár Béla és fia bt. szintű cégnél el tudom képzelni. :)
2017. szept. 17. 16:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkahely- és munkakörfüggő. Évekig gyárban dolgoztam fordítóként, én bármikor elmehettem, mert olyan jellegű munkám volt, ami megvárt. A bérszámfejtéssel foglalkozó kolléganő nem mehetett szabira a fizetést megelőző héten, a szalagon dolgozóknak meg szinte egy az egyben a főnökség osztotta be, hogy ki mikor megy szabadságra. Ez a törvény biztosítja a munkáltatóknak, hogy nagyrészt akkor engedjék el az embereket, amikor nélkülözni tudják őket, de nyilván nem fognak foglalkozni vele, ha nekik a munkád szempontjából valójában édesmindegy, mikor veszed ki azt a huszonvalahány napot.
2017. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Meglepően sok helyen nem szólnak bele és engedik meg a legtöbb esetben hogy a munkavállaló a szabadságának szinte 100%-val rendelkezzen.

Ezért szokott aztán lenni az, hogy nem ismerve a törvényeket valaki felháborodik azon, ha egyszer pont nem kapja meg a kikért szabiját és idejön megkérdezni, feljelentheti-e a munnkáltatót...

2017. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a munkáltató nyáron kötelező két hét leállást rendel el illetve decemberben a két ünnep között is leállás van. Ezzel gyakorlatilag 2x5 + 3 nap szabadságot előre beoszt, hogy mikor kell kivenni (pedig mérnöki munka, csak szorosan összefügg egy termelő gyáregységgel, emiatt van a leállás).
2017. szept. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!