Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakma vagy a felsőoktatás...

A szakma vagy a felsőoktatás éri meg szerintetek jobban?

Figyelt kérdés

A kérdéshez egy érdekes cikk, amelyben adatok vannak összegyűjtve:

[link]


2017. dec. 29. 20:18
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Mindezt úgy mondom, hogy személy szerint programozó vagyok, csak lett pár bölcsész ismerősöm.
2017. dec. 29. 21:12
 12/35 A kérdező kommentje:

". Én úgy emlékszem 350 bruttóért keres a lidl boltvezető helyettest, és 250ért bárkit érettségivel. "


A lidl elég jól fizet, de a többi nagy multi azért rosszabbul. A spar ilyen nettó 140 körül, a tesco meg bruttó 170. És ennyi. Ezek után maradtak haza cégek amelyek meg már nagyon szarul fizetnek.

Egyébként pont nemrégiben olvastam itt gyk-n egy kérdést, hogy valaki hogy juthat vezetőbb pozícióba a tescoban. A konklúzió pont az volt, hogy max műszakvezetőig lehet eljutni diploma nélkül. Írta is valaki, hogy ő pl gyakornokként dolgozott ott egyetem mellett, majd azt követően pár év alatt egy jobb pozícióig el tudott jutni a ranglétrán. Az ő kezdő fizetését ott, diploma nélkül nem nagyon lehet elérni.

2017. dec. 29. 21:20
 13/35 anonim ***** válasza:
47%

" Ez azért elég jó úgy, hogy egy klimatizált irodában kell ülni, elfogadható munkaidővel, vezetőséggel."


Ez egyszerű sormunka, semmi más. Semmi köze a bölcsésztudományokhoz. Az ilyeneket nyugaton érettségivel végzik, csak drága és ezért kiszervezték ide, és pont találnak jó drágán képezett diplomás embereket rá. Hát nehogy már ne lássuk, hogy miért vicc az egész.

2017. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Nem is megy jól se a Tesco-nak se a Spar-nak.
2017. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Ez egyszerű sormunka, semmi más. Semmi köze a bölcsésztudományokhoz. Az ilyeneket nyugaton érettségivel végzik, csak drága és ezért kiszervezték ide, és pont találnak jó drágán képezett diplomás embereket rá. Hát nehogy már ne lássuk, hogy miért vicc az egész."


Egyébként nyugaton is diplomásokat vesznek fel rá, mert céges policy.

DE azért még mindig jobb ott ülni kényelmes irodában, ingyen kv, légkondi, akkor mehetsz ki mikor akarsz, nem szólnak be ha épp kis pihenőt tartsz, elfogadható fizetésért+ juttatási csomag mint egy boltban, építkezésen, vagy gyárban.

2017. dec. 29. 21:27
 16/35 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi vagyok ki az aki azt mondaná, hogy szívesebben elmenne árufeltöltőnek vagy pénztárosnak, mint ssc-be.


DE most erről lehet vitatkozni, ugyanakkor a statisztikák is kimutatják, hogy ma egy diploma jobban megéri.

2017. dec. 29. 21:29
 17/35 anonim ***** válasza:
36%

Azt vesznek fel rá, aki minél kevesebbért még éppen el tudja végezni :).

"céges policy", hát igen :DD Az ilyen hitvallás dolgok mindig csak a profit után, de egyébként nyugaton sem a mérnökök dolgoznak helpdesk jellegű pozíciókban, hanem a klasszikus "büfészakosok", bölcsészek, környezetvédők, politológusok, kom-médiások.

Az SSC-nek valamiért van becsülete, hiszen "irodai munka". Ez már csak a mi proli hozzáállásunk, hogy miért gondoljuk, hogy aki irodában dolgozik az már valaki.

Az árufeltöltő egyébként 8 általánossal ellátható, nem egy kategória. Bőven nem.


Ahogy én látom az SSC-ben épp úgy nem a bölcsészettel foglalkozol, mintha legalábbis árufeltöltő lennél.

Ami különbözik az az "irodai munka" presztízse, ami szerintem 20 éves kor alatt nyűgöz le bárkit is, a másik pedig az a nettó 30-40 ezer forint plusz ami meg a nyelvtudásod piaci értéke.

De szerintem ez az utóbbi különbség mérséklődni fog.

2017. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Ahogy látom te a diplomára úgy tekintsz mint valami ördögi, haszontalan dolog.


Szerintem az irodai munka nem presztízsről szól, hanme hogy jóval kébyelmesebb ott dolgozni és általában jobban is fizetnek. DE akkor kérlek mond meg, hogy miért jobb egy boltban árufeltöltőnek lenni, mint egy SSC-ben dolgozni.

2017. dec. 29. 21:56
 19/35 anonim ***** válasza:
22%

Nem jobb, pont ugyan olyan. Egy pótolható, eldobható használati tárgy mind a kettő. A tökéletes taylorista munkavállaló.


Ha az a diploma csak arra jó, hogy SSC-ben dolgozz vele, akkor igen. Borzasztó haszontalan.

2017. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A jó édes ***** válasza:

Hát ha a 444-es cikk alapján kérdezi valaki, akkor már csak polgárpukkasztásból is a szakma.

Máskülönben meg a diploma, de csak korlátozó feltételekkel.

2017. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!