Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakma vagy a felsőoktatás...

A szakma vagy a felsőoktatás éri meg szerintetek jobban?

Figyelt kérdés

A kérdéshez egy érdekes cikk, amelyben adatok vannak összegyűjtve:

[link]


2017. dec. 29. 20:18
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
A felsőoktatás ha IT-s, mérnök, orvos, vagy pénzügyes szakot végzel, vagy van bármilyen diplomad 2 idegen nyelv folyékony tudásával. Minden más esetben szakma
2017. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ezek a HR-es szavak igazából arra vonatkoznak, hogy egy végletekig kizsigerelhető, de olcsó munkavállalót keresnek.


Aki 50 éves az már nem nagyon ilyen. Többnyire. Persze nyilván lehet egyéni kivétel, de inkább nagy átlagról beszélek.


A szakmunkás munkanélküliek is inkább az 50es kiöregedett, elfáradt emberek.

2017. dec. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
77%
Az SSC-s munka nem olyan álomszerű ám, mint sokan hiszik. Elkábítanak, hogy hú, multinál dolgozol, menő irodaházban, hangzatos szövegekkel próbálnak motiválni, hogy mennyire fontos vagy nekik, közben csak egy biorobot látnak benned. Több ismerősöm is dolgozik SSC-ben, mindegyik ki van égve, nem szereti a munkáját, lélekölő, hajtós, stresszes az egész. Sokszor még a vezetők sem értik mit miért csinálnak, mert csak kis részfolyamatokat látsz a komplex rendszerből, de csinálnod kell, mint egy droidnak. Túlóra is teljesen általános, annyi melót próbálnak rád tolni, amennyit csak bírsz, hiszen ezért jöttek ide ezek a cégek, olcsó munkaerővel minél több szar melót elvégeztetni. Egyetlen előnye van gyakorlatilag az SSC-nek, a viszonylag jó és bejelentett fizetés, minden más csak bullshit, amivel csábítani próbálják a fiatalokat. De nem minden a pénz. a munka-magánélet balansz, a jó hangulat, a stresszmentesség sokkal fontosabb hosszútávon mint az a pártízezer forint plusz, erre idővel a legtöbb ember rájön és dobbant.
2017. dec. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Szerintem érdemes csinálni egy diplomát és amellé még valami szakmát is. Idő van mindkettőre és akkor tuti nem jársz rosszul"


Tapasztalatból inkább pont fordítva, azt mondanám legyen egy olyan szakma előbb, ami piacképes és keresett mégha azt kevésbé is szereted. Azzal megalapozod azt, hogy ne 0 km-es diákhiteles, friss diplomásként kerülj ki.De felső oktatásban meg azt tanuld amihez erősebb az affinitásod és legalább valamilyen szinten van piaca.


Én olyan szakot jártam végig felsőoktatásban ami egy nemzetközi lista alapján a mekiben dolgozók top 3 képesítése között van.Az egyetlen szakhoz kapcsolódó munkakörre ahova behívtak volna közfoglalkoztatott lettem volna és kijelentették, hogy nem tudnak versenyezni a Tescós bérekkel.... Kb erre mondra egykori tanárom, ha nincs munkahely akkor teremtsünk. Értsd legyél vállalkozó, nonprofit, cég, stb.


Szerencsére érdekelt az amit tanultam és szakdogát sem ollózva tettem össze a meghatározott terjedelemben. Mára már 4 éve ebből a szakdogàm megvalósításából élek( igaz az államvizsgám még mindig hiányzik) és szezonálisan pár hónapra még mindig ott van plusz bevételnek a szakmunka lehetőségem külföldön, amikor itthon csökken a forgalom vagy a tennivaló.Akkor meg összesítve kétszer annyit keresek, mint főállású vállalkozóként (500-700.000/hó).


Ráadásul a kettő fúziójából sikerült egy egyedi fejlesztést alkotni, ami működik és több knowhow.-al bír, ami miatt igazából időm se nagyon van államvizsgára felkészülni, mert egybe esik a legaktívabb időszakokkal az is.Remélem idén már nem igy lesz, mivel több alkalmazottat fogok tudni foglalkoztatni a telephelyeken és szabadul fel egy kis plusz időm.

2017. dec. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Először definiálja mindenki magában, hogy neki mit jelent az, hogy "jobban megéri". Nagyon sok aspektusa lehet ennek:

- Milyen munkakörülmények között dolgoznál szívesebben? Iroda, kint a szabadban, egy nagy épületben mászkálva, vagy teljesen mindegy?

- Van-e valami hivatástudatod? Ha egész életedben valamilyen speciális terület érdekelt és van is lehetőséged benne elhelyezkedni, akkor szerintem sokkal jobban megéri egy ilyen választás, mint egy másik a terület, ami közömbös neked, de 10%-kal több lenne a fizetés.

- Milyen munkaviszonyban szeretnél dolgozni? Szeretnél egy bejelentett munkavállaló lenni, vagy neked tök mindegy az egész, jó ha borítékban kapod a pénzt? Esetleg egyéni vállalkozó szeretnél lenni?

- Milyenek a szellemi és fizikai adottságaid? Egy diszkalkuliás ne akarjon matematikával foglalkozni, egy sánta meg ne menjen erdésznek.

- Mik az elvárásaid fizetés terén?

- Hajlandó vagy-e munka miatt költözni? Ha mindenképp a kis szülővárosodban szeretnél élni, akkor ne akarj programozóként dolgozni, mert kisvárosokban úgysincs ilyen munka. Ha Budapesten szeretnél élni, akkor ne akarj erdőmérnök lenni.

- Hogy állsz az idegen nyelvekkel?

- Szeretsz emberekkel foglalkozni?

- Mennyit akarsz/tudsz egyszerre dolgozni? Ha testileg és lelkileg kikészülsz már 8 órától is, akkor ne menj orvosnak.


Nincs egy egyszerű, minden esetben egyértelmű válasz erre a kérdésre, ha minden nézőpontot vizsgálunk és biztos hogy az általam felsoroltakon kívül van még tucatnyi.


Ha viszont csak annyi a kérdés, hogy melyikkel nagyobb az átlagos fizetés és kisebb a munkanélküliség, akkor a diploma a jó választás ÁLTALÁBAN! Ez statisztikai tény.

[link]

2017. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!