Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szakma vagy a felsőoktatás...

A szakma vagy a felsőoktatás éri meg szerintetek jobban?

Figyelt kérdés

A kérdéshez egy érdekes cikk, amelyben adatok vannak összegyűjtve:

[link]


2017. dec. 29. 20:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%

Na szóval én most legépeltem fél oldalt, amit nem mentettem el előbb txt-be, a netem pedig felmutatta a fehér zászlót... Úgyhogy zanzásítva:


-ha gépészmérnöknek vagy informatikusnak akarsz tanulni: felsőoktatás

-ha gyakorlatilag bármi mást akarsz tanulni: szakma

-illetve a harmadik verziót mindenki elfelejteni látszik: a C-s/D-s jogsi is biztos befektetés, bár az állam bá' a leendő sofőrök céljainak jól betett a 2 éves szabállyal és a majd félmillásra rúgó költségekkel


Alternatíva, ha esetleg mégis elmentél büfészakra:

-ha pesti bölcsész vagy, elmehetsz SSC-be (bár megérni nem fogja, mert nem fizetnek annyit)

-ha nem pesti bölcsész vagy, elmehetsz a sunyiba ( -> ahova felvesznek)


Nem pesti bölcsész vagyok nem pesti bölcsész ismerősökkel, szóval úgy gondolom, tudom, miről beszélek. Esetleg cicaharcot vívhatsz a NAV-val és elmehetsz szabadúszónak (persze csak ha MA-d van, hiszen BA-t nem fogadnak el pl. fordítóként).


(Az alábbiakban az említett árufeltöltői munkát fogom alkalmazni példaként, de szabadon behelyettesíthető ide a pénztáros, a gyári melós, a napszámos, vagy gyakorlatilag bárki.)

Az SSC-k 99%-a helpdesk. Valamivel kényelmesebb az árufeltöltésnél, mert ülőmunka, csakhogy az árufeltöltés sem szellemileg, sem fizikailag nem fáraszt le, míg a helpdesk rohadtul de nem való mindenkinek, én például alighanem idegösszeomlást kapnék két órán belül. Árufeltöltőként míg eldobsz magadtól mindent a műszak vége előtt ízlés szerint 1-5-10 perccel és mész haza, addig szellemi munkásként foglalkozhatsz beszámolók készítésével, ha olyan munkakörről beszélünk, értekezletekre járhatsz, ezt csinálj, azt csinálj, és ott tartunk, hogy a munkád az életed. Emellett a kereskedelemben többnyire munkaidőkeret van, ami szerintem messze a legjobb munkarend. Persze tudom, hogy ezen az oldalon a pénzért a lelküket elcserélnék a legtöbben, így lefordítom forintra: árufeltöltőként megvan a havi 135. SSC-ben megvan a havi 220... amiből lejön legjobb esetben úgy 60-70 ezer egy ótvaros kis szobáért, ráadásul fixen H-P 08-16/17 munkarendben, hogy se hobbira, se ügyintézésre, se bevásárlásra ne legyen időd véletlen se. Nyilván helybeliként az albérlet kihúzható, de cserébe ugyanúgy nem marad életed.


Itt tényleg csak a presztízsről van szó szerintem is, a média elhitette az emberekkel, hogy a fizikai munka megvetendő, az egybites buta embereknek is a legaljának való, míg a szellemi munka az egy másik, magasabb létet feltételez. Pedig hát a szellemi munkák nagy százaléka dettó ugyanolyan betanított munka, mint a gyári robot. Ugye megvan, milyen áhítattal néznek csomóan a sima adminisztrációs munkát végzőkre is?

2017. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Arra kell törekedni, hogy minél kevesebb munkával, minél jobb munkakörülmények között és munkafeltételek mellett minél több pénzt keress.

B.aszhatod, hogy a szobafestő szaki keres nettó 300-at, ha 40 éves korára érszűkületes lesz a lába a létrázástól, meg tüdőrákja a festék/hígító gőzétől. De mínusz 10 fokban sem f.asza dolgozni a fűtetlen csarnokban.

Akkor inkább ülj egy klimatizált irodában komédiás papírral 250-ért, bejelentve, éves szabadsággal és táppénzzel. De kinek mi, ti dógotok, csak mondom.

2017. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
75%

Ezt pont úgy gondold végig, hogy mi az értékrended. Mit becsülsz többre és/vagy mit csinálsz szívesen. Ha neked nem pálya az irodában penészedés, akkor lehetsz akármilyen gógyis (felhalmozol egy adag amúgy jó diplomát, végzettséget), keresel egy valag pénzt, mindegy, mehet a kukába, mert boldog nem leszel. Max látszatra. Ellenben ha gógyis vagy, de pl már csak a fa illatára is négszeresére ugrik a pulzusod, elönt az öröm, és tehetséged is van hozzá, akkor ugyanazzal az ésszel, amivel diplomákat szerzel, inkább legyél asztalos. Lehet, nem fog a társadalom annyira tartani, mint egy ilyen-olyan mérnököt, de azt se fogják soha tudni, látni, de még gondolni se, hogy ha szívből csinálod, és jó vagy benne, akkor havi 2 hetet (igen KETTŐ hetet) dolgozol azért, hogy egy átlag, vagy afölötti mérnöki fizut megkeress (konkrétan van egy asztalos cimborám, onnan tudom)

Nem minden a diploma, sőt, indokolatlanul túlértékelt. Gógyis szakik nélkül semmi nem lenne jól megcsinálva. Te melyik autószerelőhöz viszed inkább az autódat? Ahhoz, amelyik akár orbos is lehetett volna, de inkább autókat gyógyít, vagy ahhoz, amelyiket kegyelemből vettek fel még a szakközépbe is, és kegyelemkettes szakmunkásbizonyítvánnyal "há jó lesz az így tesókám" minőségű munkákat enged ki a kezéből?

Nekem is van gógyim (meg mellé diplomám is, de bár ne lenne), és taxis vagyok. Miért? Mert ezt szeretem csinálni, ezt az utasaim is látják, és sokszor mondják is.

2017. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

#21


Te az érem egyik oldalát mutattad be. Ha maradunk a bolti munkáknál akkor ott pedig bár nem szellemileg, hanem testileg fognak lestrapálni. Nem 1 év alatt, de 5-10 év után már bőven érezhető testileg.

Az ilyen fizikai munkában tényleg az a szarrá, hogy a lábad, térded, hátad, kezed szarrá megy.


Van hogy az ember szellemileg jóval jobban lefárad egy nap után, de még mindig könnyebb 1 hónapig elmenni nyaralni és a stresszet megpróbálni kipihenni, mint orvoshoz járni és műtétre. (több ismerősöm is van)

2017. dec. 29. 22:30
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

#22

gondolod te 50 évesen még bírni fogod a helpdesk-nél elvárt "fiatalos lendületet" és "proaktivitást"?


a festő megint egy 33-as szakma, 8 általánosra épül

azt se tudjátok ti hivatásos kormánygyűlölők, hogy mik azok szakmák és milyen rendszer szerint épülnek fel


tényleg te mivel is foglalkozol?

2017. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

"azt se tudjátok ti hivatásos kormánygyűlölők"


ÉS itt hol volt szó bármilyen pártról vagy a kormányról? Egyáltalán mi köze volt a politikához?

2017. dec. 29. 22:34
 27/35 anonim ***** válasza:
15%

"Estádio de Felchút nevű felhasználó"


kíváncsi vagyok meddig lehetne ezen az oldalon létezni "soros egy őrült" jellegű felhasználónevekkel

2017. dec. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

"gondolod te 50 évesen még bírni fogod a helpdesk-nél elvárt "fiatalos lendületet" és "proaktivitást"?

"


Erre egyébként pont jó a te általad említett lidl. Na ott a nagy negatív, hogy jóval nagyobb a pörgés mint más áruházakban. Sztem erre a legjobb példa egy sparral összehasonlítva. Míg a sparban általában az ember kényelmesen összepakol, sőt még várja is hogy adják a következő cuccot, addig egy lidl-ben meg nagyon pörgetik, van hogy az ember nem is bír összepakolni és már jön a kövi vásárló.


Amúgy a proaktivitásnak semmi köze az életkorhoz.

2017. dec. 29. 22:38
 29/35 anonim ***** válasza:
75%

életrevalóság kell, meg persze egy kis szerencse (utóbbi mindenhol)

én bölcsészként végeztem, elvileg "semmihez" nem értek, ennek ellenére nagyon jól keresek. az öcsém, aki ugyan járt egyetemre, de lusta volt lediplomázni (tehát se szakma, se diploma), jobban keres mint én.

szóval nem a papírtól függ.

2017. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

#25 IT mérnök vagyok (nem programozó, mielőtt Balázska privátban elküldi a Lenin összest...), miért?

50 évesen miért kellene helpdeskezni, ezer lehetőséged van, szakmai tréningek, előrelépési lehetőségek...


#27 Mi bajod a nevemmel? Próbáltam az Grande Esporte Clube Imperiale -t (G.E.C.I., magyarul Nagy Birodalmi Sportegyesület) is, de sajna nem fért ki annyi karakter :(

2017. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!