Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok pár hónapig...

Dolgoznátok pár hónapig (nettó 120000 Ft-ért), csak azért, hogy otthon tiszta vizet önthessünk a pohárba?

Figyelt kérdés
Ennyit tudnék keresni napi 11,5 órával . (8 óra munka, ebédszünet, autózás). Falun lakom, autóval járnék, ezért ilyen alacsony a nettó. Busszal, vonattal nincs lehetőség bejárni, csak úgy, ha az egész napom rámegy (4 átszállás). Közelebb egyenlőre nincs munkahely, de azonos fizetés esetén ez a nettó is csak 150000 Ft lenne. A párom nem akar innen elköltözni, ő nem cseszeget a munkahellyel, bár volt már vitánk e-miatt. A felmenőink viszont a munkahely hiánya miatt állandóan kritizálnak, persze részükről a segítség az nulla és nem is egy településen lakunk. Szeretnék önálló jövedelmet, de úgy érzem , ha ennyit lennék távol semmi nem lenne rendben a házban, szinte mindent én csinálok, 2 iskolás gyerekünk van. A párom dolgozik, nem egy uralkodó otthon semmit meg nem mozdító hím, de sokkal több házimunkát nem tudna ő sem végezni. Nem tölt senki sem 8 órát házimunkákkal, aki ezt állítja kamuzik , szóval azért van szabadidő, de nem napi 11-12 óra. Egy nagyobb városban nem menne el sok idő és pénz a munkahelyre járással. Nem akarja egyikük sem felfogni ezeket a dolgokat. Itthon nem akarok ülni, de ilyen feltételekkel anyagi szempontból dolgozni sincs értelme. Tudom a párommal kellene megbeszélni, de neki ez így nagyon kényelmes , ha szóba hozom kitér, elég határozatlan, ül a langyos vízben. A pénzünk így is pont elég, de kinek nem jönne jól egy kis plusz, talán minőségibb nyaralásokat is megengedhetnénk magunknak vagy bármit. Arra gondoltam, hogy próbaképpen elmegyek dolgozni csak azért, hogy itthon boruljon a bili. Szerintetek ? 38 N

2018. márc. 19. 11:11
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Igen, működne, ha lenne közelebb munkahely és olyan megbízható személy akire rá lehetne bízni a gyerekeket alkalmanként. Hiszitek, nem hiszitek most egyik sincs. Pl. a környékbeli boltosok állandóan munkaerő hiánnyal küzdenek, de miért? 600 Ft/órabér, takarítani is kell, tukmálni a romlott árut, a hiányt a dolgozótól vonják, nincs hivatalos bejelentés max. 4 órás, nem fizetnek rendesen stb. aztán mindent majd kétszer annyiért adnak , mint egy diszkont. Köszönöm, ilyen legalja hely inkább nem kell.
2018. márc. 19. 15:39
 12/36 anonim ***** válasza:
16%

Költözni kell, egyértelmű.


"Arra gondoltam, hogy próbaképpen elmegyek dolgozni csak azért, hogy itthon boruljon a bili."


Jó ötlet.

2018. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
17%
@8 Igen, elmentem, egy 60 feletti IQ-val bíró lény el tud menni orvoshoz, azt is fel tudja fogni, hogy mit jelent az, hogy nap 2x1 evés után. Egyik szülőm sem engedhette meg magának, hogy a purdék miatt lógjon melóból, így is alig tudtuk kifizetni a számlákat. Cserébe mondjuk jól jártam, mert nem én voltam az az egyetemista, aki egy ideiglenes lakcímet sem tudott intézni magának, mert anyu 18 évesen is vitte a kehes kisfiát a doktorbácsihoz.
2018. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
69%

Hát 13-as, tudod, az önállóság meg a nem ápolás az nem ugyanaz a dolog: egy 9 éves gyerek, ha hány meg hasmenése van, hadd ne menjen már egyedül az orvoshoz!! És ha mindent kihány és rosszul van, hadd ne Ő főzze már a teát a fene nagy önállóságban - ne húzd már fel az agyam... :D


Arról nem beszélve, hogy ha kiszárad a gyerek, mert nincs otthon a szülő és ne adj Isten kórházba kerül, a szülőt fogják először elővenni.

Az önállóságra nevelés nem ott kezdődik, hogy a beteg gyereket magára hagyom, mert dolgoznom kell menni.

2018. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
37%
Nem arról volt szó, hogy egyedül menjen orvoshoz, meg gyógyszertárba a gyerek, ha beteg. De én ma már kicsit túlzásnak tartom azt a szemléletet is, hogy az utcasarkon lévő suliba sem mehetnek el a gyerekek egyedül 500 méterre. Megértem én, én is anya vagyok és dolgozunk mindketten. Még picik a gyerekeink és nincs kire bízni, ha betegek. Valamelyikünk táppénzre/szabira megy, ha nagyon fogytán, akkor valamelyik nagyszülő költözik fel hozzánk vidékről arra a pár napra. Ciki vagy sem, de megtudjuk oldani. Nehéz és logisztikát igényel? Igen... Főleg mert ha az egyik beteg, a másik következő héten lesz az. Meg tudnánk élni egy fizuból is, de így azért sokkal sokkal kényelmesebben élünk akkor is, ha más téren ez kényelmetlenséggel jár esetleg. Pl. hétvégén, vagy esténként kell elvégeznünk a házimunkát, vagy mindannyian korábban kelünk, hogy mindenki elkészüljön indulásra. Meg kell szervezni ki mikor hova megy, melyik gyereket gyűjti be, kit kell vinni edzésre, mikorra, mikor lehet időt lopni bevásárlásra, stb. Baromira nem egyszerű két dolgozó szülővel, segítség nélkül mindez, én aláírom. De nem megoldhatatlan és RENGETEGEN csinálják ezt, akár kényszerből, akár "kényelemből", úgyhogy belátható azt hiszem, hogy nem lehetetlen feladat!
2018. márc. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
76%

Te tolni fogod a kocsit egyébként? Mert én is ~90 km-t megyek átlagos napokon kátyús, retek úton kocsival és az 1 óra... Plusz az ebédszünetet és utazást ne számold már munkának az utazási költséget pedig ne vond le, mert elsőre merőben más képet mutat.


Az ilyen játszmázásnak meg semmi értelme nem lesz. Tanulj meg nyíltan kiállni magadért és felszólalni az adott helyzet ellen, ha nem tetszik. De az ilyen gyerekes játszmákat felejtsd el.

2018. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
20%
Nekem csak egy kérdésem van, a tébéd és a nyugdíjad mibő van/lesz?
2018. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
18%

"A felmenőink viszont a munkahely hiánya miatt állandóan kritizálnak, persze részükről a segítség az nulla."


38 éves vagy ahogy látom, nem kéne a szülőkre mutogatni már, hogy nem segítenek, az emberek nagy része úgy a húszas évei elején megtanul nem anyucitól-apucitól várni mindent, pláne ha összehozott két gyereket.

2018. márc. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

# 16 "Te tolni fogod a kocsit egyébként? Mert én is ~90 km-t megyek átlagos napokon kátyús, retek úton kocsival és az 1 óra... "

Te egy igazi troll vagy. Szerinted ki hiszi ezt el?

2018. márc. 20. 07:57
 20/36 anonim ***** válasza:

"Te egy igazi troll vagy. Szerinted ki hiszi ezt el?"


Mindenki, aki vezetett már és tud számolni?

2018. márc. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!