Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok pár hónapig...

Dolgoznátok pár hónapig (nettó 120000 Ft-ért), csak azért, hogy otthon tiszta vizet önthessünk a pohárba?

Figyelt kérdés
Ennyit tudnék keresni napi 11,5 órával . (8 óra munka, ebédszünet, autózás). Falun lakom, autóval járnék, ezért ilyen alacsony a nettó. Busszal, vonattal nincs lehetőség bejárni, csak úgy, ha az egész napom rámegy (4 átszállás). Közelebb egyenlőre nincs munkahely, de azonos fizetés esetén ez a nettó is csak 150000 Ft lenne. A párom nem akar innen elköltözni, ő nem cseszeget a munkahellyel, bár volt már vitánk e-miatt. A felmenőink viszont a munkahely hiánya miatt állandóan kritizálnak, persze részükről a segítség az nulla és nem is egy településen lakunk. Szeretnék önálló jövedelmet, de úgy érzem , ha ennyit lennék távol semmi nem lenne rendben a házban, szinte mindent én csinálok, 2 iskolás gyerekünk van. A párom dolgozik, nem egy uralkodó otthon semmit meg nem mozdító hím, de sokkal több házimunkát nem tudna ő sem végezni. Nem tölt senki sem 8 órát házimunkákkal, aki ezt állítja kamuzik , szóval azért van szabadidő, de nem napi 11-12 óra. Egy nagyobb városban nem menne el sok idő és pénz a munkahelyre járással. Nem akarja egyikük sem felfogni ezeket a dolgokat. Itthon nem akarok ülni, de ilyen feltételekkel anyagi szempontból dolgozni sincs értelme. Tudom a párommal kellene megbeszélni, de neki ez így nagyon kényelmes , ha szóba hozom kitér, elég határozatlan, ül a langyos vízben. A pénzünk így is pont elég, de kinek nem jönne jól egy kis plusz, talán minőségibb nyaralásokat is megengedhetnénk magunknak vagy bármit. Arra gondoltam, hogy próbaképpen elmegyek dolgozni csak azért, hogy itthon boruljon a bili. Szerintetek ? 38 N

2018. márc. 19. 11:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
45%

Hol alacsony a nettó 120? Én is ennyit kapok diplomával, ez a garantált minimum.

Akik a minimálbért kapják, ennyit se keresnek.

Én is buszozok egy csomót, gyerekem is van, de hát ez van vidéken, másnak munkája sincs. Ráadásul as férjem alig segít otthon, késő este végzem a házimunkát meg hétvégén.

Örülj neki hogy van lehetőséged, nekünk el kellett költöznünk a családunktól, hogy egyáltalán legyen munkánk.

2018. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%
7-es, nagyon sajnállak, hogy ilyen gyerekkorod volt!! Anyádat valakinek fel kellett volna nyomni a rendőrségen, hogy egy 10 éves és egy óvódás gyereket egyedül hagyott. Mosnod és főznöd kellett 10 évesen? Az óvónő ezt nem jelentette? Nákunk az oviban 14 éven felüli testvérnek adják csak oda a gyereket!! Tudtad, hogy 12 éven aluli gyereket nem lehet felügyelet nélkül hagyni több órára, mert kiskorú veszélyeztetésének minősül? És te ezzel dicsekszel? Gratulálok anyádnak! Ez szégyen, nem dicsőség! Ha te is ezt csinálod a gyerekeiddel majd, akkor remélem valaki felnyom.
2018. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

"Te egy igazi troll vagy. Szerinted ki hiszi ezt el?"


Mindenki, aki vezetett már és tud számolni?


Ezek szerint te nem tudsz számolni. 90 km egy óra alatt azt jelenti, hogy átlagosan 90km/h sebességgel haladsz. Egyszerűsítve, vagy egyszer sem állsz meg és lakott területeken sem lassítasz vagy az út nagyobbik részén jócskán túlléped a megengedett sebességet. Et egyik sem túl életszerű. Sajnállak.

2018. márc. 20. 10:36
 24/36 A kérdező kommentje:
21# Örülök, hogy elégedett vagy nettó 120-al . Tudom, hogy van aki ennél kevesebbért dolgozik, de én inkább többért szeretnék dolgozni. Ebből a faluból több környékbeli összeszerelő üzembe vannak ingyenes munkásjáratok, az ott dolgozók többsége betanított munkás és ők is olyan nettó 150 körül keresnek 3 műszakban. Végül is itt nem is az összegre szerettem volna kihegyezni a dolgot, inkább arra, hogy idő- és külső segítség hiánya miatt tartózkodtam eddig a munkavállalástól, de már arra hajlok, hogy megyek dolgozni és lesz ami lesz. Jön a jó idő, jönnek-mennek a gyerekek maguktól suliba a többit meg este , hétvégén intézem. Pár hónap után úgy is kiderül, hogy működik-e a dolog. Szerintem nem fog, ugyanis hétvégeken majd a csavargást felváltja a házimunka ami senkinek nem fog passzolni...
2018. márc. 20. 10:49
 25/36 anonim ***** válasza:
Kérdező, én a helyedben biztos nem mennék ilyen messze. Inkább a 4 órás bejelentés a közelben a kisboltban. Bár én is a költözést látom a legjobbnak. Ha a párod meg nem akar költözni, akkor tartsa el a családját normál szinten. A nyugdíj miatt én nem aggódnék, a TB-t meg gondolom most is fizeted. Ez nagyon nagy távolság 2 kisgyerek és háztartás mellett. Annyit meg nem keresnél, hogy bébiszittert fogadj, ha nincs más, aki vigyázna a gyerekeidre.
2018. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Neked nem megfelelő a gyári munka,ha közelebb van?
2018. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
50%

@22 Anyám legszeretőbb anya, akit ismerek, nem magunkra hagyott minket, hanem tette, amut muszáj volt, hogy legalább a csekkek be legyenek fizetve. Nem nevelt belőlünk cselekvésképtelen fogyatékost, így 10 évesen képes voltam olyan dolgokra, amire egy 10 éves gyerek mind szellemileg mind fizikailag teljes mértékben képes. Most őszintén, mi olyan rohadt nehéz abban, hogy beszaladsz az óvodába, felnyalábolod a tesódat otthon meg bedobsz egy 40 fokos mix mosást, azért hogy ne anyukádnak kelljen 12-16 óra munka után (pláne, hogy heti 6 nap dolgozott).


Olyannyira elhanyagolt minket, hogy tesóm meg köztem megoszlik 1 doktori, 5 diploma, meg cca 9 beszélt nyelv és mindkettőnknek tehermentes lakása van 35 éves korunk alatt, pedig egyikünk sem zseni, csak megtanultuk, hogyha az ember akar valamit, akkor tesz érte. Most már mi segítünk édesanyánknak, aki feláldozta az egész fiatalkorát, azért, hogy mindig legyen étel az asztalunkon. Ha ez kiskorú veszélyeztetése, akkor ám legyen, de amikor szombatonként kiment feketézni Ausztriába, akkor meghagyta, hogy az asztalon levő pénzből pont kifutja két ebéd a könyvtár melletti büfében. Az eredmény az lett, hogy mire középsuliba kerültem nem voltam sokkal kevésbé olvasott, mint az irodalomtanáraim.


Nem csak egyféleképpen lehet valaki jó szülő, azt pedig továbbra is tartom, hogy a túlgondoskodás kimondottan káros, így például a nehogy 10 percet gyalogoljon az én kismanóm az oskolába. A kocsikáztatástól a kismanó még pont ugyanúgy ekizni fog 17 évesen egy technobuliban meg óvszerhasználat nélkül veszíti el a szüzességét, mert ezekre már nem futja a gondoskodásból.

2018. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

A kisboltos munkát már százan megpróbálták, ilyen csaló emberrel amilyen a tulaj legszívesebben szóba sem állnék, nemhogy neki dolgozzak. Egy ismerőst úgy fizetett ki, hogy amit tudott levont tőle a maradék kis pénzt meg áruban adta oda neki, persze a kisbolt árain.

A gyári betanított munkánál többre tartom magam, nem kívánok a Kárpát-Medence összes kietlen vidékéről idecsalogatott fél analfabéta igénytelenekkel együtt 3 műszakozni és havonta 2-3 kötelezően ajánlott hétvégi műszakot is lenyomni. Lehet , most köpködni rám, de egy színvonal alá azért nem megyek, ha nem muszáj.

2018. márc. 20. 12:11
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de ezt már megszoktam.

Szerintem fektesd a munkádat a háztájiba. Kertbe, állatokba. A Tescoban ugyan megkapsz mindent, jószerivel olcsóbban, mintha saját magad termeled meg, csak éppen annak semmi beltartalmi értéke nincs. Szermaradvány annál több. Talajtakarásos műveléssel hamar elérnéd egy egészséges humuszréteg kialakulását, és olyan zöldséget-gyümölcsöt ehetnétek, amiben minden földi jó benne van. Ez főleg a gyerekeid szempontjából lenne lényeges, de a ti egészségetek is meghálálja.

Ugyanez a helyzet az állatokkal is. Tápok, gyógyszerek serkentőszerek, hormonkészítmények nélkül nevelt hús sokkalta egészségesebb, mint amit a boltokban megkapsz. Nem is beszélve az élelmiszernek csúfolt egyéb vackokról, amit a boltok kínálnak.

2018. márc. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Részben igazad van Miguel, viszont van néhány akadály. Mi is gondolkodtunk biogazdálkodáson a terület is megvan hozzá, kút is van. Az a gond, hogy viszonylag sok pénzt kellene rááldozni és tapasztalat híján nem biztos vagy biztosan nem érné meg, legalábbis anyagilag. Pl. fóliasátrat vagy üvegházat kellene venni, Robi kapát, öntözőket és nem a tuscós pár száz forintos cuccok kellenének. A földdel szinte minden nap kell foglalkozni, a nyaralások kapásból megkérdőjeleződnének. Gyerekfelügyeletre nincs ember, akkor öntözésre sem lenne, a részeges Józsi bácsi a faluból valószínű eladná az aktuális termést és nem is öntözne, gyomlálna meg ilyenek. Nem vagyok negatív, csak sajnos akiket eddig hívtunk kisebb-nagyobb munkákra szinte kivétel nélkül trógerok voltak, inkább magunk csinálunk mindent már évek óta. Egy munkahelyen , ha csak havi 80-at keres valaki, akkor is megvan az évi 1 millió , hol tudna bárki is ennyi vagy akár csak ötszázezer forint értékű élelmiszert otthon előállítani? Én így látom, az idilli falusi élet már a múlté, sajnos.
2018. márc. 21. 08:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!