Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoznátok pár hónapig...

Dolgoznátok pár hónapig (nettó 120000 Ft-ért), csak azért, hogy otthon tiszta vizet önthessünk a pohárba?

Figyelt kérdés
Ennyit tudnék keresni napi 11,5 órával . (8 óra munka, ebédszünet, autózás). Falun lakom, autóval járnék, ezért ilyen alacsony a nettó. Busszal, vonattal nincs lehetőség bejárni, csak úgy, ha az egész napom rámegy (4 átszállás). Közelebb egyenlőre nincs munkahely, de azonos fizetés esetén ez a nettó is csak 150000 Ft lenne. A párom nem akar innen elköltözni, ő nem cseszeget a munkahellyel, bár volt már vitánk e-miatt. A felmenőink viszont a munkahely hiánya miatt állandóan kritizálnak, persze részükről a segítség az nulla és nem is egy településen lakunk. Szeretnék önálló jövedelmet, de úgy érzem , ha ennyit lennék távol semmi nem lenne rendben a házban, szinte mindent én csinálok, 2 iskolás gyerekünk van. A párom dolgozik, nem egy uralkodó otthon semmit meg nem mozdító hím, de sokkal több házimunkát nem tudna ő sem végezni. Nem tölt senki sem 8 órát házimunkákkal, aki ezt állítja kamuzik , szóval azért van szabadidő, de nem napi 11-12 óra. Egy nagyobb városban nem menne el sok idő és pénz a munkahelyre járással. Nem akarja egyikük sem felfogni ezeket a dolgokat. Itthon nem akarok ülni, de ilyen feltételekkel anyagi szempontból dolgozni sincs értelme. Tudom a párommal kellene megbeszélni, de neki ez így nagyon kényelmes , ha szóba hozom kitér, elég határozatlan, ül a langyos vízben. A pénzünk így is pont elég, de kinek nem jönne jól egy kis plusz, talán minőségibb nyaralásokat is megengedhetnénk magunknak vagy bármit. Arra gondoltam, hogy próbaképpen elmegyek dolgozni csak azért, hogy itthon boruljon a bili. Szerintetek ? 38 N

2018. márc. 19. 11:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem jó látod. Nem nagyban kell gondolkodni, hanem házi felhasználásra.

Fóliasátor? Csak a piacgazdaság hitette el velünk, hogy márciusban zöldpaprikát kell ennünk. Ami palánta kell, az meg az ablakpárkányon is megnő kiültetésig.

Rotakapa? Túlhaladott álláspont. Sajnos az elmúlt évszázadok elhibázott földművelése pusztította le a humuszréteget, és juttatta odáig a talajokat ahol most vannak. Azért kell műtrágyázni, mert talajélet híján a növények nem képesek felvenni a tápanyagokat. Azért kell orrba-szájba permetezni mindent, mert a növények csak sínylődnek a halott talajokon. Nem forgatni kell a földet, hanem takarni. Takarónövényekkel, és/vagy mulccsal. Ennek megléte esetén öntözni sem szükséges, vagy ha mégis, az 50-100 nm-es kiskertre akár kannával is röhögve kihordod a kellő vízmennyiséget.

És mint mondtam, itt nem annyira a forintosítás játszik, hanem a család és a gyermekeid egészsége. Márpedig ha valami drága tud lenni, az az elveszített egészség visszaszerzése.

Teszek ide egy videot. Nem egészen ez a helyes út, de nagy vonalakban remekül érzékelteti, miért is van szükség szemléletváltásra.

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E

2018. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Ez mind jó és szép és biztos egészségesek is lesznek a növények, de ebből megélni nem lehet. Spórolok néhány ezrest havonta a zöldségeken, gyümölcsökön, de ezzel nem tudom kiváltani a munkahelyen megkeresendő akármilyen alacsony összeget sem. Az eredeti kérdésre nem ez a válasz, bár hasznos. Itt az a gond, hogy még a válaszadók egy része is léhűtőnek, kifogást keresőnek tart, pedig szeretnék dolgozni, de ezek a feltételek nem kedveznek a munkába állásnak. Mondjuk, ha dolgoznék akkor meg az lenne a kritika, hogy elhanyagolom a gyerekeket és a háztartást. A pénzek amikkel a nagy munkaerő hiányban állásokat hirdetnek egyszerűen szánalmasak. Győrben br.180-200-210 , 240 már csúcs, de előfordul kevesebb is. Egyszerűen röhej. Nettóban ennek a 66%-a marad amiből , ha levonom az autókázást akkor tényleg piszkosul nem éri meg dolgozni legalábbis anyagilag.
2018. márc. 22. 13:13
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

"Spórolok néhány ezrest havonta a zöldségeken, gyümölcsökön, de ezzel nem tudom kiváltani a munkahelyen megkeresendő akármilyen alacsony összeget sem."


Volt 15 év az életemben, amikor boltba csak havonta mentünk, némi lisztet, rizst, sót, mosószert venni. Minden mást megtermeltem otthon. "Sajnos" ennek az lett a hozadéka, hogy olyan fittek lettünk, hogy újra világmegváltó terveink fogantak, és bár mindketten 50 fölött voltunk, nekivágtunk a világnak. Németországban kötöttünk ki. Ennek 6 éve, de már most piszkosul érezzük, hogy haza kell menni, és újra feltuningolni az egészségünket, mert amit a boltokban kapni lehet, abban egyszerűen semmi emberbe való nincs. A házat már megvettük, áprilisban tűzök is haza elkezdeni a kertet. Az állatok majd kicsit később jönnek.

Jelzem, az ominózus 15 évet megelőzően városban laktunk, és mindketten jószerivel a halálunkon voltunk. Havi 30 rugónál több ment el gyógyszerre. Másfél év vidéki élet után borítottam a kukába a gyógyszeres fiók tartalmát. A megtermelt élelmiszernek csak a feleslegét adtuk el. A nejem városban dolgozott, és hamar híre ment, hogy tőle minden bio-cuccot meg lehet venni.

Szóval ha összeadod, amit az élelmiszeren és az egészségeden (és ami a lényeg; a gyerekeid egészségén!!!) megspórolsz, igencsak szép kerek összeg jön ki.

De elismerem, ez az életforma nem való mindenkinek. Sokan vannak, akiknek fontos az a fajta "biztonság", amit a munkahely nyújt. Bemegy reggel, megcsinálja, amit MONDANAK NEKI, délután hazamegy, és kész. A feleségem is ilyen típus meg gyanítom, a legtöbb nő is. Nekik evolúciós okokból sokkal fontosabb a menetrendszerű "biztonság",, mint nekünk, pasiknak.

2018. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

A munkahely egyenlőre különösebben nem nekem fontos hanem a környezetemnek. Most éppen kijövünk a pénzből, házunk, 2 autónk van és még nyaralásokra is futotta . Ezeknek alapnak kellene lenni, de sajnos sokan még ezt sem engedhetik meg maguknak. Gondolj bele, elkezdem a bio , öko nevezzük akárminek gazdálkodást. Lesz pár zöldségem, szuper egészségesek leszünk, eltelik vele napi 2 órám és továbbra is élősködőnek, lustának leszek megbélyegezve a tágabb családban és még több pénzem sem lesz . Pár év múlva középiskolások, majd remélhetőleg egyetemisták lesznek a gyerekeim, szerencsére nagyon jól tanulnak. Akkor már az egy fizetés bizony nem lesz elég, kiegészítve nettó 100-al is csak szűkösen. Győrben kapásból megspórolnánk egy autót, némi benzint és a munkába járást. Csak ez minimum havi 100 db. ezres, ha ráadásul a győri egyetemre menne valamelyik gyermek , akkor pedig abszolút semmi anyagi gondunk nem lenne. Előre kell gondolkodni pár évet. Nem úgy jönnek a dolgok, mint az U-Bot , hogy amikor felbukkan a semmiből és már nincs mit tenni...

Sok sikert kívánok a gazdálkodáshoz. Hol vettél házat, ha szabad megkérdeznem?

2018. márc. 23. 10:02
 35/36 anonim ***** válasza:

"Győrben kapásból megspórolnánk egy autót, némi benzint és a munkába járást. "

"Falun lakom,"


Hmmm, és Győrben mégis hol laknátok? mert ha most falun laktok és Győrbe költöznétek, akkor nagy valószínűséggel azt csak egy jóval drágább ház megvásárlásával tehetnétek meg. Arra van pénzetek?

Férjed mit mond, miért nem akar városba költözni?


Egyébként nem teljesen úgy látom a dolgot, ahogy Te - Miquel-nek igaza van: ha elkezdenél otthon gazdálkodni, akkor nem "csesztetnének", hogy nem dolgozol, a gyerekek is évezhetnék, ahogy napról napra nőnek a növények (élő biológia óra) és ha még felesleg is marad, el is adhatnád. És igen, a gyerekeid egészsége nagyon fontos.


Off.

Miquel, Te meg kitaláltad a gondolatomat, mert minap akartam kérdezni, hogy sikerült-e már hazajönnöd, de itt most megválaszoltad :-) (régebben már leveleztünk)

ON.

2018. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Nem a pénz az akadálya a házcserének, itt nem akarom részletezni , de azért a régi ház ára is kellene az újéba. Az elhatározás hiánya, kényelem, munkahely váltástól való félelem stb. inkább az okok.

Győrben is lehet kertészkedni sok ház eladó 1000+ m2-es telkekkel a külső városrészekben, de akár Szabadhegyen is vannak ilyenek nem beszélve a rengeteg eladó zártkertről a város környékén.

2018. márc. 23. 12:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!