Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Telefonos interjú: Állandóan...

Telefonos interjú: Állandóan leblokkolok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelentkezek egy állásra, nem várt időben felhívnak, én rámondom, hogy ráérek, én meg alig tudok köpni-nyelni.

Félek, ha rámondom, hogy most nem érek rá, akkor ez eleve rossz pont. Félek, hogy az után nem is fognak felhívni, vagy mire felhívnának, már meghallgattak szinte mindenkit és akadt egy olyan, aki biztosan jó a melóra.

Jelentkeztem 2 napja egy melóra, ma nem is vártam volna a hívást, és még nem volt időm leülni, átgondolni a válaszokat.

Teljesen elszúrtam. Most próbálok interjú kérdéseket kidolgozni, betanulni.

A leblokkolásra még az is rásegít, hogy nem anyanyelvemen kell lezavarnom az interjút...de valószínű, ha magyarul kéne, akkor is hasonlóan leblokkolnék.

Mindenki mondja, hogy nagyon jó az angolom, de én meg azt érzem, hogy még mindig nagyon keveset tudok. Talán ez is a baj. Még mindig kicsi a szókincsem. Olyan 9-10 ezer szót tudok, de ez még mindig kevés. Olyan munkákra jelentkezem, ahol emberekkel kell kommunikálni. Tudom, ha egyszer bekerülnék, nem lenne gond, jelenleg is olyan munkakörben dolgozom, ahol emberekkel kell kommunikálnom, csak ez a fránya interjú kaszál el mindig.

A nap minden szabad percében próbálok időt találni olvasni. (Angol regénysorozatot olvasok, most kezdtem 2-3 hónapja egy új sorozatot és az 5. könyvnél tartok, szóval elég sokat olvasok)És mégsem veszem észre, hogy ragadnának rám a szavak, meg a nyelvtan.

Ti hogy készültök egy interjúra? Hogy oldjátok a stresszt?


2018. márc. 30. 12:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na ezt mondom pont. Bebiflázni egy fél szótárat, az nem szókincs. 2-3 ezer szóval tökéletesen lehet beszélgetéseket folytatni, hiánba tudsz papíron sok szót, ha mellé csak makogsz...
2018. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A néha szó felett elsiklottatok. Nem állandó ez a probléma. Gond nélkül órákig elbeszélgetek bárkivel angolul azokról a témákról, amikben érdekelt, jártas vagyok. Mellé jön, hogy mivel nem ismerem az összes szót, amit egy ilyen korú felnőttnek kéne tudnia, akadozik a kommunikáció. Mondjuk el akarod mondani, hogy a kávéfőződ reggel bekrepált, mert a biztosíték ki ment belőle vagy a szűrője, vagy egy olyan kütyü, aminek a nevét nem tudod angolul, pedig anyanyelveden azért még nem egy olyan speciális szó annyira. Ilyen szavakra gondoltam....na persze a kávéfőzőnek biztos sok olyan része van, amit még magyarul se tudok:D
2018. márc. 31. 13:04
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja egyébként azt hittem lejött, hogy Angliában élek:S
2018. márc. 31. 13:06
 14/14 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ja egyébként azt hittem lejött, hogy Angliában élek:S"


Na, kérdező, eddig támogattalak, tanácsot adtam, de most aztán besokalltam: mégis honnan a búbánatból kellene tudnunk, hogy Angliában élsz? "lejött" - mégis honnnan?

Azt hiszem, kommunikáció terén tényleg van még bőven tanulnivalód.

2018. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!