Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el? Csak nekem nem...

Mit rontok el? Csak nekem nem jön ki a matek? Megélhetés a téma, részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Diploma nélkül ugyan, de jó pozícióban dolgozom középvezetőként és 26 éves vagyok. Mivel ez anoním, nem titok a fizetésem, bruttó 473 ezer (plusz bonusz ha van de ne számoljuk mert szinte elérhetetlen) ez 317.000Ft nettót jelent. Egyedül élek Budapesten és a munkahelyem is itt van csak a város másik oldalán. Szóval: 317= 110 (lakás rezsivel)+20(telefon)+30(üzemanyag)+50(élelmiszer)+30(sajnos dohányzom) +10(fodrász) + 10(ruházkodás) +20(heti 5ezer szabadídős program) ez 280.000 Forint. Ebbe nincs benne ha elromlik valami, vagy bármilyen nem szokványos költés. Elvileg marad 37 ezer forintom megtakarításra de gyakorlatilag mindig közbe jön valami ami elviszi(betegség, szerviz, ajándék szülinapra stb) Szóval szerintetek én vagyok az aki rosszúl csinál valamit? Mert tudom hogy ez nem rossz pénz, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy a nyakamba veszem én is Londont és kimegyek sofőrködni ahol 1800-2200 fontot megkereshetsz és ahol nem 30ezret hanem havonta akár 200-300 ezret is meg tudsz takarítani. 26, nemsoká 27 éves vagyok..hogyan fogok biztosítani bármit ebből a pénzből a gyerekemnek ha lesz és a családomnak...az esély, hogy ezt a fizetést felülmúljam, nagyon kicsi tekintve hogy nincs egyetemi végzettségem...amit rettenetesen bánok.

2018. ápr. 19. 03:28
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%

Annyira éreztem, hogy valaki instant bele fog kötni. Abba gondolj már csak bele egy MINIMÁLISAN, hogy lehet szórakozni persze havi 20 rongyért, folyton belőtt séróval járni meg mindig új ruhát venni, hitelre ájfónt törleszteni cserébe ha csak egyszer!!! állás nélkül maradsz, cseszheted a heti bulikádat meg a szép hajadat, mert annyi tartalékod nincs, hogy az albérletet kifizesd. Ezért kéne az embereknek az eszüket használni... Ami a legnagyobb luxus persze,

Fel kell tenni a kérdést, tettem a jövőmért? Van annyi tartalékom, hogy legalább fél évig kihúzzam, ha akármi gebasz beütne? Ja hogy nincs. Akkor talán nem agyatlanul kellene a pénzt szórni. Illetve lehet azt is, nem az én problémám lesz, ha másnak felkopik az álla. :)

2018. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
70%

Nos, nem középvezetőként, hanem rosszul fizetett csoportvezetőként dolgozol. Nettó 100-200 tartalék simán van ebben a szintben is, majd próbálj váltani.


Kocsi mehet a kukába, ha valami, akkor az autó még a ciginél is nagyobb pénzkidobás. Persze a cigit is meg kell nyesni, a részletre vásárolt csúcskategóriás telefont meg főleg. Pláne, hogy a jelenlegi fizuddal is össze lehet rá rántani a pénzt. A fodrászra ennyit költeni ilyen fizuból viccnek is rossz, nekem kéthavonta 6 ezer pedig borbélyhoz is járok.

2018. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csinálsz semmit rosszul, én is kb. ennyit költök, csak a fizetésem magasabb, így jól kijövök. Viszont a dohányzás elképzesztó sok pénzed viszi el, majdnem megdupláznád a potenciális havi megtakarításod, ha leszoknál. Tudom, hogy könnyű mondani, de egyértelmű, hogy le kéne tenned a cigit.
2018. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

11. nyilván mivel eleve erre számítottál, ezért háborodtál fel ennyire, hogy valaki "beléd kötött" (de ezt meg én tudtam előre).


de ha elolvastad volna, amit írok, akkor én is ezt mondtam, hogy ha nincs miből, akkor ez is sok, csak sajnálatos, hogy 5000 ft hetente már pénzszórásnak kell, hogy számítson.

2018. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
35%
De jo olvasni, hogy vkik ilyen jol keresnek :) diplomaval videken orulok a 200-nak :)
2018. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
62%
Mindig van lejjebb utolsó. Csak hogy felvidítsalak, diplomával 160 ezret keresek :DDDDDDDDDDDDDDD
2018. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
85%

Nos, fogjuk meg a másik végéről a dolgot: mi az, ami nem tartozik bele a "létszükséglet"-be?

- havi 20 ezer telefonra sok: pl Vodafone Red korlátlan beszélgetéssel havi 10 ezer, itt már megfogható egy 10-es

- kocsi, üzemanyag: tényleg jó lenne tudni, honnan hova jársz, de ha nincsenek nagy távolságok, akkor szerintem felesleges hétköznap azzal munkába járni, dugóban ücsörögni, ezen is lehetne minimum 10-et spórolni. Sőt!: ha van olyan kollégád, aki nagyjából egy irányban jár Veled, akkor havi 10-ért fuvarozhatnád :-)

De ha Bkv. bérlet + hétvégi kocsizás, akkor is kijönne havi 20-ból (jut eszembe, munkáltató nem téríti a közlekedést?)

-havi 50 kajára oké

-havi 30 cigire sok, szokj le! :D eddig + 50 ezernél járunk, ha leszoknál

- fodrász havi 10 sok

- ruha havi 10 sok, a kettőn együtt megint lehetne egy 10-est fogni

- a havi 20 ezer szabadidősre nem tudok mit mondani, mert nem tudjuk, hogy egy diszkóban bulizod el vagy sportolsz belőle, stb, így erre nem mondanám, hogy ne tedd - főleg, miután "leszoktattalak" - már a cigiről :D

és igen, Londonban sem élnél sokkal jobban, mert ott meg piszok drága az albérlet - meg kérdés, ott mit csinálnál? Mert egy itthoni középvezetői állást nem biztos, hogy felcserélnék, mert a kinti sofőrködéshez nagyon kéne ismerni a várost, meg ne felejtsd el, hogy ott "balra tarts" van, azért ahhoz is idő kellene, hogy megszokd...

2018. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%

Engem csak az érdekel, hogy mire megy el a 20 ezres telefonszámla és mire fizetsz a fodrásznak 10 ezret férfiként (ugye férfiként? ezt nem írtad). A dohányzás más téma, ha nagyon akarnád, letennéd, mert magad is rájöttél, hogy iszonyat sok pénz megy rá. Az autó meg megint külön téma, ha van hely, ahol semmiképp nem járnék autóval, az Budapest. Egyszerűen nem éri meg, és talán szintén "az egyetlen hely", ahol kényelmesebb is a tömegközlekedés, szimplán a dugók és a 28 sávos, megfejthetetlen utak miatt.


Egyetemi végzettség meg nem kell. Kezdő mérnökök sem sűrűn kapnak ennyit, ismeretségi körömből meg konkrétan senki (meg legtöbbünk munkanélküli, de ez nem tartozik ide).

2018. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
63%

Én azt gondolom, hogy mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér. Nem a csodát kell várni és siránkozni, hogy nem megfelelő az itthoni helyzet, hanem tenni önmagadért. Akinek ez a pénz kifolyik a kezéből, annak 100 ezerrel több is kifolyna (pláne külföldön). Nettó 300 ezres fizu Budapesten azért nem számít olyan rossznak. Néhány évvel ezelőtt diplomával fele ennyiért kerültem fel és megéltem belőle.

Igaz, külső kerületben SZOBÁT béreltem (45-50 ezerért rezsivel, ami már akkor is baromi kedvező árnak számított) és BKV bérletem volt, amit a munkahelyem támogatott, dohányozni sosem dohányoztam, telefonom egy őskövület volt flottás előfizetéssel (havi 3 ezer - azóta is az van). A havi 20 ezres lakástakarékomat mindig ki tudtam fizetni és ha nem voltam beteg, vagy nem kellett ruhát vennem még maradt is 10-20 ezer forintom. Ennyiből is ment, csak össze kellett kicsit húzni a gatyaszárat.

Ahogy ment fel a fizetésem, az igényeim kicsit hozzá idomultak, de igyekeztem a lehető legtöbbet megtakarítani mindig is.


Az én taktikám az, hogy amikor megkapom a fizumat, akkor végig gondolom mire is fog kelleni a hónapban. Mennyit tesznek ki a havi fix költségek, lesz-e nagyobb kiadás, mekkora az az összeg, ami kell a megélhetésre (kaja, tisztító és tisztálkodószerek, némi szórakozás, stb.). A maradékot kerekítem és megtakarítási számlára utalom, a hónap további részében pedig úgy teszek mintha az soha nem is lett volna. A számlámon maradt pénzből gazdálkodok, ha az elfogy, akkor elfogy, nincs több. Csak vészhelyzet esetén vagyok hajlandó a hó elején eltett pénzhez hozzányúlni. Nyilván ez a megtakarítás hol több, hol kevesebb a hó eleji becslésem alapján, de ez a módszer működik. A "majd elteszem ami marad", az NEM! Tapasztalat... Úgy tűnik el, hogy azt sem tudod mire költötted.


Idő közben egymásra találtunk a párommal, így egy év után már ő volt az, akivel a költségeinket megosztottuk, nem egy "idegen" lakótárs. Ketten két fizetésből minden sokkal könnyebb, ez tény. 1 év után összedobtuk az addigi megtakarításainkat és vettünk egy lakást. Hitelre ugyan, de jelenleg a sajátunkra fizetünk annyit rezsistől havonta, mint anno az albérletre.

Valamivel több mint duplája kettőnk összes bevétele, mint a tiéd, nyaralni járunk, lakást törlesztünk és évente nagyobb összeget előtörlesztünk, nem nélkülözünk semmiben, még is 100 ezres nagyságrendekben tudunk havonta megtakarítani.


Szóval én csak annyit tudok mondani, hogy ott kell lefaragni, ahol tudsz. Pl. ha tömegközlekedés szempontjából jó helyen laksz (Budapest 98%-a ilyen), tök fölösleges az autó, a bérletet pedig lehet hogy a te céged is támogatja. Ha messzebbre mész, ott van az Oszkár. Már is 20-30 ezerrel több van a zsebedben havonta és a fenntartási költségekről még nem is beszéltünk. Az autódat eladtad, annyival is több pénz kerül a megtakarításodba. Leszoksz a dohányzásról, helyette rágózol napi 50 Ft-ért. A 30 ezres költségedet lefaragtad 1500-ra.

Összebútorozol egy haverral, a bérleti díjad és rezsid máris a fele.

10 ezer fodrászra HAVONTA? Nőként, hosszú hajúként félévente költök rá 6 ezret...

Telefonra 20 ezer????


Lehet úgy is élni a fizetésedből, ahogy te, nem azt mondom, hogy nem... De simán lehet keresni és találni olyan tételeket, amin tudsz spórolni és akár fele ennyiből is képes lennél havi szinten megélni.


Az a legnagyobb baj a mai fiatalsággal (beleértve magamat is persze), hogy azonnal akarunk mindent. Aki nem született olyan szerencsés csillagok alatt, annál ez nem így megy, soha nem is ment így és nem is fog.

2018. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően nem élsz nagy lábon, csak sajnos itthon ezt a szintet is nehéz elérni. Minden kiadásodat le lehet csökkenteni. Olcsóbb lakás többed magaddal, olcsóbb telefon, autó helyett bérlet, olcsó kaják , ruhák. Amik nélkül lehet élni, és sokan nélkülözik is ezeket azok a cigi, szórakozás, sport, fodrász stb. Teljesen minimalizálva a kiadásokat szerintem havi 100000 egy embernek bőven elég lenne , de akkor minek élni?

Még egy fagyit sem engedhetnél meg magadnak nem beszélve a drágább dolgokról, szolgáltatásokról.

Londonban kb. a vége felé felvázolt szinten élve tudnál többet félrerakni, de szerintem ezt itthon is megtehetnéd, ha akarnád.

2018. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!