Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el? Csak nekem nem...

Mit rontok el? Csak nekem nem jön ki a matek? Megélhetés a téma, részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Diploma nélkül ugyan, de jó pozícióban dolgozom középvezetőként és 26 éves vagyok. Mivel ez anoním, nem titok a fizetésem, bruttó 473 ezer (plusz bonusz ha van de ne számoljuk mert szinte elérhetetlen) ez 317.000Ft nettót jelent. Egyedül élek Budapesten és a munkahelyem is itt van csak a város másik oldalán. Szóval: 317= 110 (lakás rezsivel)+20(telefon)+30(üzemanyag)+50(élelmiszer)+30(sajnos dohányzom) +10(fodrász) + 10(ruházkodás) +20(heti 5ezer szabadídős program) ez 280.000 Forint. Ebbe nincs benne ha elromlik valami, vagy bármilyen nem szokványos költés. Elvileg marad 37 ezer forintom megtakarításra de gyakorlatilag mindig közbe jön valami ami elviszi(betegség, szerviz, ajándék szülinapra stb) Szóval szerintetek én vagyok az aki rosszúl csinál valamit? Mert tudom hogy ez nem rossz pénz, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy a nyakamba veszem én is Londont és kimegyek sofőrködni ahol 1800-2200 fontot megkereshetsz és ahol nem 30ezret hanem havonta akár 200-300 ezret is meg tudsz takarítani. 26, nemsoká 27 éves vagyok..hogyan fogok biztosítani bármit ebből a pénzből a gyerekemnek ha lesz és a családomnak...az esély, hogy ezt a fizetést felülmúljam, nagyon kicsi tekintve hogy nincs egyetemi végzettségem...amit rettenetesen bánok.

2018. ápr. 19. 03:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%

Nem arról van szó, hogy az ember egy fagyit sem engedhet meg magának, mert de... azért dolgozik, hogy néha bűntudat nélkül szórakozhasson. De az átlag ember kereseténél általában nem működik, hogy király helyen is lakik, egyedül, autózik, szórakozik is, ruhát is vesz, beteg is, fodrászhoz is jár, kajában sem figyeli az árakat, stb.

Én nem csak Magyarországon látom ezt "problémaként". Meg kell tanulni beosztani, hogy jusson is, maradjon is.

Majd saját lakásban már egyszerűbb lesz, kicsit jobban le lehet ereszteni, de amíg az ember keresetének harmadát, vagy akár több mint felét elviszi a lakhatása, addig ez van.

2018. ápr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 TappancsMancs ***** válasza:
76%
Hát úgy kb le is írtak mindent, csak össze kell olvasni sorban.
2018. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Azt azért gondolod végig, hogy ha letennéd a cigit, belépnél a céges mobiltelefon flottába (vagy nem részletre vennél telefont, ezt nem írtad), plusz havi egyszer járnál csak fodrászhoz havi 60 ezerrel lenne több a zsebedben anélkül hogy egy fikarcnyit is csökkent volna az életszínvonalad.
2018. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, rengeteg helyen lehet spórolni.


Nem kötelező egyedül élni albérletben. Kompromisszumos, de kevesebb az ár ha szobát bérelsz. Legalább 30-40 ezer spórolás.

Cigi teljes pénzkidobás még 30 ezer.

Telefon is lehet olcsóbb, vagy érdeklődni cégnél flottásról, 10 ezer van benne.

Fodrász...ne már. Ez szinte mind megspórolható 10 ezer.


Már 80-90 ezer.

2018. ápr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Végigolvasva a véleményeteket, nos eléggé vegyes érzéseim vannak.

Tisztázzunk pár dolgot: Az autóm egy 350ezer forintos régi kisautó amely 4.5-5.5L fogyaszt. Szükségem van rá mert a munkahelyemre nagyon hosszú idő lenne kijutni tömegközlekedéssel. Emellett rendszeresen látogatom édesanyámat aki 50km-re él Budapest mellett.


A telefonon sokan kiakadtatok. Mondhatni igazatok van. Aláírtam a Vodafone-nál egy két éves 21.500Ft os szerződést készülékkel. Tudom hogy ez sokakat felháborít, de mivel a cégem nem biztosított kompakt munkaeszközt, nagyban megkönnyíti az életem és ezen még 1.5évig nem tudok változtatni.


A 473 bruttü az 317 nettó. Ha nem annyi akkor minden hónapban átver a cég :D


Fodrász! Másik izgalmas kérdés. Én úgy gondolom, hogy abban, hogy diploma nélkül is viszonylag sikeresen tudtam és tudok érvényesülni egyik eszköze a megjelenés. 2 hetente borbély haj+szakáll... és igen ruha... ilyen egy mocskos világot élünk..számít hogy mit mutatsz.


Mindezek mellett úgy érzem, hogyha megfogadnám néhányotok tanácsát a spórolás tekintetében akkor valóban több maradna és nem csak a létfenntartásra lenne elég. El fogok gondolkodni ezen és számolgatok én is! Köszönöm!


Viszont leginkább azzal a hozzászólóval tudok azonosulni, aki azt mondta hogy szomorú, hogy magyarországon egy jó fizetésből is csak kompromisszumokkal és lemondásokkal és az élet minőséged csorbításával érhetsz el valamit.

Ez az a pont ami engem is elszomorít. Nyilván nem vagyok egy "fogamhoz verem a garast" típus, hisz ez látszik, de valahol itt látom elvészni az élet élvezetét is, a folytonos költségkontrollnál (ahol nem az extrákon hanem magadon spórolsz)


A lakással nagyon szerencsém van még így is, tényleg jó áron van.


Azt is írtam hogy az elméleti megtakarítás aminek maradnia kellene, az sincs meg így az a válaszoló aki említette a kocsi biztosítást a tisztító és egyéb szereket...hát igen ez az a 37.


Szummázva 2 lehetőségem van:


Radikális életmódváltás és spórolás.

VS

Megpróbálni karriert építeni Londonisztánban.


Csak egy kis angol matek:


fizetés legyen 2000Pound (ez egy elérhető átlag nyelvtudással)


Szoba bérlés rezsivel 400

Közlekedést ne számoljuk mert oda lokalizálod magad kb ahol a munkahelyed van.

Havi étel: 100

Ha nem szokok le cigi 100

szabadidő, telefon: 150

Bármi másra: 150


Ez 900 Pound... marad 1100, ami kb 400.000Ft


és ezek a számok ismerősöktől jöttek, tehát legyen csak a FELE igaz... ne higgyünk el mindent. az akkor is 200.000Ft úgy hogy normálisan éltél...szobában de normálisan és a lehetőség mindig ott van ha ambíciózus vagy hogy ennél többet keress és hogy feljebb juss ismerettség és korrupció nélkül, pusztán azért mert jó vagy.


Nagyjából ennyi, és nagyon köszönöm az összes választ!

Mind-mind hasznos volt és segített jobban átlátni.

2018. ápr. 19. 23:37
 26/36 TamásTóth ***** válasza:
93%
Kérdező, azért az utolsó válaszodnál vedd észre, hogy amikor Londonnal számolsz, akkor azt irod szobát bérelsz (itthon egyedül élsz) Ha itthon szobát bérelnél rögtön 50-nel beljebb lennél havonta. Kint nem számolsz semmilyen költséget, mert odaköltözöl, ahol dolgozol. Ezt itt nem teszed meg és fenntartasz kocsit is. Szóval szép és jó, amit leírsz Londonról csak abban hibázol, hogy lejebb adod az "életszinvonaladat" az ittenihez képest. Ha itt nem költenél semmit közlekedésre és szobában laknál rögtön legalább 80 ezerrel beljebb lennél vagy ha kint albérletet bérelnél rögtön 900-1200 font körül lenne az albérleti díj a számolt 400-ad helyett.
2018. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Igazad van. Sajnos az ember arról győzi meg magát amiről akarja és úgy tűnik, én arról győzködöm magam hogy elmenjek :)


Na nézzük: Nem cigizünk, szobát bérelünk, nem közlekedünk.


317- Szoba rezsivel (70), kaja szűkösen 40, telefon még mindig 20, fodrász ruha nemkell... minden másra legyen 40, ez 170. Elvileg marad 147 ezer. Nem is rossz. Csak így élni meg szar... és pluszban ott van a jó magyar rendszer ami akár tetszik akár nem sokkal nehezebben enged feljebblépni.

2018. ápr. 20. 00:15
 28/36 anonim ***** válasza:
85%

Londonban 35 ezerből ennél amikor itt 50 ezerből eszel? Itt 1200 csirkemell, ott meg 2500. Érdekes.


A cigi Londonban 3500 Ft.


A lakás bérlet meg 400 ezer.


Lakásra most 110-et fizetsz. Helyette lakáshitel lenne akkor 12 ezer lenne amit fizetnél a kamatra (a többi a tőke, tehát megtakarítás) és mondjuk 33 ezer rezsi, 110 helyett lenne 45 ezer a lakhatás. Ha a cigi is ugrana akkor már 95 ezerrel több maradna havonta.

2018. ápr. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
473*0.665 az nincs 315...
2018. ápr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
24%
Jajjjj :) kell az autó, hogy anyukádhoz mehess (ami amúgy fontos, egyetértek), de mi lesz Londonból? Most a spórolásért se csökkented a látogatások számát, akkor meg nem lesz fontos? Sántít.
2018. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!