Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit rontok el? Csak nekem nem...

Mit rontok el? Csak nekem nem jön ki a matek? Megélhetés a téma, részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Diploma nélkül ugyan, de jó pozícióban dolgozom középvezetőként és 26 éves vagyok. Mivel ez anoním, nem titok a fizetésem, bruttó 473 ezer (plusz bonusz ha van de ne számoljuk mert szinte elérhetetlen) ez 317.000Ft nettót jelent. Egyedül élek Budapesten és a munkahelyem is itt van csak a város másik oldalán. Szóval: 317= 110 (lakás rezsivel)+20(telefon)+30(üzemanyag)+50(élelmiszer)+30(sajnos dohányzom) +10(fodrász) + 10(ruházkodás) +20(heti 5ezer szabadídős program) ez 280.000 Forint. Ebbe nincs benne ha elromlik valami, vagy bármilyen nem szokványos költés. Elvileg marad 37 ezer forintom megtakarításra de gyakorlatilag mindig közbe jön valami ami elviszi(betegség, szerviz, ajándék szülinapra stb) Szóval szerintetek én vagyok az aki rosszúl csinál valamit? Mert tudom hogy ez nem rossz pénz, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy a nyakamba veszem én is Londont és kimegyek sofőrködni ahol 1800-2200 fontot megkereshetsz és ahol nem 30ezret hanem havonta akár 200-300 ezret is meg tudsz takarítani. 26, nemsoká 27 éves vagyok..hogyan fogok biztosítani bármit ebből a pénzből a gyerekemnek ha lesz és a családomnak...az esély, hogy ezt a fizetést felülmúljam, nagyon kicsi tekintve hogy nincs egyetemi végzettségem...amit rettenetesen bánok.

2018. ápr. 19. 03:28
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

"Csak egy kis angol matek"


A kis matek mindig jól néz ki, csak nem számítja az emberi tényezőket. Egyértelmű, hogy sokkal többet félre lehet tenni a magyar viszonyokhoz nézve.


Viszont tényleg keszekusza így a gondolatmenet, hogy itthon nem adod le a "szintet", mert az úgy nem élet. Londonban meg szobát bérelnél, a kis autódat sem lenne kényelmes használni, anyukádat sem látogathatnád naponta. Leírod, hogy így élni szar, aztán leírod hogy Londonban pont így élnél, hogy félretehess...


"szomorú, hogy magyarországon egy jó fizetésből is csak kompromisszumokkal és lemondásokkal és az élet minőséged csorbításával érhetsz el valamit"


Azért manapság a 300+ ezres fizetés egyáltalán nem hú de nagyon jó kategória. Persze, le leszek pontozva, mert mit gondolok magamról, hát mások feleannyiból is megélnek. De ettől függetlenül szinte minden hasonló kérdésnél az jön ki, hogy 250-280 ezer kellene a tisztességes élethez, ahogy nálad is ez jön ki.

2018. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Ami szintén kimaradt. Magyarországon relatíve jó presztízsű munkát végzel, van pár beosztottad. Bármennyire is szidod a helyzetet, innen sokkal hamarabb tudsz feljebb lépni, mint ha kimennél kulimunkázni Angliába. Én is sokat gondolkodtam a lelépésen, de a jelenlegi átlag 800-as bruttómmal meg saját lakásommal csak akkor lenne értelme mozdulnom, ha olyan 3000 font körül lenne a nettóm és még akkor is erősen véleményes.
2018. ápr. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
a céged átver 473 bruttó az 314.545 nettó
2018. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100 fontból dohányozni egy hónapban Londonban? Mesélj még. Annyiból 9-10 dobozt veszel az úgy megvan? Tehát kvázi, a mostani mennyiséged harmadára kéne csökkentened a "szenvedélyed". Egy átlagos, napi dobozos dohányosnak Angliában számolnia kell 250-300 fontos havi dohány kiadással.
2018. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Ha kocsid van és egyedül élsz egy lakás-albérletben ez nem egy hű de nagy kereset, csoportvezetőhöz képest meg nagyon alulfizetett.

Mi 2-en élünk kb. 400 ezerből, úgy hogy még mellé 350-et félrerakunk, igaz, kocsink nincs (lehetne, de a lakásra való spórolás fontosabb volt).

Évekig én is bele voltam bolondulva a márkás ruhákba, fodrászba (nő vagyok). Hasonló tételek, mint a tieid. Egy idő után telítődik az ember.

Nem kell már több ruha, más is levágja ugyanolyan jól a hajad/szakállad.


Én elhiszem hogy kell a telefon, de a 70 ezer forintos közép-felső kategóriás Huawei is kielégíti a legtöbb igényt, amit egy 2-300 ezer forintos telefon, és akkor mehet mellé a 6 ezres előfizetés.


Szóval igazából itt mérlegelni kell, és tényleg ne úgy tekints rá hogy ez a 300 ezres fizu egy hatalmas dolog, kocsi mellett, és a franc egyen meg mindenkit, mert ebből nem lehet megélni...


29/N

2018. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Pupusz ***** válasza:
Kedves Kérdező! Magyar viszonylatban jól keresel, de sajnos ez csalóka. Ausztriában 1200 euro a minimálbér, ami 200 euroval több, mint a te itthoni "jó" fizetésed. Ok, a lakás bérlés ott drágább, de amúgy szinte minden más ugyanannyi, mint itthon, vagy még olcsóbb. Tartaléknak mindenképpen lennie kell, mert bármikor bármi történhet. Ezt a jelenlegi állásodnál és fizetésednél maradva a legcsekélyebb "nadrágszíj összehúzással" úgy teheted meg, hogy nem mindennap jársz kocsival, inkább bringázol (tavasztól őszig), vagy tömeg közlekedsz. Tudom, nem hangzik túl jól a kocsi után, de nem is minden napot írtam. Egy egy hétvégi szórakozást, új ruhadarabot kihagyva megcélozhatnád először a havi 20.000Ft félrerakását. Ez egy év alatt 240.000Ft. Nem sok, de legalább valami. Ezen kívül belekezdhetnél másba a munkádon kívül. Nem munkaadóktól, képzettségtől kell várni a munkát, jövedelmet, megteremtheted azt magadnak is. Pl.: Tavasztól nyár végéig körbe szórólapozod a kertvárosokat, hogy fűnyírást, sövény nyírást, kertgondozást vállalsz. 1-2 órás munkáért simán elkérhetsz 5000-10.000Ft-ot, hétvégente meg tudsz csinálni kényelmesen 3-5-öt belőle. Az 15-50.000Ft hétvégenként. Vállalhatsz még kerítés festést, ősszel lomb összegyűjtést, télen hólapátolást magán házaknál stb. Nem olcsón kell csinálni, hanem azoknak, akik inkább megfizetik, mint hogy nekik kelljen. Külföldön is csak olyan munkákat kapsz, ami az ottaniaknak már derogál. Ha beindul egy ilyen (csak egy példa volt) vállakozásod, felvehetsz embereket és utána azokat koordinálod. Ugyanez 24 órás ügyeleti rendszerben működő víz-gáz-fűtés-villanyszerelőkkel, karbantartási munkákkal is működik. Le lehet szerződni társasházakkal, akár magán házakkal is éves díjért, lehet ezt fejlesztgetni. A lényeg, hogy olyan szolgáltatással kezd, amihez nem kell befektetni semmit, csak a két karodat, eszedet. A lehetőségek száma végtelen. Ebből a jelenlegi munkahelyed csupán egy. A találékonyság, életrevalóság, alkalmazkodó képesség sokkal fontosabb az életben, mint bármilyen diploma. Aki megbízható, korrekt szolgáltatásokat nyújt, annak rohamosan bővül a vevőköre, szájról szájra terjed, reklámra sincs szüksége. Munkahelyeken viszont alacsonyan van a plafon, állandóan beleverik a fejüket az ott dolgozók. Ott a részvényesek, tulajok gazdagodnak. Ha a magad ura vagy, a saját malmodra hajtod a vizet, nem másokéra. Ráadásul nem kell a szűk gatyát még összébb húznod. Aztán még összébb, még összébb..., mert ez az út sajna ilyen.
2018. ápr. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!