Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig a proli munkát...

Miért mindig a proli munkát végzők panaszkodnak a borravaló miatt?

Figyelt kérdés
Benzinkutasok, pincérek, pizzafutárok. Mind olyan szakma, ahol kedvesnek kéne lenni és a kiemelkedő szolgáltatásért kapnának extra pénzt, béren felül. Ehelyett kb elvárják, mint akik szívességet tesznek azzal, hogy kiszolgálnak. Miért is?
2018. júl. 8. 19:43
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
51%

8:

A futár meghatározás szerint oda tartozik.


Nem, nem "védek" senkit. Csak leírtam a szó jelentését.


A kérdésre válaszolva, akkor adok, ha olyan szolgáltatást kapok cserébe.

2018. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
66%
Talán azért, mert nekem informatikusként nem visznek be borravalót azzal a aszöveggel, hogy ezaz xy de kirly lett a hálózat...
2018. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
18%
Fingod nincs róla milyen embereket kezelni.
2018. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
17%
Elvárják, mert ez a fizetésük (nagy)része. Én meg odaadom, mert nem esik nehezemre, és a futárnak ezzel jobb lesz a kedve. Ennyi, nem kell ezen agyalni, azt meg főleg nem értem, aki ezen stresszel, hogy ú mennyit kellene adnom, sokat, vagy keveset adtam. Adok valamennyit, arra azért ügyelve, hogy ne legyen megalázóan kevés, tehát minimum 100-150 ft. Nem hasonlítgatom magamhoz, hogy én miért nem kapok, más miért nem kap, nem kell ezzel foglalkozni. Bizonyos munkakörökben nem szokás adni, másoknál meg igen. Lehet hőzöngeni, de ezt nem fogod tudni egycsapásra megváltoztatni. Ugyanúgy ahogy az orvosi hálapénzt sem fogod tudni eltörölni azzal, hogy márpedig te azértsem adsz.
2018. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
18%
Sőtt azt is hozzá tenném, hogy a postásoknak is mindig adtak és adnak borra valót. Régebben vidéken még pálinkát is adtak, meg megkínálták őket süteménnyel! A postásokat akik a nyugdíjat meg a leveleket vitték ki! Ez volt a szokás és nem sírt senki hogy miért kell adni, jóban voltak a postással és várták is. Ennyi! A mai mentálitás egyszerűen szánalmas! Az orvosi hálapénzről nem is beszélve. Ot nem 100-150 ftal szúrod ki a szemét hanem 3-6 ezerrel, mert különben telibe sz.ar és nem fog segíteni.
2018. júl. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
12%

Kevés pénzért kidolgozza a belét gyakran 12 órában. Lehet aznap te vagy az 50., akinek felviszi a negyedikre a cuccát, vagy lemossa a szélvédőjét. Én sem látok ebben nagy karriert, nem motiválna a minimálbér mindezért. Persze, hogy szerencsétlen várj a borravalót.

Én 98%-ban mindig adok mindenhol. Csak akkor nem, ha valaki kifejezetten bunkó volt.

2018. júl. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Talán a munkáltató felé kellene jelezni a bérigényt, nem a fogyasztót lehúzni.
2018. júl. 9. 07:35
 18/44 anonim ***** válasza:
40%

"Miért mindig a proli munkát végzők panaszkodnak a borravaló miatt?"


Tényleg te miért panaszkodsz a borravaló miatt? Proli vagy, vagy csak proli munkát végzel?

2018. júl. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
Szellemi munkát végzek, magas fizetésért. Nekem az elvvel van bajom, mint leírtam: egyrészt elvárják a borravalót, hogy a vendég a fogyasztáson felül fizessen, másrészt a főnök irányába képtelenek jelezni, hogy elégedtlenek a bérükkel és inkább itt okoskodnak és beleállnak a vendégbe. Hogy is van a vendég az első dolog?:)
2018. júl. 9. 10:42
 20/44 anonim ***** válasza:
35%
KAMU!
2018. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!