Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig a proli munkát...

Miért mindig a proli munkát végzők panaszkodnak a borravaló miatt?

Figyelt kérdés
Benzinkutasok, pincérek, pizzafutárok. Mind olyan szakma, ahol kedvesnek kéne lenni és a kiemelkedő szolgáltatásért kapnának extra pénzt, béren felül. Ehelyett kb elvárják, mint akik szívességet tesznek azzal, hogy kiszolgálnak. Miért is?
2018. júl. 8. 19:43
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
20%

"Nem egyszer kuldtem mar enis vissza a hideg kajat. Nekem nem kellemetlen, dolgozz meg a penzedert:)"


Eléggé kezdő lehetsz ha a pincérrel baszakodsz, ne lepődjél meg ha utána fosni fogsz a kajától amit elfogyasztottál.

2018. júl. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Na az ilyen eset utan elso korben az ettermet, masodik korben a hatosagokat keresem. Nekem egy fosas, neked esetleges birosagi ugy, megeri szorakozni te ruppotlan senkihazi?:) Nagyon magas lovon vagytok, inkabb a tanyerokra figyelj kispofam.
2018. júl. 9. 21:44
 33/44 anonim ***** válasza:
48%
Hát kérdező, biztos roh.adt sokan szerethetnek téged. Ha igaz is amiket itt össze firkálsz és van pénzed és megteheted hogy bas.zogassad a másikat unalmadban az egy dolog. De hogy soha nem lesz egy nőd, aki szeretni is fog az tuti, max. majd kiforgat a vagyonodból, de másért nem fog senkinek kelleni, mert max a pénzedbe lesznek szerelmesek. Undorító, gusztustalan jellem vagy, magányos fé.reg maradsz így, de meg is érdemled ilyen mentalitás mellett.
2018. júl. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Mondja ezt egy undorito mentalitasu proli:D Kepzeld, szereto felesegem van, akivel 7 eve vagyunk egyutt. Az, hogy nem viselem el, hogy a ruppotlan fajtad az utolso bort is inkabb a vendegrol huzza le, ahelyett, hogy probalna sajat maganak fizetesemelest kicsikarni, szerintem nem a vilagvege. Mellesleg ti

kutyak ilyen stilust erdemeltek, nektek jo volt a lakotelepen olcso bort inni es fuvet szivni amig mas koromszakadtaig tanult evekig, aztan most sirankoztok. hogy keves a fizetes, holott a lehetoseg mindenki elott adott, hogy egyetemet vegezzen. Ja hogy erettsegiig sem sikerult eljutni? Esetleg bufeszakos

a diplomad? Hat, akkor igy jartal:D

2018. júl. 10. 08:10
 35/44 anonim ***** válasza:
9%
Majd biztos el is hiszám, bár a zsák megtalálja foltját hasonló gusz.tustalan jellemek vannak akik rád hasonlítanak ez tény... Sír a szád olyan dolgokon ami abszurd. Hidd el, ha tudnák ekkora sz.arrágó vagy senkinek nem kéne a te büdös, koszos pénzed, nekem meg főleg nem, ki se vinném a csomagodat, vigye ahalál...
2018. júl. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
75%

35

Halkan jegyzem meg, hogy nem "sz..rágó" az, aki nem adja neked a saját pénzét minden alkalommal, amikor te arra igényt tartasz, holott semmi közöd/jogod hozzá.

2018. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
36, hagyjad, a kis pincér fejével nem tudja felfogni, mert neki ez JÁR:D Aztán féltékeny mindenkire, aki értelmes munkát végez és nem elégszik meg az alacsony életszínvonallal.
2018. júl. 10. 10:47
 38/44 anonim ***** válasza:
18%

"Hideg a pizza?


Lehet jönni a következő adaggal, ezt meg viszed vissza!"


Igazából elkezdtem most egy hosszabb esszét írni, de aztán töröltem, mert eszembe jutott, hogy egy igazi klasszikust is belinkelhetek ahelyett, hogy feltúráztassam magamat. 2:19-től a lényeg, úgy is linkeltem. Külön kiemelendő a két mondat: "ha éhes vagy, edd meg, b'zmeg" és "főzessé' anyáddal, kisköcsög". ;)

[link]

2018. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
63%

38


Itt a baj. Nem szívességet tesz a futár meg a pincér. Szolgáltatást nyújt, a fizetéséért. Mely szolgáltatást nem kell kifizetni, ha alapvető baj van, úgymint egyértelműen rossz vagy hideg étel. Azt vissza szokás küldetni.

2018. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem mit kell ezen a kérdésen túrázni... Ha valaki ad, akkor ad. Ha nem, akkor nem.


/Az orvosok tanult, értelmiségi emberek, még is 90%-ban zsebre teszik a hálapénzt, sőt... valaki addig meg sem vizsgál, amíg a kezébe nem nyomod a borítékot. Velük mi a helyzet? Ugyanúgy fizetésért dolgoznak, miért várják el mégis, akár kimondatlanul is?/


Ha ti nem akartok adni, akkor nem adtok és kész, ha meg igen, akkor adtok. Nálam pl. ez abszolút változó, de sosem azért adom, ha adom, mert elvárás, hanem mert ÉN úgy szeretném.

Ettől függetlenül még nem kell az embertársainkat kutyának nevezni. Ennél a megnyilvánulásnál még egy kutya is értelmesebb. Illetve becsmérelni, minősíteni a másikat. Ő is ugyanúgy megdolgozik a pénzéért, mint te vagy én. Az más kérdés, hogy nem annyit és nem annyiért. Az, hogy borravalót kap-e meg csak is rajtad múlik, nem máson. Nem kell itt polgárpukkasztóan dumálni a magaslóról, mert kevés olyan ember van, aki még sosem látott alulról lovat.

Mellesleg megjegyzem nem egy pincért ismerek, aki többet keres, mint én mérnökként. :) Az tény, hogy az én órabérem magasabb, vagyis kevesebbet dolgozom azért a pénzért, amiért ők, de egy percig sem sajnálom tőlük és mástól sem. Nem gondolom, hogy csak a diplomások, "tanult emberek" érnek valamit, sőt...

2018. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!