Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig a proli munkát...

Miért mindig a proli munkát végzők panaszkodnak a borravaló miatt?

Figyelt kérdés
Benzinkutasok, pincérek, pizzafutárok. Mind olyan szakma, ahol kedvesnek kéne lenni és a kiemelkedő szolgáltatásért kapnának extra pénzt, béren felül. Ehelyett kb elvárják, mint akik szívességet tesznek azzal, hogy kiszolgálnak. Miért is?
2018. júl. 8. 19:43
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
45%
Gyerekek ne etessuk a trollt, ő nem egy gazdag ember, hanem valaki aki nem tud pincérként elhelyezkedni, ezért irigykedik minden pincerre
2018. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy megértem, ha nem tud benne elhelyezkedni mert egy nagyon kemény szakma, mint fizikálisan mint lelkileg embert próbáló, arról nem is beszélve, hogy nagyon nagy szaktudást igényel, és alul fizetett is, továbbá nincsenek ünnepek se hétvégék, így nem egy családbarát szakma.
2018. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 walk w1th mee ***** válasza:
Kinek álitolagosan ilyen jó élete van az unalmában nem jön ide pofázni ugatni,szerintem te csak elképzelted ezt magadnak.ja és nem,nem irigyellek (Y) :D :D
2018. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

A kérdező valóban egy suttyó troll látszatát kelti, viszont elvonatkoztatva a lefitymáló magatartásától, szerintem is valós problémáról beszél. A borravaló a mai rendszerben valójában egy mini korrupció. Nem a vendég dolga a pincér/futár méltányos bérezése, hanem a munkáltatóé. Nyilván ő úgy gondolja, hogy spórol a bérkölcségen azáltal, hogy úgyis ott a borravaló, viszont ez sok esetben úgy csapódik le, hogy az alkalmazottak szinte elvárják a vendégtől, hogy borravalót adjon.


Szerintem lehet a helyén kezelni ezt az ügyet, ha vendéglátóiparban dolgozik az ember és nem kap borravalót, nem történt semmi méltánytalanság. Viszont ha kap, akkor köszönje meg és vegye tudomásul, hogy ez egy önkéntes hozzájárulás volt, ami nem járt alanyi jogon.


Én pl mindig adok, csak akkor nem, ha úgy érzem, hogy most elvárás az irányomba, hogy adjak, vagy bunkó a kiszolgálás.

2018. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!