Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha úgy hangoztatják hogy...

Ha úgy hangoztatják hogy munkaerőhiány van, akkor miért nem vesznek fel sehova? Már teljesen elvagyok kenődve.

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, majd okjra jártam, idén nem sikerült a felvételi az egyetemre, ezért állást keresek. Már 3 hónapja próbálok állást keresni, de nem sikerül egyik sem. Rengeteg állást megpályáztam, de soknál még választ sem kaptam. Pedig a tudásomnak megfelelőket pályázok és mégsem. Már nem tudom mit csináljak.

2018. okt. 8. 22:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok közgazdász, tehát nyilván nem az "én bajom", hogy nem találnak munkát. Anno az "átkozsban" iszonyú hiány volt belőlük, az egyetemek elkezdték ontani magukból a frissen végzett közgazdászokat. 20-30 ezernek valóban jutott is munka. Aztán a kilencvenes évek közepe táján ki is durrant ez a lufi. A beltölthető álláshelyek elfogytak, viszont azóta is úgy termelődnek a közgazdászok, mintha ugyanakkora kereslet lenne rájuk, mint anno. Ezért lett már többszörösen túltelített a szakma.

A barátaim, akiket említettem, nem 3 hónapig keresgéltek állást, hanem 2,5 évig. A munkaügyibe is hiába jártak be. Jobpilot-Jobline oldalakat is naponta nézték, de mindenhova szakmunkás vagy mérnök, IT-s szakember kellett. Onnan tudom, hogy még én is segítettem nekik, ahol tudtam.


A másik meg az, hogy idehaza nemhogy több lenne a munkahely, hanem még a meglévők is egymás után szűnnek meg. A Viktátornak volt egy ilyen ígérete, hogy ő majd 1 millió új munkahelyet fog teremteni. Azt hiszed, lett belőle bármi is? Nagy túróst. Lett egy rakás közmunkásunk, és ennyi. A rendszer szidása tehát teljesen jogos.

Valóban van mérnökből, IT-s ből is rossz szakember, viszont rájuk elképesztő hiány van, a HR-esek nem tehetik meg, hogy csak úgy kivágják az életrajzukat a kukába, mert szükségük van a szakemberre.


Persze ha szorul a hurok, az ember jelentkezik olyan szakmára is, ami nem kapcsolódik a diplomájához, csak akkor igazából kidobott pénz & idő volt, amit az egyetemen eltöltött.

2018. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én is tavaly érettségiztem. Más végzettségem nincsen, OKJ-ra se jártam. Most épp hosszú ideje elkeseredetten vadászom munkára, de hiába. Pedig egyre sürgősebb lenne! Ennyit ér az érettségi: elmehetek vele a híd alá éhenhalni!
2018. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"Ennyit ér az érettségi: elmehetek vele a híd alá éhenhalni!"


Vagy esetleg önsajnáltatás helyett elmehetnél dolgozni is. Valami eldugott faluban laksz, hogy nincs munka? Akkor költözz oda ahol van munka.

2018. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#13 hogyne, az ingatlanlufi kellős közepén költözzön. Mert itt Magyarországon ugye mindenki Krőzus, hogy csak úgy zsebbű' kicsenget X milliót házra.
2018. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ezt te találtad ki, hogy vegyen házat. Én ilyet nem mondtam. Van munkás szálló is például. De bérelhet lakást, szobát is. Meg lehet oldani, az a lényeg.
2018. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13: elég nagyvárosban lakom, és ott nem találok melót! Pedig nem egy helyre jelentkeztem már! Most is várok egy behívást, de hiába! Ma is jelentkeztem egy újra, aztán ki tudja, mi lesz. Ahova 2 napja bementem személyesen érdeklődni, ott meg kiderült, hogy már akkor nem volt aktuális az állás, amikor jelentkeztem. A többi régebben megpályázott meló felől se hallottam semmit! Szóval ennyire könnyű egy nagyvárosban állást találni!
2018. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16 os akkor irány költözni, vagy hisztizni, neked kell eld9nteni, hogy felnőtt vagy vagy óvodás
2018. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Nem a környékkel van a baj, hanem a végzettségemmel. 14 évesen nem voltam elég felnőtt átlátni, h sz*t sem ér egy sima gimit elvégezni! Ezt szívom most! De csak idő kérdése, és lesz valami melóm, és fogok dolgozno!
2018. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#15 mert szerinted a munkásszálló, albérlet az be van oltva az ingatlanlufi ellen? Ott szaréhugyé' kapsz szállást? Te komolyan ezt hiszed?

Jézusatyaúristen...vannak bajok...

2018. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
#19 nálad vannak bajok. Lehet sírni a mamahotelben, hogy jaj nincs munka. Talán otthon el is hiszik. Érdekes, más meg tudja oldani.
2018. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!