Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 130-as fizetés? Valóban...

Nettó 130-as fizetés? Valóban olyan vacak lenne ez? Mindenki f**kázza de jobbat senki se tud!

Figyelt kérdés

Olyan helyen vagyok ahol a fizetésem bruttó 195/nettó 130at kapok kézbe. És leépítés várható dec-ben vagyis elküldenek majd.

Kétségbe vagyok esve. Ismerőseim meg hüledeznek rajtam hogy idézem (ezeket ők mondják):

- mit sajnálsz te egy nettó 130-as melón

- ilyet bármikor találsz másikat és jobbat bármely bokorban

- ennyit már sehol se fizetnek ennél csak jobbat találhatsz

- hülye voltál hogy eddig is itt voltál ennyiért


És én meg mióta tudom a leépítést (május) azóta állást keresek. És mit találtam? Csomó helyet. De a bérek? Hát bruttó 140, 150, 160. Ezeket ajánlgatják. Max 180, de ott már 3 műszak és folyamatos munkarend vagyis se hétvége se semmi-bruttó 180-ért.


Vagyis ott tartunk hogy a lesajnált br 195/nettó 130-as melóm helyett nemhogy jobbat nem találtam hanem még ilyet se!

Most vajon az ismerőseim vannak eltájolva teljesen? Egy br 195/nettó 130-as meló lesajnálnivaló? MIkor mint az ábra mutatja nem jobbat még ilyet se találok helyette?


2018. nov. 14. 10:45
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mit balfszkodsz kérdező, de egy konyhalány keres mostanság nettó 260-at. Ugorj fel jofogásra és nézz körül. Pesten 2 diplomával azért már a netto 350 is elég átlag(on aluli) pénz. Mondjuk valamihez érteni is kell az tény. Te mihez értesz?
2018. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

"Te mihez értesz?"



Hát ez az!!! Én az oktatási rendszer hibajelzője vagyok. Itt vagyok KETTŐ egyetemi diplomával. Nme érettségi meg stb, hanem két egyetemi diploma ráadásul az egyiket az otszág legjobbjának tartott E...LTE nevezetű helyen szereztem.

És mihez értek? kb semmihez. Persze ahhoz amire a diplomáim képesítenek (államig-igazgatászerv.) ahhoz igen.

Na de hol van erre szükség? Hol vesznek fel ezzel?

Sehol, max az államigazgatásban ott meg annyi a bér amennyi (jelenleg br 190/nettó 130).


És a kör bezárult. Hova kellek ezzel amét szar diplomával? Még bolti eladónak se.


Szóval mihez értek kettő diplomával? Semmihez.

2018. nov. 14. 17:09
 23/55 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező ne is figyelj a fanyalgókra! Csak kamuznak. Sehol nincsenek ilyen bérek, csak a kormányzati propagandát bégetik.

Egyáltalán nem rossz a 130 ezer. Abból már normális életet lehet élni. Sajnos sokaknak ez csak álom :(

2018. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

" egy konyhalány keres mostanság nettó 260-at. "


Hát igen, ismerősöm sulis konyhán van és minbért kap... nettó 260 persze. Egy tanár ott a suliban nem kap 160-at se nettóban, de a konyhalámny majd 260 nettót. Persze.

Kedző tanár meg kapja a nettó 120-at 5 év egyetem és ped szakvizsga után.

2018. nov. 14. 17:33
 25/55 anonim ***** válasza:
0%
Nalunk a konyhalany 560 nettot kap de moat elmegy mert egy masik ceg 5 milla nettot ad neki
2018. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Néhány "konyhalány" hirdetés a jófogásról...


Konyhalány magyar gyorsétterem


Bruttó 1 000 Ft / óra Konyhai munkás Teljes munkaidő Budapest , XI. kerület Céges


Konyhalány, mosogató belvárosi étterembe,

Bruttó 1 100 Ft / óra Konyhai munkás Teljes munkaidő Budapest , VII. kerület Céges


Gyorséttermi felszolgáló pultoslány, konyhalány,


Bruttó 700 Ft / óra Pultos Teljes munkaidő



Bakker 700-1000 BRUTTÓ/Óra!


Ha teljes munkaidő akkor 160x 1000 = 160.000 BRUTTÓ/hó


vagy 700x 160 = 112.000 bruttó....


az mennyi is nettóban? nettó 80-90-100.000?

2018. nov. 14. 19:12
 27/55 anonim ***** válasza:
5%
Ezt mondom én is. Hazudozik mindenki össze vissza.
2018. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
21%
Hát mi pont kerestünk konyhalányt vagy 2 hónapja (barátnőm cége) és láttam egy csomó 1500 forintos órabért a jófogáson. Fogtam is a fejem, hogy de elszálltak az árak. De az 1100 forintos órabér is több mint a te béred. Figyu helyezkedj el kezdőként egy komoly cégnél, maradj ott legalàbb 3 évig, aztán jöbet a nagy zoszsó. A mai kezdő diplomások 350-es bérrel indítanak (pl. banknál, biztosítónál, telekomunikációs cégnél). Próbáld meg az IT Services Hungary-t. A versenyszférában nagyon más fizók vannak, mint az államiban. Én 3 éve nettó 300-at kerestem. Aztán átmentem egy másik céghez nettó 500-ért. Onnan pedig 1 év után elcsábítottak nettó 800-ért. Miért? Mert van munkatapasztalatom és referenciám. Persze lehet itt kishitűsködni, hogy biztos kamu, de igazából ezzel nem velem bszol ki, hanem magaddal, ha nem hallgatod meg a jótanácsot, csak akadékoskodsz.
2018. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
21%

De, hogy segítsek is az indulásban az itservices-en kívül:

[link] aztán írd be, hogy junior és nézd végig mihez lenne kedved. Ha csípőből erre is valami kishitű dumát nyomsz, akkor kijelenthetjük, hogy te is az a fajta ember vagy, aki folyton csak nyavajog, de tulajdonképpen neki ez így jó, mert mindig csak kifogásokat keres, ha tenni kéne valamit az előrelépés érdekében.

2018. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
0%
Aki azt mondja hogy 130 ezer 1 forint a nettója az hazudok, 130 nál nincs magasabb fizetés itt
2018. nov. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!