Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet lenne ha otthagynám...

Jó ötlet lenne ha otthagynám a gazdasági egyetemet és rendőrnek jelentkeznék?

Figyelt kérdés

2018. nov. 14. 19:28
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
A munkások (értsd: gáz/vízszerelő, festő, burkoló, kőműves, ács) nagyjából 2 napi melóért gombol le 400 ezret az emberről, csak szólok (tudom, most vagyok túl egy házfelújításon).
2018. nov. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Ezzel a diplomával vállalati vezető lehetnék.Nem akarok sem vállalkozó lenni,sem a a kizsákmányoló kapitalista vállalatok fejlesztéséért dolgozni.Nem akarok se könyvelő se hr-es se semmi ilyesmi lenni.

Nem tudom ti hol éltek,de errefelé egy üzemben 138 bruttót adnak a munkásoknak,az nettó 91.Ti meg nem bírtok megélni 400 ezerből sem?

Azért jelentkeztem ide,mert a szomszéd városban van közgáz és oda könnyen be tudok járni,nem kell albérlet meg ilyesmi.Prolik vagyunk,mink mem tudjuk fizetni a drága pesti albérletet.De majd nem is kell,mert a rendőrtisztin adnak ingyen kolit.

2018. nov. 15. 20:28
 23/36 A kérdező kommentje:

Meg van bármi értelme 400 nettóért dolgozni,ha utálom csinálni?

Ha 400 nettót keresnék,felét szétosztanám a hajléktalanok közt.Nekem nincs rá szükségem.

2018. nov. 15. 20:40
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Rendőri munka előnyei:


-Lesz munkahelyed.

-Mivel folyamatos a létszámhiány, alapesetben nem valószínű, hogy utcára kerülsz, tehát talán mondhatni, hogy nyugdíjig tartó meló.

-Lehet fegyvered (már ha ez valakinek előny)



Hátrányok:


-nem te döntöd el, hol lesz a szolgálati helyed. Lehet, hogy 200 km-re a lakóhelyedtől.

-állandó készenlétben vagy, tehát korlátozott a magánéleted

-nyaralni sem mehetsz el úgy, hogy ne jelebtenéd le, hol vagy és meddig. Szükség esetén onnan is hazarántható vagy.

-nem fogod betegre keresni magad.

-gyakran leszel az ügyészségen panasz és feljelentés miatt.

-a büdös, retkes helyekre is be kell menni, a büdös, retkes emberekhez is hozzá kell érni.

-közelről fogsz találkozni a halál legkūlönfélébb módjaival. Élőben nem olyan vicces.

-közmegvetès tárgya leszel

-sikerélményed nem sok lesz. Ma beviszel valakit, az a pofádba röhög és te még jelentést írsz, amikor ő már kint van.

-parancsuralmi rendszerben leszel, nincs visszapofázás és alkudozás.

-amíg civil melóban egy mulasztás csak fegyelmit, kirúgást, esetleg kártérítést ér, itt katonai ügyészséget.

-állhatsz órákat a hidegben a traffi mögött, vagy egy helyszínelésnél.



Már csak egy nem világos. Ha ennyire utálod a számokat, a bankokat, meg a csillagos eget, mi a meredt lópéniszért választottál ilyen sulit?

2018. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Civil munkahelyen se pofázhatok vissza a főnöknek,meg ott is behívhatnak bármikor dolgozni meg ott se mehetek nyaralni amikor akarok,nem?A sógorom elment nyaralni a Balatonra.A nyaraló elött egyik nap megjelent a főnök és közölte,hogy ki van rúgva,nincs rá szükség.Ennyit a kapitalista munkahelyekről.


2.

Nem tudtam,hogy közgázon üzletembereket meg vállalkozókat képeznek.Azt hittem tàrsadalomtudományokról meg politikáról szól.De semmi köze hozzá.

2018. nov. 16. 23:00
 26/36 A kérdező kommentje:
#24 és ha a NAV-hoz jelentkeznék vám és pénzügyőrnek?
2018. nov. 16. 23:46
 27/36 A kérdező kommentje:
Màrmint tisztire
2018. nov. 16. 23:46
 28/36 anonim ***** válasza:
75%

"Civil munkahelyen se pofázhatok vissza a főnöknek,meg ott is behívhatnak bármikor dolgozni meg ott se mehetek nyaralni amikor akarok,nem?"


Persze. Csak amíg egy civil munkahelyen legrosszabb esetben kirúgnak, addig fegyberes testületnél katonai ügyészségre kerülsz ugyanazért. Onnan meg egy fél lépés a sitt. De te tudod...

Civilként ha nem értesz egyet egy logikátlan utasítással, megvan rá a mód, hogy ezt jelezd, sőt javaslatot is tehetsz módosításra. Itt nem.

Civil munkahelyen nem vagy köteles bejelebteni, hogy hova mész nyaralni. A szabadság felével rendelkezik a munkáltató, a másik felével a munkavállaló. Ha a munkaszerződésben nincs kikötve rendelkezésre álläsi kötelezettség, a szabadságod alatt ès egyetlen munkán kívüli percben sem vegzálhat a munkáltatód. És ilyenre hivatkozva ki sem rúghat. Ha megteszi, munkaügyi híróságon kérhetsz jogorvoslatot. Azt, hogy néhány vállalkozó elfelejti, hogy neki munkáltatóként törvényben előírt kötelezettségei vannak, attól azok még vannak, ami ellen fel lehet lépni. Nem mindegy. De te tudod...


"A sógorom elment nyaralni a Balatonra.A nyaraló elött egyik nap megjelent a főnök és közölte,hogy ki van rúgva,nincs rá szükség.Ennyit a kapitalista munkahelyekről."


Szabadság alatt is fel lehet mondani. Ez nem keverendő a szabadság alatti rendelkezésre álläs kötelezettségével. Erre hivatkozva csak akkor lehet, ha ezt szerződésben rögzítették ès a munkavállaló ennek ellenére ezt megtagadja.



2.


"Nem tudtam,hogy közgázon üzletembereket meg vállalkozókat képeznek.Azt hittem tàrsadalomtudományokról meg politikáról szól.De semmi köze hozzá."


Döbbenten olvastam ezt a mondatot. Vártam, hogy elröhögöd magad a végén, de nem tetted. Mondd, hogy ezt trollkodásból írtad! Tapasztalom ugyan, hogy a mai ifjúság iszonyú felületes és elképesztő, hogy alapvető napi dolgokkal mennyire nincsenek tisztában,

De ugye azt nem mondod komolyan, hogy

1: úgy jelentkezel egy egyetemre, hogy utána se nézel, mivé kèpeznek ott?

2: nem vagy tisztában a közgazdaság szó jelentésével?



Bocs, de köpni-nyelni nem tudok...

2018. nov. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Nem túlzás kicsit ez a katonai ügyészség dolog?Egy mulasztásért csak nem fognak börtönbe zárni

De akkor is milyen dolog ez,hogy egyik napról a másikra minden előjel nélkül kirúgják a sógoromat?


Hát,azt hittem hogy a közgazdász az politikai közgazdász pl akik a tv-ben beszélnek,hogy hogyan fog alakulni az ország sorsa,milyen változások lennének célszerűek stb.

De itt csak vállalkozásokról,marketingről,HR-ről,ilyesmikről tanulunk.Semmi köze nincs ahhoz amit elképzeltem.Én nem akarok vállalkozásokat alapítani,se vállalati vezető lenni.

2018. nov. 18. 00:22
 30/36 A kérdező kommentje:
Azt leírtad hogy milyen hátrányai vannak a rendőr létnek,de azt nem,hogy mikyen hátrányai vannak az üzleti életnek..
2018. nov. 18. 17:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!