Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több mint egy éve ott dolgozom...

Több mint egy éve ott dolgozom, be vagyok jelentve, de ezt megteheti?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve ott vagyok egy helyen, 4 órára vagyok bejelentve, szabim nincs fizetett!

December 22.óta nem mentem dolgozni mert jött a karácsonyi pihi, de mi azóta is zárva vagyunk, a főnököm azt mondta majd hív ha nyitunk.

Nos én ugye így most nem kapok fizetést, sem pedig szabit! Ezt megteheti a munkáltató? Hogy nem nyit ki és addig nincs egy ft se a dolgozónak?

A szabit tudom fizetnie kéne, de abba már beletorodtem, na de ez hogy több mint egy hónapig otthon vagyok pénz nélkül, ez így elég gáz. Annyira nem akartam most válogatni mert babát tervezek így jó lenne egy elvileg eddig biztosnak hitt munkahely, mit tudnék most tenni? Merre induljak?



2019. jan. 14. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%
A munkáltatónak foglalkoztatási kötelezettsége van a munka törvénykönyve értelmében, ergo köteles neked munkát biztosítani. Ha ezt nem tudja megenni (leállás, nincs forgalom, stb), állásidőre járó bért kell adnia arra az időre. Ez az alapbéred. Sok cég ilyenkor a szabadságokat íratja ki, nem mindig szabályosan, de akkor is kéne fizetnie az arra az időre járó távolléti díjat.
2019. jan. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bevallást viszont be kell nyújtania mindenképp, abban pedig lesz rád vonatkozó infó, ami a bér lapokon is kell, hogy szerepeljen. Láttam én már olyat is, hogy az egész hónapra igazolatlan távolléte írták be, aztán, amikor lett pénz, apránként "leigazolták", hogy mégis ott volt. Ilyenkor fontos, hogy legyen e-mail, SMS, bármi arról, hogy ő nem rendelt be téged dolgozni, ténylegesen zárva volt a bolt azalatt, nem volt leltár, stb. És ha nem fizet, mindezekkel lehet menni a munkaügyi bírósághoz. Ha 4 órás minimálbérre vagy bejelentve, CSED, GYED szempontjából kevesebbet már úgyse kaphatsz a 70%-ánál, szóval az összeg nálad tökmindegy. Az a lényeg, hogy a jogosultsági napjaid (amikor a 3% pénzbeli egbizt járulékot vonták) meglegyen 2 év alatt. Táppénzből nem vonnak 3%-ot,az nem számít, úgyhogy így kalkulálj!
2019. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!