Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú ennyire véresen...

Állásinterjú ennyire véresen komoly lenne?

Figyelt kérdés
Január 4.-én voltam egy állásinterjún, szörnyű volt, azonban a többivel sem volt szerencsém. Úgy érzem, hogy ostoba kérdéseket tesznek fel. Eddig majdnem mindenütt azt kérdezték, hogy a mi cégünk (ahová jelentkeztek) szerintem mivel foglalkozik? Már szót sem érdemel az a tény, hogy olyan érzésem van, mintha vizsgáztatnának. Többek között olyan objektumról kérdeztek meg, amiről ugyan tanultam, de nem szakterületem. Már fogalmam sem volt. Ez a legutóbbi állásinterjú is kezdett olyanná válni, mintha "mit keresek, vagy mit akarok itt", mi a francért jelentkeztem. Én érzem, hogy ezek a HR-esek nem a valódi, dolgozni akaró embert keresik, hanem arra mennek, hogyan vigyük be a málnásba?

2019. jan. 30. 17:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Arra a kérdésre, hogy szerinted mivel foglalkozik a cég elég könnyű válaszolni, egész egyszerűen interjú előtt felmész a weboldalukra, wikipédia és megnézed, szépen le van írva pár mondatban kb. 2 percig tart, ha meg tudod ezt válaszolni akkor a munkaadó látja hogy téged annyira érdekel ez az állás, hogy ennek is utánanéztél és ez mindenképpen jó pont. Ezek ilyen tipikus hr-es kérdések, amiknél az a cél hogy jól eladd magad, ezeken a legtöbb helyen végig kell esni.
2022. máj. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Akkor csinálják ezt, ha nagyon sok a jelölt, és nem tudnak mi alapján választani.

Ha kevés jelölt van, rögtön másképp viselkednek, nekem most írogat egy nő a belsős chatten napi szinten, hogy vállaljak el egy munkát, és nem érti, hogy eszemben sincs.

Erre a munkahelyre eleve úgy jöttem ide, hogy spanyolul beszélő embert kerestek IT-tudással, gondolhatod nem volt nagy a merítés. Velem elég kedvesek voltak az állásinterjún.

2022. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!