Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy vidéken szinte csak szalagmunka van, akkor miért hurrogják le?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy túlzás ez a kijelentés.


Én eredetileg Kecskemét mellől származom, amikor leérettségiztem , a szüleim szinte "elzavartak" Budapestre tanulni, felsőoktatásba.Akkoriban mondták, "meglátod, jobb lesz ott neked, több a lehetőség."És mennyire igazuk volt.


Vidéken alig van szellemi munka,de olyan, ami komolyabb, mint egy excel táblázatban az adatok másolása.


Elmehetsz szalagmunkásnak valamelyik gyárba, vagy ha van "ismerősöd" az önkormányzathoz nettó 120 ezerért.

Bizony, a gépészmérnökök is csak nehezen találnak megfelelő állást.



Ezzel ellenben, Budapesten válogathatok, nagyon sok a szellemi munkakör, akár több területen is kipróbálhatja magát az ember.

Egyébként én közgazdászként diplomáztam, két nyelven kommunikálok folyékonyan.

Diploma után, kvázi Budapesten ragadtam.



Egyszer megkíséreltem visszaköltözni, de nagyon kevés a megfelelő állás, amiket néztem, kiderült, keveset fizetnek.



Amikor általában ezt így megfogalmazom, lehurrognak,hogy nem is igaz, van ott munka, csak egyeseknek büdös...blabla

Nem azért, de nem azért diplomáztam,hogy 3 műszakban a szalag mellett csináljam ugyanazt a monoton mozdulatsort naponta négyszázszor.


2019. márc. 3. 18:46
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
49%
Én meg azt nem értem, hogy mire fel várják el azok az emberek, akinek még érettségijük sincs, de ha van, az is kb. az alap, hogy nettó 200ezreket kapjanak. Semmit nem tanult érte. Egyébként műszakpótlékkal mind kap annyit, csak megsúgom, itt a kecskeméti "vidéken" (wtf egyébként, már egy megyeszékhely is vidék lett) is megkapják a nettó 200-at a munkások, de nem érdemelnék be. Még ezt is keveslik, mert az első nap elherdálják, mert elisszák, de a munka után azért nem kapkodnak
2019. márc. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te csak az alkeszokat emeled ki.


Sok olyan is van, akinek diplomaja van, tanult, de szare hugye kell dolgoznia.


Nem csak az erettsegizetteknek.


Okkal lepett le tobbszazezer ember kulfoldre.

2019. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%

9-es, 8-as vagyok: mint írtam, nálunk 8 azaz NYOLC kemény általános iskolai osztállyal vesznek fel gépbeállítót. És vettek is fel, de egy alkesz idióta volt. Mégis mire fel várja el, hogy magasabb fizetése legyen mikor 8 általános tudott elvégezni?

Egyébként én is hivatalosan gépbeállító "minősítésben" vagyok a cégnél, bár nagyrészt nem ezt csinálom.

Jobb hónapokban kapok kb. 210 ezret kézhez + cefeteria. De ehhez kb. 200 órát dolgozok egy hónapban, ráadásul (szinte) minden szombaton.

Ez a pénz minden bónusszal, mozgóbérrel és kutyafülével együtt jön össze!

Ráadásul tavaly év végén el akartak küldeni az előző pozíciómból (szellemi munkakör, irodán), mondván, hogy az megszűnik és sokallták az akkori bérem, ami kemény FIX 220 ezer bruttó volt! Ezt is úgy érte el, hogy kétszer is emelkedett a bérem! Ekkora ajánlották a jelenlegi pozicíót (de egyébként ugyanazt csinálom mint eddig).

Ja és egyébként van diplomám...

2019. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Attol, hogy az az egy alkesz idiota volt, nem kene altalanositani.
2019. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Attol meg, hogy valaki tanult, akkor sem feltetlen erdemli meg a magasabb fizut.


Aki viszont nem tanult, az is megerdemli a magasabb fizut. Eleg, ha a cegnel megtanulja a folyamatokat.


Sajnos a cegek nagyresze akkor sem adna oda a netto 4-500-at, ha folyamatosan tanulnal naluk.


Bar vannak kivetelek. Tesom netto 420-at kap erettsegivel, de o a soron kezdte, majd onnan kuzdotte fel magat vezetonek 8 ev alatt.


Szoval vannak normalisabb helyek, de nagyon ritka.

2019. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
75%

Több gyárban dolgoztam már, a nagy része a munkásoknak alkesz volt, ők panaszkodtak a legjobban, h kevés a fizu.

De aki jól dolgozik, azt megbecsülik. Pl. több olyanról tudok, hogy sokkal magasabb fizut kapott vki, mert meglengette h el akar menni, de ragaszkodnak a jó munkásokhoz. Akkor annyit keresett, mint én 2 diplomával az irodában, jóval nagyobb felelőségű munkával

2019. márc. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Náunk olyan embereket küldtek el létszámleépítés keretében akik 30 meg 40 éve dolgoztak a cégnél! Egyszerűen kirúgták őket. Szóval ez a megbecsültik az embereket egy kamu szöveg. Főleg, hogy a cég vezetősége is folyamatosan változik, pont leszarják, hogy ki mennyit van a cégnél és milyen munkaerő.

Aztán persze a leépítés után fogták a fejüket, hogy minden jó embert elküldtek aki értett is valamihez, de sebaj mert vannak bérmunkások, lehet hozni ukrajnából csöveseket, meg borsodból cigányokat.

Egyébként nálnuk is van olyan kollega aki a sorrol küzdötte "fel" magát, volt szinte MINDEN pozícióban, mindenhez (is) ért a cégen belül. Most kap kemény 320-330 eze bruttó bért középvezetőként.

Vannak olyan ismerőseim akik szintén gyárban dolgoztak, mondhatni kulcsszereplők voltak, velük indult a termelés. Mégis egyszer összevesztek valamelyik csókossal, és repültek. Pedig 10+ éve voltak az üzemben.

Szóval amit ti írtok csak valami álomvilágban létezik, vagy nagyon nagyon ritka...

2019. márc. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Nem minden gyárban i.dióták a fejesek. Nálatok is rájöttek h kár volt kirúgni őket látod. Nálunk próbálják megtartani az embereket
2019. márc. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Jol latja a 17-es valaszolo. Ahonnan en is eljottem, netto 290 alap, sima betanitott munkaert, igaz, cnc, de a szar vezetes tett rola, hogy az ertelmesebbje lelepjen.


Ritka a normalis ceg. Sajnos.

2019. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

16-os.


Csak azert kapott emelest, mert meglengedte, hogy elmegy. Amugy o sem kapott volna.


Normalis esetben a ceg magatol emel. Nem kell felmondashoz folyamodni, hogy beremelest kapj.

2019. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!