Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy vidéken szinte csak szalagmunka van, akkor miért hurrogják le?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy túlzás ez a kijelentés.


Én eredetileg Kecskemét mellől származom, amikor leérettségiztem , a szüleim szinte "elzavartak" Budapestre tanulni, felsőoktatásba.Akkoriban mondták, "meglátod, jobb lesz ott neked, több a lehetőség."És mennyire igazuk volt.


Vidéken alig van szellemi munka,de olyan, ami komolyabb, mint egy excel táblázatban az adatok másolása.


Elmehetsz szalagmunkásnak valamelyik gyárba, vagy ha van "ismerősöd" az önkormányzathoz nettó 120 ezerért.

Bizony, a gépészmérnökök is csak nehezen találnak megfelelő állást.



Ezzel ellenben, Budapesten válogathatok, nagyon sok a szellemi munkakör, akár több területen is kipróbálhatja magát az ember.

Egyébként én közgazdászként diplomáztam, két nyelven kommunikálok folyékonyan.

Diploma után, kvázi Budapesten ragadtam.



Egyszer megkíséreltem visszaköltözni, de nagyon kevés a megfelelő állás, amiket néztem, kiderült, keveset fizetnek.



Amikor általában ezt így megfogalmazom, lehurrognak,hogy nem is igaz, van ott munka, csak egyeseknek büdös...blabla

Nem azért, de nem azért diplomáztam,hogy 3 műszakban a szalag mellett csináljam ugyanazt a monoton mozdulatsort naponta négyszázszor.


2019. márc. 3. 18:46
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
itt Kecskeméten is, csak te vagy béna
2019. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
59%
nem csak szalagmunka és irodai számítógépnyomkodás létezik a világon, lépj ki a burokból szerintem józsika
2019. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!