Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki azt mondja, hogy...

Ha valaki azt mondja, hogy vidéken szinte csak szalagmunka van, akkor miért hurrogják le?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy túlzás ez a kijelentés.


Én eredetileg Kecskemét mellől származom, amikor leérettségiztem , a szüleim szinte "elzavartak" Budapestre tanulni, felsőoktatásba.Akkoriban mondták, "meglátod, jobb lesz ott neked, több a lehetőség."És mennyire igazuk volt.


Vidéken alig van szellemi munka,de olyan, ami komolyabb, mint egy excel táblázatban az adatok másolása.


Elmehetsz szalagmunkásnak valamelyik gyárba, vagy ha van "ismerősöd" az önkormányzathoz nettó 120 ezerért.

Bizony, a gépészmérnökök is csak nehezen találnak megfelelő állást.



Ezzel ellenben, Budapesten válogathatok, nagyon sok a szellemi munkakör, akár több területen is kipróbálhatja magát az ember.

Egyébként én közgazdászként diplomáztam, két nyelven kommunikálok folyékonyan.

Diploma után, kvázi Budapesten ragadtam.



Egyszer megkíséreltem visszaköltözni, de nagyon kevés a megfelelő állás, amiket néztem, kiderült, keveset fizetnek.



Amikor általában ezt így megfogalmazom, lehurrognak,hogy nem is igaz, van ott munka, csak egyeseknek büdös...blabla

Nem azért, de nem azért diplomáztam,hogy 3 műszakban a szalag mellett csináljam ugyanazt a monoton mozdulatsort naponta négyszázszor.


2019. márc. 3. 18:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

Aki 400-500 nettót vár egy gyári munkásnak, az hol él?

Olyan király módon lehetne élni abból a pénzből, hogy az vmi hihetetlen!

Mindenkinek új építésű háza lenne, luxuskocsival.

Az nagyon sok pénz!

Nettó 180-ból vidéken megélek, eltartok 1 főt, akire kb 30 ezret kapok (nem gyerek, hanem idős szülő), fizetek egy kb 60 ezres hitelt, meg a fullos rezsit. És mindent megveszek, amire szükségünk van.

Fél millából 1 év alatt kicsengetném a 10 évre való hitelemet.

Térjünk már észhez!


Ahol 30-40 éve ott dolgozó embereket küldenek el: sajnálkozhatunk, mert a mi szüleink is beleesnek ebbe. DE! A cégnek a profit a lényeg, nem Jóska bácsi meg Marika néni érdeke. Szerintem ebben semmi furcsa nincs.

Dolgoztam egy irodában olyannal, aki épp nyugdíj előtt állt. Borzasztó lassú volt, és az új folyamatok nagyon nehezen mentek neki. Mindent felírt, fél óra volt, mire előkereste, mert nem emlékezett rá, aztán követte a kis ujjacskájával a leírást, és nagyon lassan haladt.

Befejezett 1 munkát, mire én a huszadikat.

Igen, sok minden a fejében volt, de fél év alatt beletanultam, ha meg nem, akkor is tudtam, hol keressek valamit, szóval ha történetesen egyedül vagyok az irodában, akkor is megoldom az ő 30 éves tapasztalata nélkül is.

Az a gyorsaság nekem nem okozott gondot, én egyszerűen így dolgozok, ahogy a korosztályom is. Nem én vagyok gyors valójában, mert ez egy normál tempó, hanem ő annyira lassú!

Ja, és mondom, ez egy iroda, akkor állt meg pihenni vagy netezgetni vagy enni, amikor kedve tartotta, nem hajtott a tatár. Nyugis meló volt. Akkor egy gyártósor mellett mit szóljanak?

A termelékenység a lényeg, és jogos elvárás, hogy ha 20x többet gyárt le a fiatal, akkor 20x annyit kéne keresnie.

Arról nem is beszélve, hogy 40-50 felett már betegesek, orvoshozz járnak, táppénzen vannak, nem éri meg őket foglalkoztatni.

Sajnálom, meg szomorú, ne értsetek félre.

Én 30 múltam, és már kezd nekem is egy csomó bajom előjönni, nem tudom, hogy lesz tovább.

De azt a részét akkor is megértem, hogy a cégnek az kell, aki hasznot hoz.

NEm jótékonysági intézmény. Szerintem ezt bárki beláthatja.

A gépbeállító vagy gépkezelő vagy szerelő vagy akármi más már más tészta, ott nincsenek ilyen különbségek. Gondolom...

De passzolom valójában, mert nem dolgozok gyártósor mellett. Minek is... mikor látom, hogy az irodában sem bírják a tempót? Még csak fizikai igénybevétel sincs, egyszerűen nem tudják kezelni a számítógépet.

Ha ti cégvezetők lennétek, ezt mosolyogva néznétek?

2019. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

De azt elfelejted kedves utolsó, hogy a dolgozó ember egyben FOGYASZTÓ is! Magyarán ha ő nem dolgozik, nem kap fizetést, nem tud fogyasztani, ergo a cég nem fog miért termelni. Pontosabban hiába termel bármit is nem lesz FIZETŐKÉPES kereslet a termékei iránt!

Szerintem nem egy földtől elrugaszkodott gondolat, hogy igenis tisztelje meg egy cég BÁRMILYEN dolgozója hűségét. Főleg ha évtizedekről van szó! Gyakorlatilag vannak akik az egész életüket, jóban rosszban a cégnek áldozzák és cserébe azt kapják, hogy 30-40 év munka után, nyugdíj előtt kidobják őket, mint valami mocskot.

És egy cégnek szerintem megéri a profit hajszolás mellett etikusnak is lennie, mivel ez növeli (növelheti) a jó hírét! Nyilván egy idő után híre megy annak, ha egy vállalat szardarabként bánik az embereivel. Volt is erre példa, hogy különböző okoknál fogva egy-egy cég termékeivel szemben általános felhívást indítottak, hogy lehetőleg senki ne vásárolja azokat. Ha jól emlékszem a Danone esetében is volt ilyen, és komolyan meg is érezte a cég.

És azt sem érdemes elfelejteni, hogy a gazdaság alapvetően emberek közti kapcsolatokra és bizalomra épül.

2019. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ént is pont ezt látom te. Én Debrecen mellől származom. Szoktam nézegetni és bizony a közgazdász végzettségemmel nem találnék ott semmit.
2019. márc. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

A fizetőképességre nincs hatással, ha a lassú dolgozókat elküldi, és gyorsakat alkalmaz helyettük.

Épp ugyanannyi ember fog dolgozni, csak egységnyi idő alatt többet termel a gyár.


Kicsit elrugaszkodsz a valóságtól.

Az emberek ott dolgoznak, de nem hűségből, vagy a cég iránti loyalitásból!

Ne legyenek illúzióink!

CCsak a havi fizetés miatt vannak ott, közben ahol tudják, kiszipolyozzák a céget.

Ők is csak emberek, nem a cég érdekét nézik, hanem a sajátjukat. Mikor mehet már szabira, hogy kéne elmenni kamu táppénzre, hogy lopja ki a terméket a biztonsági kapun, minél többet összeharácsolni, minél kevesebbet dolgozva.

Én még olyat soha senkitől nem hallottam, hogy "hogy kéne többet bent maradni, az se baj, ha nem fizetik ki, csak jó legyen a cégnek!".

Mindenki önző.

A munkás ugyanúgy, mint a cégvezető, csak más-más az érdekük.


De el ne hidd már, hogy a fene nagy hűség miatt voltak ott 30 évig!

Azért voltak ott, mert valahol muszáj volt dolgozni.


AMúgy igen, ahogy elkezdted írni, nekem is a Danone ugrott be. És mi lett belőle? Élnek, mint Marci Hevesen. Aki meg akarja venni, az megveszi, és igaza is van.

A Sparral, Tescoval kapcsolatban is felröppennek néha ilyen baromságok pl. facebook-on, hogy ne vásároljunk ott, mert csaló banda. Hát basszus, ha engem nem bántottak, nekem nem adtak el büdös húst, akkor hadd döntsem már el én, hogy hol vásárolok! Amúgy én az életben is mindig ezt mondom. Nem fogok fújni XY-ra csak azért, mert a barátomnak nem szimpatikus. Majd én megismerem, és az alapján alkotok róla véleményt, ne más mondja meg, hogy mit gondoljak! Hát ez ugyanígy működik a termékekkel. Akinek kedvező az ára, minősége, elérhetősége, az meg fogja venni.

Ha így lenne, ahogy írod, akkor a fast fashion márkák már mind csődbe mentek volna, mert pár centes órabérért dolgoztatnak gyerekeket. ÉLs vannak is ilyen törekvések, hogy ne gazdagítsuk őket. Hát basszus, én meg nem fogok egy ruháért 3x annyit adni, én se talicskával hordom haza a pénzt!

2019. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Magyarul apádék aládtettek mindent, te meg többet keresel mint a vidéki atlag es mivel senki sem kivancsi az önfényező monológodra Kecskeméten ezért kiirtad ide hátha lesz aki irigykedik a te undorító felfogásodra.


Tudod pont ez az undorító itt Pesten hogy a vidéki szemetet felhordja ide a szél aztán itt is ragadnak.


Videken 10 millióból megvan egy szep kis haz, nem kell 30 évig fizetgetni a lakáshitelt es NYUGALOM van. Nincs másfél órás dugó a varosban, nincsenek egoista hősök (csak hosszu hétvégeken amikor otthon ingyé rajulnak), ellenben kenyelmesen meg lehet élni 2K fizetésből ugy hogy tudsz is felretenni.


De ezt ti vidékről szalajtott uj generációs “közgazdászok” nem fogjatok fel mert ott lubickoltok a Louis Vuitton bolt elott meg az Apple Storenál aztán meg a cofidis irodájában könyörögtök gyors kölcsönért mert keves a félmilla netto.!!

2019. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
19:48 Kecskeméten 5-10 millió között vannak a telek árak, és ugyanúgy 30 millió forint felépíteni egy 100 nm2-es házat. Te miről beszélsz?
2019. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Kedves 25,


a kérdésben is felvázoltam, a probléma,hogy vidéken nincs vagy alig van szellemi munka.


Én meg nem azért diplomáztam, hogy szalagmunkás legyek.

2019. márc. 28. 20:28
 28/32 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, a stílusod visszataszító es arrogáns. Remelem lesz reszed abban hogy alja melot vegezzel.
2019. márc. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, az elet leszarja, hogy te mit vegeztel. Ha nem tudsz alkalmaszkodni, akkor annyi. Hiaba irod, hogy te nem azert tanultal.


Lehet az embernek diplomaja, szakmaja, doktori fokozata, stb., ameddig nem vallalkozo, addig alkalmazott. Ameddig alkalmazott, addig nagyobb a fugges.

2019. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

kedves 28,


semmiféle arrogancia nincs a kérdésemben.Unokatestvérem vidéken maradt,két diplomával, (egy műszaki, egy gazdasági) diplomával is meglehetősen nehezen vált.Az állások felhozatala nemcsak pocsék, hanem a mennyiséggel is alacsony.Plusz, nyelveket is beszél rendesen.


Továbbá, a fizetések vidéken, 1-2 cégtől eltekintve,hogy is mondjam, viccesek.



Kedves 29,


én alkalmazkodok, azzal,hogy már az egyetemet is Budapesten kezdtem, ahol vannak normális munkalehetőségek.

2019. márc. 29. 17:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!