Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy céget meglehet ilyen...

Egy céget meglehet ilyen módon "zsarolni" béremelés kapcsán?

Figyelt kérdés

Multicégnél dolgozok mérnökként.


A munka, amit csinálok úgy néz ki, hogy én kint töltöttem fél évet külföldön kiküldetésben és ott kint kellett megtanulnom.

Aki kint csinálta, az már felmondott, így csak én ismerem a folyamatokat, amik meglehetősen bonyolultak.



A problémám az,hogy kevés a fizetésem.Nettó 270 ezer jelenleg, én viszont, mivel már nem vagyok kezdő, nettó 330 ezerre szeretném emeltetni.

Ez a cég viszont nagyon sóher, évente 20 ezer forinttal emeli a fizetéseket.



Ha bejelenteném,hogy kaptam jobb ajánlatot, ahol a kívánt bérigényt megadnák, akkor mit lépne a cég?

A feladatot, amit csinálok, nem tudná akárki átvenni, tehát valamilyen szinten nélkülözhetetlen vagyok.



Ez az eset, műszaki karrier klasszikus esete.Vagyis, frissdiplomás pályakezdőként bekerülsz egy nemzetközi céghez nem túl magas bérrel, ugyanis kezdőként nem vagy alkupozícióban.

Aztán a béred meg nem emelkedik azonos arányban a tapasztalat szerzéssel, tudásod bővülésével.


2019. márc. 10. 15:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A 101%a keres 100alatt
2019. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én eddig kifejezetten olyan emberekkel tárgyaltam újra a saját bérét,akik valóban régen a cégnél dolgoznak és szó szerint velük együtt fejlődtünk. Minden területen bevethetőek, az ilyentől vétek sajnálni a magasabb fizetést!

Most az hogy fél évre kimész betanulni valamit,alapvetően nem nagy dolog,mert erre bármilyen megfelelő végezettséggel rendelkező ember képes.


Nem vagy kezdő..tehát? Mennyi év tapasztalat van,ugyanis 3 év alatt a mostani nettód teljesen rendjén van.


Nekem van olyan szakmunkásom aki 360 ezret keres,mondjuk 15 éve a cégnél van és legalább 2 mérnököt meg ér. Ezért nem is vacakoltunk a tulajdonosokkal túl sokat a fizetés emelésén.

2019. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12#


Egyáltalán nincs rendjén a nettóm.

Egyes helyeken, a junior gépészmérnök fizetés imegvan nettó 300 ezer.


Egy hónap múlva lesz 3 éves a munkaviszonyom.Ahhoz képest, ez a fizetés szotyi pénz.

2019. márc. 11. 19:10
 14/14 anonim ***** válasza:
Rossz úton jár az, aki azt nézni, hogy milyen nincs, ahelyett, hogy milye van.
2019. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!