Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A piramisjátékkal és MLM...

A piramisjátékkal és MLM üzletekkel mi probléma?

Figyelt kérdés
Mindenkit annyira lehet átverni amennyire engedi. Ha egy felnőtt ember hülyeségre költi a pénzét ahhoz a bíróságnak mi köze?

2019. ápr. 9. 19:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:

... és ugye ha egy utcában van 50 fornettis az sem gond.Egyébként jól lehet üzletet építeni bezárt latvanypeksegekbol vettem már át komplett p&p pekarus berendezést 50.000 Ft-ért és nyitottam helyére mást is amire valos keresleti igeny van.Utóbbi arról osmerszik meg hogy nincs helyettesítő termék vagy szolgáltatás mint volt a pékségnél amire rányitott egy Spar.


Itt még mindig a vállalkozó megy a piacot és a keresletet kutatva nem pedig fordítva , hogy a realis igényű fizetőképes kereslet hívja életre a terméket/ szolgáltatást. Amit a vállalkozó szabadon maga határozhat meg alakíthat ki vagy àt a keresleti igényeknek megfelelően.

2019. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értek egyet azzal, hogy a jelenlegi piacgazdaságot a kereslet-kínált elv határozza meg. Pl Fornetti. De ez egy külön téma.


A mi cégünk vitaminokat, étrend kiegészítőket, tisztítószereket, víztisztítókat forgalmaz. Az én környezetemben az embereknek csak igen kis része figyel oda az egészségére, a környezetkímélő tisztítószerek használatára, tehát a piac még igencsak lefedetlen.

2019. máj. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

A fornettihez képest hány ember megy hozzád oda önként, hogy kimondottan ezt a terméket keresi, mint pl. naponta egy fornettishez? Egy Fornettis nem fog neked utcán odamenni, hogy nézd ezt árulom, majd gyere ha érdekel.


És hány ember után kell Neked kajtatnod elmondani, hogy mivel foglalkozol. Épp Te írtad, hogy elmondod és majd szólnak ha kell... Nincs reális keresleti piacod.


Általánosságokat megfogalmazhatsz az egészséges életmódról, de ezer + 1 féle helyettesítő termék van a piacon már.


Emellett, a franchise azért sem jó példa, mert ilyen szerződésekben -a jobbakban - van területi vagy valamiféle ésszerű korlát és kizárólagos védelem beépítve. Pl. területi kizárólagosság, vagy mint pl. tabak koncessziós jog esetén 2000 fő/üzlet.


Így nem fordul elő, hogy két szomszédos üzletben is ugyanazt adnának, mint pl mlmben ahol, egy családon belül/háztömbben, stb. több azonos mlm céges ügynök is lehet.


Ha nem a kereslet határozza meg, akkor mire van a termék? A termékhez akarod rendelni keresletet?

Az elég nehéz.:-)

2019. máj. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:

Konkrét termékért szinte soha nem jönnek hozzám. Nem is lenne értelme, én nem árulok termékeket, arra ott a saját webshop fiókja. Hozzám a problémáikkal fordulnak az emberek, arra kínálok megoldást.

Én személy szerint Fornettiért sem megyek sehova. Ha épp arra járnék és megérezném a jellegzetes illatot, akkor talán vennék.

Viszont, ha mindenképpen süteményre lenne szükségem és egy ismerősöm azt mondaná, hogy a Fornetti neki bejött, akkor lehetséges, hogy felkeresnék egy árust.


-----------


"Ha nem a kereslet határozza meg, akkor mire van a termék? A termékhez akarod rendelni keresletet?"


Van egy ismerősöm, biogazdálkodást folytat egy kis tanyán, istenHátaMögött. (Nem feltétlenül az üzlet miatt csinálja, hanem inkább meggyőződésből és a gyerekei miatt) A felesleget eladja. Nem megy neki túl jól, az emberek nem akarnak drágábban venni húst, zöldséget, csak azért, mert bio. Azt javasoltam neki, hogy próbáljon meg keresletet csinálni a termékeinek, mondja el az embereknek, hogy miért éri meg jobban megvenni az ő termékeit, mint az olcsóbbat.

2019. máj. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim válasza:

Kedves kituggya!

Olvastam, hogy ajánlod a termékeket, hogy kipróbáltad és milyen jól megváltozik az emberek élete tőle. Na most a szexbabáknál is így van, csak nem tudják még az emberek, hogy a szexuális életük jó irányba változik. Ha szexbaba eladásban tudsz nekem ügyfeleket hozni, akkor minden baba után 8-10 ezret tudok neked fizetni.

2019. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:

Kedves # 55/55

Köszönöm a megkeresést,

Igen érdekes az ajánlatod, sajnos nem fogok élni vele, 3 dolog miatt.

1- már benne vagyok egy MLM rendszerben, az etikai szabályzatunk tiltja, hogy a kapcsolati tőkémet más rendszerekben hasznosítsam.

2- ahhoz, hogy meggyőződéssel tudjam ajánlani a terméket, előtte mindenképpen ki kellene próbáljam és teljes mértékben elégedett kellene legyek vele. Mivel a jelenlegi szexuális életemmel maximálisan elégedett vagyok, nem tartom valószínűnek, hogy nagy mértékű változást hozhatna. (de soha nem lehet tudni :)

3- gyors (igaz felületes) számolgatás után arra jutottam, hogy hosszú távon nem érné meg számomra. Ha tegyük fel nagyon ügyesen csinálom és minden órában eladok egy terméket 10.000 forint jutalékért és napi nyolc órát dolgozok, akkor havonta (munkanapok) keresek 1,760,000 forintot (minusz a költségek, adók). Mivel gondolom, hogy a kliensek nem fognak havonta új terméket vásárolni ezért ezt minden hónapban meg kellene ismételjem. Ez így nem túl vonzó számomra.


Talán, ha kidolgoznál egy módszert, hogy ha magam alá beszervezek embereket, akkor az ő jutalékukból is kaphatnék részesedést és olyan termékeket is forgalmaznál, amit a meglévő kliensek rendszeresen vásárolnának maguknak (mondjuk síkosító), akkor sokkal vonzóbb lenne az ajánlat.


Sok sikert az üzlethez.

2019. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim válasza:

#56 Mondjuk nem tudom hogy vagy vele, de én még nem találkoztam olyan termékkel, amellyel 100%-osan elégedett lettem volna. Mindenben van negatívum, ezért is van bennem gerinc, hogy ne ajánljak senkinek semmit. Én rábízom, hogy megveszi vagy sem.


Pl. ecetes víz sebgyógyításra nagyon jó, a hátránya hogy csíp ;) Ajánlani tudom, de nem adom MLM-es áron, sőt a boltban is megveheti. Körömvirág kenőcsre is ráírhatnék bármit, hogy MLM-es magas áron adnám, ez megint átverés. Körömvirágtól nincs jobb és olcsó és bárki bárhol megveheti, nincs MLM rábeszélés, tukmálás, becsapás.

2019. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

# 57

Igazad van, pontosabban kellett volna fogalmazzak. A "teljes mértékben elégedett" helyett inkább "a lehetőségekhez képest teljes mértékben elégedett" kellene legyen. Ha vennék egy Ferrarit, azzal sem lennék teljes mértékben elégedett, mivel belső égésű motor hajtja.


-"van bennem gerinc, hogy ne ajánljak senkinek semmit."

Szerintem te is ajánlasz sok mindent másoknak. Tetszett egy film, jó volt az étel egy vendéglőben, elégedett vagy a saját kocsiddal, olvastál egy jó könyvet. (ha mégsem, akkor bocs)


"Én rábízom, hogy megveszi vagy sem."

Ha hiszed, ha nem, én is ugyanezt csinálom. Ahogy ezt fentebb is írtam, elmondom az embereknek, hogy nekem ez bevált és ha érdekli, majd keressen meg.


"Pl. ecetes víz sebgyógyításra nagyon jó, a hátránya hogy csíp ;)" Van egy sebgyógyításra alkalmas szerünk is, nem csíp. Hátránya, hogy MLM-ben árulják és sokan csak emiatt nem veszik meg :)


"hogy MLM-es magas áron adnám"

Hát igen, ez a legnehezebb rész. Erről írtam valahol egy hosszabb bejegyzést itt a GYKn. A lényege kb az volt, hogy régen én is így gondolkoztam. A legolcsóbb párizsit vettem, a legolcsóbb sört ittam, a legolcsóbb telefont használtam. De az már régen volt. Beláttam, hogy vannak dolgok, amiknek annyi az ára amennyi. Ha akarom megveszem, ha nem nem, de a drágább dolgokat is megveszik valakik. Valószínűleg azok sem hülyék. Én ennek a cégnek a termékeit már jóval azelőtt használtam, mielőtt tudtam volna, hogy mi is az az MLM.


De, hogy a fenti példáknál maradjak, vajon miért éri meg megvenni a Fornettit? hisz' a Teszkóban tuti, hogy vannak sokkal olcsóbb sütik. Vagy miért vesznek az emberek Pick szalámit, a legolcsóbb párizsi helyett? Vagy 100.000 forintos telefont a hatvanezres helyett?

2019. máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

Ha értenél is ahhoz amivel foglalkozol, akkor ezeket nem kellene megkérdezned a fogyasztói magatartásról :-)


[link]


[link]


De nyilván amíg könnyebb a kész anyagot átvenni és "rendszerben" gondolkodva beszélni a semmit belőle, meg az általános maszlagokat, addig nincs is értelme nagyon párhuzamokat keresni, vagy elmélkedni a márkahűek, az árérzékeny helyettesítő termékek és a vásárlói szokások kapcsán.

2019. máj. 22. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

"akkor ezeket nem kellene megkérdezned a fogyasztói magatartásról"

Szerinted azért tettem fel ezeket a kérdéseket, mert nem tudom a választ? :)


A linkelt oldalban van egy nagyon idevágó rész:

"Háromféle referencia személy típust különböztetünk meg: „olyan, mint én”, híres ember, szakértő."

Mi nem vagyunk se híresek, se szakértők :)


"...meg az általános maszlagokat, addig nincs is értelme nagyon párhuzamokat keresni..."

A kettő nem feltétlenül zárná ki egymást. Ha így is lenne, miért ne lenne értelme ?!


Különben, megmondom őszintén Norbert, hogy nem is értem pontosan, hogy mi képezi pontosan a vita tárgyát :)

Szerintem te egy művelt ember vagy, biztosan sokat olvastál, tanultál. Mégsem értem, hogy mi a gondod az MLM-el rendszerrel. Vagy lehet, hogy nem is a rendszerrel van gondod, hanem személyes tapasztalatok alapján alkotsz véleményt, a rendszer néhány képviselője alapján?

2019. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!