Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek miért menjen valaki...

Fizikakedvelő kérdése:

Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 19:48
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/177 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (21:42-kor ezt írtad): "#81: Milyen képletbehelyettesítésről van szó? A fizika átlátását szeretem,a természet működésének megismerését szeretem. De ez most olyan csúnya,rossz dolog?"


nézd meg amit írtál 23 perccel korábban: "#72:A klasszikus fizikától a modern fizikáig terjedő skála széleskörű átlátását,érdeklődést ilyen irányban. Tervezési feladatoknál komplex számítások,rendkívül sok képlet,soktényezős fizikai rendszerek átlátása."


Amit itt leírtál egészen egyszerűen magyarra fordítva szeretsz bonyolult (általad komplexnek nevezett) képletbe behelyettesíteni számokat. Erre írtam, hogy ez a könyvelő feladata, rendkívül bonyolult összetetett képletekbe helyettesít számokat és kijön, hogy mennyi adót kell befizetni. (nyilván még egy csomó mást is tud a könyvelő, és nem lenézni akarom őket, de a munkájuk egyik eredménye ez). Tehát ha ezt szereted továbbra is a könyvelés való neked.


A fizika tudás kb. ott kezdődik (és ez a mérnöki munka alapja is), hogy tudod, hogy egy problémához melyik "képletet" vedd elő, amjd tudod azt, hogy az abban szereplő konstasok, paraméterek, "ismeretlenek" értéket hogyan határozd meg (esetleg másik képletből...). Ha fizikus vagy ezen a szinten meg is álltál (bár te idáig nem fogsz eljutni ennyi ésszel), a mérnök tovább lép mert ő még azt is meghatározza, hogy milyen érték tartományban lesz ez gazdaságosan kivitelezhető. És itt van egy nagyon jó együttműködés sokszor a fizikus és a mérnök között, mert a fizikus hozza az "elméleti megoldást" majd a mérnök kitalálja hogyan lehet megvalósítani. De ehhez egy nyelvet kéne beszéljenek. De nálad ez hiányzik.


"a természet működésének megismerését szeretem." ez tradicionálisan meg rohadtul nem a fizika feladata. Ez történelmileg a filozófia feladata volt (ld. Buddha, Platón, Descartes, Marx és társaik). A természet része a fizika, a biológia, a kémia, az ember, a véletlen. Pl. Newtonnak is vannak mély filozófiai művei (ld. Newton project). Valahol ez elvezet a megismerhetőség kérdéséig (ld. pl. Heisenberg, Descartes, Platon, Kant vagy a Mátrix film 1. része ha sikerül belőle megértsd a filózófiai utalásokat pl. Platon barlang hasonlat).

2019. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/177 anonim ***** válasza:
74%

"#87:Itt nagyon sok mérnök nyavalyog kedves Sztrogoff. Szidják a BME-t megállás nélkül,mert "túl elméleti"."


Na ezek ki is hullanak az első két félévben...

2019. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/177 A kérdező kommentje:
#91:Abbahagynád már a hülyézésemet? Én sem mondtam,hogy te egy hülye mérnök vagy. Te pedig non-stop támadsz. Mondtam,hogy értem mit akartok,de álljatok már le a piszkálásommal.
2019. ápr. 15. 22:11
 94/177 anonim ***** válasza:
20%

Na nem megy a periódusidő mi? Leragadtál a T=2pi*gyök(L/g) képletnél...


Csakhogy ez fi=5°-ig jó csak...


De várom továbbra is a megoldást, hátha eszedbe jut. (Bár nem hiszem)

2019. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/177 anonim ***** válasza:
30%
Nézzünk egy másik gyakorlati példát. Van egy f=12GHz mikrohullám. A nyaláb 12 fokos szöget zár be egy r=80cm parafin félgömb tengelyével. Hova kell elhelyezni a detektort, ahol a legnagyobb lesz az észlelt sugárzás intenzitása. A feladat megoldásáért 10 pont, az indoklásért 15 pont adható.
2019. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/177 A kérdező kommentje:

#94:Figyelj. Marhára elegem van abból amit itt műveltek. Nyilvánosan bocsánatot kértem. Elegem volt abból,hogy itthonról rám szeretnének erőltetni valamit,amire csak látatlanba mondják,hogy sok a fizika.(egyáltalán nincs közeli mérnök rokonom)

Persze,hogy mérges voltam. Állandóan próbálok már kérdezni mióta ezen a fórumon,de sehol nem kaptam még választ erre a kérdésemre. Egészen eddig nekem senki nem tudta megindokolni miért olyan marha jó a mérnöki egy fizikakedvelőnek.

2019. ápr. 15. 22:18
 97/177 anonim ***** válasza:

"#91:Abbahagynád már a hülyézésemet? Én sem mondtam,hogy te egy hülye mérnök vagy. Te pedig non-stop támadsz. Mondtam,hogy értem mit akartok,de álljatok már le a piszkálásommal." Hol mondtam, hogy hülye vagy?

Én annyit mondtam, hogy a hozzá állásod nem megfelelő. Ez nem azt jelenti, hogy hülye vagy. Ez annyit jelent, hogy nem tudsz megfelelően vitakozni, és nem tudsz engedni a beragadt gondolataidból. Csökönyösen hajtogatod ugyanazt.

2019. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/177 A kérdező kommentje:
#97:Az lehet,de akkor ne tegyél már nyilvános utalásokat arra,hogy beteg vagyok. Lebetegeztél! Én azért ilyet nem tettem. Autistának könyveltél.
2019. ápr. 15. 22:23
 99/177 anonim ***** válasza:
76%

"Egészen eddig nekem senki nem tudta megindokolni miért olyan marha jó a mérnöki egy fizikakedvelőnek."


Nem gondolod, ha annyira fizikakedvelő vagy, akkor a periódus idővel kapcsolatos példára tudnod kéne a választ? Mert az egy nagyon szép fizika feladat, de látható, mégsem lehetsz így fizikakedvelő.


Még példát sem mondtál arra, mit látsz át, ez is mutatja, milyen tájékozatlan és buta vagy még fizikából is.


Szóval a nick neved nem méltó hozzád, elengedheted.

2019. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/177 A kérdező kommentje:

#99:Egyetemi szintü példa!

Nem szerethetem a fizikát azért,mert nem tudom az egyetemi tananyagot??!

2019. ápr. 15. 22:32
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!