Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek miért menjen valaki...

Fizikakedvelő kérdése:

Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 19:48
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/177 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ezt azért mondják neked, mert mérnökként könnyebben találnál munkát és jobb fizetést kapnál, mint fizikusként. Csak a fizikatanárról lehet tudni, hogy biztos állás, ám rossz kereset. Ugye nem azért akarsz elvégezni egy egyetemet, hogy utána egy gyárban vagy a postán dolgozz, és csak otthon lehessél fizikus?

A fizikusok esélyeit kevésbé lehet ismerni. bár lehet, hogy azzal is lenne munkád a szakmában. De van egy rossz hír, hogy a szakon nem lehet szemezgetni, minden tárgyat tanulni kell, azt is, amit nem szeretsz. Munkában is el kell végezni azt is, ami nem tetszik.

2019. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/177 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek deffiniáld már, hogy mit értesz fizika tudáson. Itt már többen próbálnak rávezetni,d e valamit nagyon nem értesz. Vagy nem akarsz megérteni. Definiáld, hogy milyen fizikát szeretnél használni. Mit értesz fizika tudás alatt? Mit értesz fizika kedvelés alatt. Legalább egy példát mondj!
2019. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/177 A kérdező kommentje:
#72:A klasszikus fizikától a modern fizikáig terjedő skála széleskörű átlátását,érdeklődést ilyen irányban. Tervezési feladatoknál komplex számítások,rendkívül sok képlet,soktényezős fizikai rendszerek átlátása.
2019. ápr. 15. 21:19
 74/177 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a hozzá állással menjél el egy gyorsétterembe sültrkrumplit sütni, ott tanulmányozhatod a mély fizikát Egy elég összetett többfázisú komplex rendszer a sültkrumpli-víz-sütő olaj. Sem mérnök sem fizikus nem leszel ehhez a hozzáállással, teljesen alkalmatlan vagy ezekre a szakmákra. Azt meg a jövő generáció érdekében nemjavaslom, hogy fizika tanárnak menjél. Mert az már büncselekményre felhívás lenne és azt tiltja a gyk. szabályzat is. Gyakorlatilag ez a hozzá állás alkalmatlanná tesz minden tudományos, alkotó munkára. Esetleg mivel még középiskolás vagy érdemes lenne egy komplex kivizsgálásra elmenni hátha van valami problémád és azt még lehet kezelni, és akár sikeres ember is lehetsz. Érdemes mnnél előbb megnézetni, mert még van esély a kezelésre (akár ha kiderül egy asperger, enyhe autizmus vagy valami hasonló elváltozás).
2019. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/177 A kérdező kommentje:

#74:Megkérdezted mire gondolok fizika alatt. Mi a probléma?

[link]

Számomra ez is komoly fizikatudás,ami a cikkben megjelenik.

2019. ápr. 15. 21:27
 76/177 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 73: "#72:A klasszikus fizikától a modern fizikáig terjedő skála széleskörű átlátását,érdeklődést ilyen irányban. Tervezési feladatoknál komplex számítások,rendkívül sok képlet,soktényezős fizikai rendszerek átlátása." a 72-ben azt is kértem, hogy lealább egy konkrét példát mondj. De azt még nem láttam. Eleve akkor fognak ileynek közelébe engedni ha megvagy az alapokkal, megvan az "alázat". Senki nem úgy kezdi, hogy egyedül végig számol mindent. Először csak kisebb részfeladatokat kap az ember. Ha azon megfelel kap egyre komplexebb feladatokat. De ma már ponta hibák elkerülésére jellemző, hogy mindenki csak kis feladatot kap. Ha meg számolni szeretsz akkor menj el könyvelőnek, ott lehet rendkívül sok képletet használni. Arra meg már esélyed sincs,hogy Einstein, Pauli, Minkowski magasságába emelkedj. Erről lekéstél, és genetikailag alkalmatlan vagy rá.
2019. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/177 A kérdező kommentje:

Hogy érted,hogy genetikailag alkalmatlan vagyok hozzá? Milyen hozzáálásról beszélsz? Csak szavakat dobálva nem fogadok el semmit kritikaként.Ha kritizálni szeretnél tedd meg,de mondj konkrét dolgokat amin javítsak.


Konkrét példa a cikkkben részletezett terüket például.

2019. ápr. 15. 21:32
 78/177 A kérdező kommentje:
#76:Meg mi ez a hozzászólás,hogy menjek könyvelőnek? Baj,hogy szeretnék számolni a szakmámban? A számolás ördögtől való egy mérnöknek? Nem értem.
2019. ápr. 15. 21:35
 79/177 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 21:26. Az általad linkelt cikk 1996-os 22 éves. Ebből egy csomó minden azóta rutinná vált, és csak az elavult középiskolai rendszer következménye, hogy nem lett a középiskolás fizika része. Ugyanakkor egyetlenegy képletet sem látok a cikkben. Ez egy érdekes összefoglaló a fizika egy borzalmasan szük szegletéből. Tehát neked az a bajod, hogy az anyagtudomány érdekel és és semmi más. Akkor ne azon picsogjál, hogy a mérnökök semmit sem tudnak a fizikáról. Irány a BME a gépész karon van anyagtudomány ott a helyed, ott el leszel (ha nem vágnak ki az első héten a stilusoddal együtt).
2019. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/177 A kérdező kommentje:

#79:Linkeltem azt a kérdést ami felhúzott. Leírtam,hogy milyen rossz hozzáállásokkal találkozok nap mint nap. Leírtam,hogy azt látom mennyire utálják a mérnökök a matekot meg a fizikát,mert "túl elméleti"

Mi nem volt tiszta? Mi nem volt abból érthető,hogy ezek távoltartást eredményeztek részemről?

2019. ápr. 15. 21:39
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!