Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek miért menjen valaki...

Fizikakedvelő kérdése:

Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 19:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/177 anonim ***** válasza:
82%
Azért szokták ezt mondani, mert a mérnöki pályára jelentkezők 85-90%-a gimnáziumból megy, ahol nem tanulnak szakmai tárgyakat (műszaki mechanika, szakrajz, gépelemek, stb.) így a mérnöki pályára való "alkalmasság" megitélése ebben az esetben elsősorban a diák fizika -és matematika tudása alapján történhet.
2019. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/177 anonim ***** válasza:
88%
Jól látod. Én mérnöknek tanulok, és a képzés során is kevés a fizika. Illetve annak oktatási módja is kivesz a lelkesedésből. Ugyanakkor szeretnék továbbmenni kutatói pályára, ugyanis nekem a fizika szeretete erősebb, mint egy tervrajz elkészítése. Azonban a legtöbb mérnök meg teljesen jól érzi magát így is. Szóval szerintem nem rossz ez a rendszer.
2019. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/177 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell nézni, hogy a legtöbben piros gomb, zöld gomb nyomogató munkát végeznek, vagy excel táblázatokat színeznek. Persze a legtöbb mérnöknek csak azért oktatják a mechanikát, és egyéb fizikai tárgyakat, hogy legyen fogalma róla, hogy a szoftver, amibe beírja az adatokat, és kiköpi a végeredményt, az mi alapján számol, vagy, hogy a szabványokban a mérettáblázatok miből eredeztethetőek. De azért nem igaz, hogy ha valakit a fizika érdekel, akkor ne tudna mérnökként olyan állást találni, amiben ezzel kell foglalkoznia. Csak hogy példát is mondjak, pl.: végeselemes módszereken alapuló mechanikai szimulációk, számítások készítése, illetve ezen alapuló programok fejlesztése.

Vagy, hogy kevésbé elvontat mondjak az egyedi alkatrészek/szerkezetek tervezésénél is szükséges lehet még mindig fizikai számításokra(méretezésre, illetve adott méret, és anyag alapján szilárdságtani ellenőrzésre), persze, mint mondtam ezt gyakran vagy egy program végzi, vagy egy táblázatból kell csak kiolvasni.

2019. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/177 A kérdező kommentje:
#3:Akkor mégis miétt legyen az ember mérnök? Azért,hogy hótprimitív feladatokat lásson el aminek köze nincs a fizikához?
2019. ápr. 14. 21:45
 5/177 A kérdező kommentje:
#1:Ja,csak a mérnöki munkának köze nincs se a matematikához se a fizikához. Csak müszaki frinc-francok bütykölgetéséhez.
2019. ápr. 14. 21:50
 6/177 dq ***** válasza:
100%
Attól még hogy valakit érdekel a fizika, választhat olyan szakmát, aminek van értelme, kap érte pénzt, satöbbi. Az ilyenek között a mérnök egy jó irány lehet. Jobban kapcsolódik a fizikához mint az orvos vagy jogász.
2019. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/177 A kérdező kommentje:
#6:Azért ne olyanokhoz hasonlítsuk a mérnökit,amikhez semmi köze nincs a fizikához. Igenis ahhoz képest,hogy valaki szereti a fizikát,marha kevés a fizika az egyetemen,de méginkább a munkahelyen.
2019. ápr. 14. 21:58
 8/177 A kérdező kommentje:
#6:De tényleg egy mérnökinek mi köze van a fizikához? Nagyon kevés. Miért lenne jó irány ha egy gyerek a fizikát szereti,nem a műszaki francokat?
2019. ápr. 14. 22:01
 9/177 A kérdező kommentje:
#6:Még egy dolog. Te tipikusan az vagy,aki minden más szakot lenézhet az orvosin a jogon meg a mérnökin kívül. Az én szüleim rám akarják kényszeríteni ezt a nyüves mérnökit. Hol az a sok fizika??
2019. ápr. 14. 22:05
 10/177 anonim ***** válasza:
100%

A mérnők egy nagyon tág fogalom, ha fizikával akarsz foglalkozni, és elmész mondjuk egy gépészmérnöknek, akkor igenis a személyes érdeklődési köröd alapján akár áramlástani számításokat igénylő szivattyú, turbina, stb tervezési irányba ellehet menni, akár mechanikai irányokba is, stb..., de azt fogd fel, hogy a mérnökember lusta teremtés, és tetejébe még az órabére is drága, ergo ha egy számítást el lehet végeztetni számítógéppel, akkor azt teszi, vagy ha olyan gyakran használjuk, hogy táblázatba szedték a különböző bemenő adatokhoz a végeredményeket, akkor pedig onnan nézi ki a helyes adatokat(már csak azért is, mert ezer okból egy csomó alkatrész szabványosított).

De mivel úgy látom nem választ akarsz a kérdésedre, hanem csak kötözködni, ezért fel teszem a fordított kérdést, milyen olyan nem mérnöki fizikát használó munka van, ahol nem kell semmilyen technikai/műszaki tudással rendelkezned.

2019. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!