Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek miért menjen valaki...

Fizikakedvelő kérdése:

Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 19:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/177 A kérdező kommentje:

#59:Látom nagyon lenézed a fizikaszeretet s azt,hogy valaki olyat szeretne hallgatni az egyetemen ami érdekli is.

Az élettől olyan szakmát szeretnék ahol ezt az érdeklődésemet valamelyest kiélhetem és profitálhatok belőle. Nem szeretnék gombokat nyomogatni egész életemben,mint egyes mérnökök.

Egyébként arra miért nem reagáltál,amit belinkeltem? Szerinted nem demotiváló,mikor azt látom,hogy mérnökihez szerelgetés meg szakközép kell? Hogyan legyek így elhivatott a mérnöki pályával kapcsolatban?

2019. ápr. 15. 18:01
 62/177 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy elszomorítalak, de sosem fogsz olyan szakot találni, ahol csak azt csinálod, ami téged érdekel. Mindenhol lesz rengeteg olyan tárgy, amit utálsz, de kötelező, az meg, hogy hol dolgozol, mit csinálsz, csak rajtad múlik. A mérnöki, fizika, biológia, kémia szakok ugródeszkák, a te kitartásodon, és azon, hogy mennyire érted és szereted azt, amivel foglalkozni akarsz. Bár tudom, hogy kb semmit nem (akarsz) megérteni abból, amit mondanak neked itt, a saját példámmal megpróbálom elmagyarázni neked. Én fizikus vagyok. Az ELTE-n tanulok, bár szeretek bütykölni, különösebben nem az foglalkoztat. A szakdolgozatomat a BME-n írom, a villamosmérnököknél, ezt hallgasd: Kvantumkommunikációból. Igen. Akkor most ezek után magyarázd el nekem, hogyha a mérnökök ennyire nem értenek a fizikához, akkor hogy lehet, hogy K+F fizika területén mérnökök ilyenen dolgoznak. Attól, mert szereted a fizikát, nincs jogod lenézni senkit, semmilyen területről, és főleg nincs jogod fellengzősködni. Ha tényleg elméleti síkon akarsz mozogni, arra is tökéletes a mérnöki szak, csak olyan egyetemet kell választani, és abba az irányba kell mozogni, amint tudsz, akár már Bsc alatt. Remélem, magadba szállsz kicsit, és átgondolod ezeket, mielőtt pont a saját egód csapdájába esel.
2019. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/177 A kérdező kommentje:

#62:Nem egoistának kívántam mutatkozni. Szimplán látni akartam,hogy tényleg buták-e az előfeltételezéseim. Látni akartam,hogy a mérnökök tényleg használják-e a fizikát. Direkt belinkeltem olyan dolgokat ami miatt undort váltott ki belőlem a mérnöki pálya. Terméktámogató mérnök-i állás,szakközép,szerelgetés.

Ezekre miért nem reagáltok? Szerintetek mennyi kedvem volt úgy egyáltalán a dolgokhoz miután ilyeneket olvastam? Nagyon sok mindentől elment a kedvem. Szomorú és egyben mérges lettem. Bocsánatot kérek,ha megsértettelek titeket. Viszont kérlek értsétek meg,szülői nyomásra,ilyen dolgok olvasása után,teljesen elment a kedvem mindentől,undort váltottak ki ezek az események belőlem.

Csak tényleg nézzétek meg,amiket küldtem. Hát nem jogos a kérdésem? Mikor ilyen szakközépről,meg szerelésről beszélnek?

De tényleg,köszönöm az erőfeszítést,a válaszokat. Csak még erre reagáljatok,kérlek!

2019. ápr. 15. 18:35
 64/177 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Szerintem azért kaptál néhol negatív válaszokat, mert elég lenézően álltál a MÉRNÖKökhöz, mint szakmához.


Senki nem állítja hogy minden Mérnök szuperelméleti fizikát használ. De egész biztosan vannak.

Ugyanugy ahogy vannak fizikusok akik teljesen alkalmazottak és mondjuk az IBMnél dolgoznak kvantumszámítás terén (mérnökökkel!!!)


Ne nézz le egy másik szakmát, csak mert gyakorlati. Fele osztályom BME mérnökire ment, és NEM voltak hülyék ők se.. sőt...


Eredeti kérdésre a válasz:

'Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?'


-> mert biztosabb munkahelyet találsz

-> sokoldalúbb a képzés

-> gyakorlatiasabb

-> megúszol egy csomó absztrakt, nehéz matekot és fizikát

-> rövid távon is használni akar az emberiségnek

-> társadalmi megbecsülést szeretne

-> esetleg nem megy neki nagyon jól a fizika/matek, de nem ez az elsőrangú indok


Nem mondom, hogy menj mérnöknek, csak válaszoltam a kérdésedre. Szerintem is izgibb a fizika, de vannak érvek, és nem hülyék a mérnökök.


:)

2019. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/177 A kérdező kommentje:

Ne haragudj,de én nem szeretném megúszni a fizikát,mert szeretem.

Egyébként szeretnék tájékozódni a mérnöki szakma milyenségéről,milyen fizikát használ és ki.

Egyébként még mindig nem reagáltatok arra amiket küldtem. Szakközép? Terméktámogató mérnök?

Hogyan legyek motivált,mikor valaki leírta kerekperec,hogy mérnökihez szakközép kell?

Szeretnék kérni támpontokat a mérnöki pálya felőli tájékozódásról(leginkább az érdekelne,hogyan alkalmazza a fizikát).

Segítetek?

2019. ápr. 15. 19:15
 66/177 Mojjo ***** válasza:
100%

@65: Mert egy építész(!)mérnökségről szóló kérdés alatt egy random internetező úgy gondolja, hogy jobb a szakközép, te már elásod a szakmát :D


Ember, ne legyél már ennyire életképtelen. Ez valami siralmas. Menj fel az egyetemek honlapjaira, nézz tantervi hálókat, nézd meg a tantárgyak leírását, töltsd le a nyilvánosan elérhető tananyagokat, vagy legalább tételsorokat, amik fogódzot adhatnak, nézz utána azoknak a tételeknek (önállóan), menj fel álláshirdető oldalakra, nézd meg milyen állásokat kínálnak mérnököknek, ott miket várnak, nézz körül ezen cégek honlapjain, illetve nézz utána a hátterüknek, nézz utána mivel és hogyan foglalkoznak (önállóan) stb stb...

Tudod, hogy egy ideje követem a kérdéseidet, de már jó ideje nincs kedvem írni sem alájuk, mert olyan szinten önállótlan ember képe rajzolódik ki előttem, ami elkeserítő. Keresd már meg a tökeidet légyszi, és viselkedj annak megfelelően. És igen, kérdezni lehet, de legyenek már saját ötleteid meg erőfeszítéseid a tájékozódásra. Meg úgy általában az életre.


Ja, azt tudtad, hogy a felvételi jelentkezésed te töltöd ki, írod alá, adod le?

2019. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/177 A kérdező kommentje:
#66: Megértettem a leckét,kedves Mojjo.
2019. ápr. 15. 19:45
 68/177 anonim ***** válasza:
0%

Igaza van annak a válaszolónak, aki a szakközepet javallja a mérnökihez. Mert néha eszméletlen, amit lát az ember, hogy egy csomó buta gimnazista bekerül mondjuk gépészmérnökire, akiknek fogalma nincs az esztergálásról, nem tud rajzot olvasni, még egy csigafúrót sem látott. Mert ugye ilyen hiányosságokkal tényleg nem érdemes mérnökire menni.


És hát ugye a mérnök meg a fizikus között is ez az alapvető különbség. Egy műszaki problémát a fizikus nem tud megoldani, mert nincsennek meg a mérnöki alapismeretei. Nem ismeri a gépek alapvető üzemtanát, az egyes gépelemek feladatát funkcióját, illetve az alapvető működési feltételeket.

2019. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/177 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell se szakközép se gimi a mérnökihez. Egyedül Te vagy a változó az egyenletben.

Tény, hogy aki szakközépből megy mérnökire annak a szakmai tárgyak könnyebben fognak menni az elején, mert ő már látott egy keveset a szakmából. Nem idegenkedik ha pl. oszcilloszkóppal kell mérni valamit aztán az eredményekből számolni. A gimiseknek meg a fizika és a matek megy jobban. De, ha te gimisként odateszed magad, akkor semmi problémád nem lesz szakmai vonalon sem. A tanárok szokták mondani, hogy a gimisekből jobb mérnökök lesznek.


A bütykölgetés alatt sem azt kell érteni, hogy szétszed mindent. Inkább arra (most villanyos példákat hozok fel, mert én is villamosmérnöknek tanulok) hogy olvasgat a témában, megcsinál 1-2 alap kapcsolást valahol, aztán megtanulja hogyan működnek a benne szereplő alkatrészek. Esetleg vesz egy kis Arduinot meg 1-2 perifériát hozzá és programozgat valamit. Esetleg tervez magának egy saját erősítőt már meglévő kapcsolások alapján. Stb, stb.


A másik meg: minek érdekel, hogy vannak mérnökök akik kevésbé a szakmába vágó területen vannak? Itt az a lényeg, hogy te mit akarsz elérni.. Persze tenni kell érte, nem fog az öledbe hullani a megfelelő munkakör. Sok fizikával szeretnél dolgozni? Tessék elmenni gépészmérnökire, vagy építő/építészmérnökire. Illetve villamosmérnökin az olyan szakirányokra. Csak a rezgéstannal/kvantummechanikával/terekkel/statikával el lehet tölteni egy egész életet.

Ekkor piacképes tudást is kapsz, elmehetsz az iparba, de elindulhatsz K+F irányba is.


Értem hogy gyerek vagy, de egy kis önállóságot érdemes lenne kifejlesztened. Reálos szakokra ez a legfontosabb skill.. Ahogy írták előttem is: nézz fel egyetemi oldalakra böngészd a tanterveket. Keress hallgatókat akik adnak neked honlapokat ahol a hallgatók összeszedték a tananyagot...

2019. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/177 A kérdező kommentje:

#68: Az ilyenek mint te tántorítottak el engemet ettől az egésztől. Ugyanis elég demotiváló az is amit te most itt lenyomtál.

#69: Nagyon szépen köszönöm! Igyekszem egyébként. Érdekes jelenség,hogy mérnökinél láttam csak azt eddig,hogy szakközépből és gimiből is egyenlő esélyekkel indul mindenki.

2019. ápr. 15. 20:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!