Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnöknek miért menjen valaki...

Fizikakedvelő kérdése:

Mérnöknek miért menjen valaki akit érdekel a fizika?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem ezt az elvet. A mérnöki hozzáállásban egyáltalában nem látom mostanában a fizikaszeretetet,inkább a műszaki dolgok bütykölgetése iránti vágyat. Plusz a munkaerőpiacon a legtöbb mérnök technikus szintű munkát végez,ahova nem is nagyon kell fizikatudás. Hol használja egyáltalában a fizikát?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 19:48
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/177 anonim ***** válasza:
51%

"#68: Az ilyenek mint te tántorítottak el engemet ettől az egésztől. Ugyanis elég demotiváló az is amit te most itt lenyomtál."


Nem demotiváló, hanem szintiszta valóság. Ha képtelen vagy megérteni, akkor benned van a baj. De elárulom, a lényeg az, hogy csak egy fizikus nem fogja tudni megoldani a műszaki problémákat, mert kell a mérnöki tudás is.

Ezért van a gyakorlatban mindenhol csapatmunka, a mérnök együtt dolgozik a fizikusokkal, matematikusokkal, vegyészekkel, informatikusokkal és viszont, így tovább.


Fejlődés csak összedolgozással érhető el, tehát mérnök nélkül nincs semmi...

Ha ezt nem érted, akkor nagyon buta lehetsz, akit alaposan félreneveltek.


Egyébként meg kéne részletezned, mit is kedvelsz a fizikában?!


Képletbehelyettesítést? Fv.táblából való keresgélést? Mert ügye középiskolában kb. ez van, ami ügye nem fizika.


Tehát gyakorlatilag nem is tanultál még fizikát, akkor mit is szeretsz rajta?

2019. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/177 A kérdező kommentje:
#81: Milyen képletbehelyettesítésről van szó? A fizika átlátását szeretem,a természet működésének megismerését szeretem. De ez most olyan csúnya,rossz dolog?
2019. ápr. 15. 21:42
 83/177 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy érted,hogy genetikailag alkalmatlan vagyok hozzá? Milyen hozzáálásról beszélsz? Csak szavakat dobálva nem fogadok el semmit kritikaként.Ha kritizálni szeretnél tedd meg,de mondj konkrét dolgokat amin javítsak."


10 perc híján 26 órája legalább 8-10 ember próbálja elmagyarázni, hogy hol helytelen az elméleted, de nem akarod megérteni. Be vagy ragadva (ez az autizmus egyik vezető tünete egyébként). Van egy teljesen irreális elképzelésed a világról, erről próbálunk meggyőzni. Olvasd el értően a válaszokat. Rengeteg jó választ kaptál. Csak nem vagy hajlandó végig gondolni, elolvasni. Csak hajtogatni a magadét. Kitaláltál valamit és nem vagy hajlandó változtatni. Szinte látom magam előtt ahogy mostmár repkedő mozdulatokat is végzel és úgy verdesel a kezeiddel mintha madár lennél.

Tehát még egyszer:

A mérnöki munka borzalmasan sok rétű. Kezdve az általad pokolian lenézett résztől odáig, hogy egy olyan teamben dolgozol (sose fogod megtapasztalni, mert oda be se jutsz ha nem kezelteted az autizmusodat, még nem vagy elkésve vele) ahol pl. egy űrsiklót terveznek. De ez csak a legjobbak legjobbjainak adatik meg. Ls addig meg rögös az út. Vagy elmehetsz egy egyetemre és ott kutatgathatod az anyagaidat (görnyedhetsz a SEM fölött és nézheted az atomrácsokat), de ehhez megint alázat kéne, és meg kell hozzá tanulni egy halom egyéb dolgot.

2019. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/177 anonim ***** válasza:

"A fizika átlátását szeretem,a természet működésének megismerését szeretem. "


Mit látsz át? Mondhatnál néhány példát.

2019. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/177 anonim ***** válasza:
100%

Azért no.... Attól h valaki középsulis még lehet jó fizikából... Vannak versenyek is....


Ugorj szépen neki egy Román-Magyar olimpiai feladatsornak és garantálom hogy megbuksz rajta....

2019. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/177 anonim ***** válasza:
100%

81 (21:39 T+21 óra 51 perc):

"Nem demotiváló, hanem szintiszta valóság. Ha képtelen vagy megérteni, akkor benned van a baj. De elárulom, a lényeg az, hogy csak egy fizikus nem fogja tudni megoldani a műszaki problémákat, mert kell a mérnöki tudás is."

A mérnöki tudás része szemben a fizikuséval az, hogy a mérnök látja a probléma mögött azt, hogy az hogyan lesz megvalósítható és az agyába ott van a gazdasági racionalitás, illetve olyan szempontok amik egy fizikusban nincsenek mert ők a tudományt látják (pl. élet és balesetvédelem, tűzbiztonság, környzet és természetvédelem stb. szempontjai). Mert lehet a fizikusnak nagyon jó ötlete (ld. fúziős reaktor) ha nem lehet tetemes környzeti kár nélkül "gazdaságosan" megépíteni.


Igen úgy érzem én is, hogy a kérdező 0 fizikát tanult eddig. szeret a számokkal bűvészkedni és a fv. tábla, és a tankönyv letisztult képleteibe behelyettesíteni a szveges feladatból kibányászott értékeket. De megnézném, hogyan számol végig egy tényleg komplexebb feladatot. Adjunk neki egy házi feladatot? :)

2019. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/177 anonim ***** válasza:
100%

"Leírtam,hogy azt látom mennyire utálják a mérnökök a matekot meg a fizikát,mert "túl elméleti" "

Ez, bocs, melyik mérnöktől jön? Húzd ki a nevét a telefonkönyvedből. Mondta már jó szamuráj azt, hogy utálja a kardot? :)

2019. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/177 A kérdező kommentje:

A fizikát még nen látom át olyan mélyen,de nagyon szeretném minél mélyebben. S gondoltam,hogy a mérnöki erre nem alkalmas,ugyanis ott túl alkalmazott terüketek fordulnak elő. De az istenért,értem amit mondani akartok,de ne autistázzatok már le.

Nekem mérnök ismerősöm nincs. Honnan tudnám,hogy a mérnöki munkának van igenis komoly szelete? Sokáig nem prezentálatok semmilyen példát,csak azt akartátok,hogy higgyem el csak úgy. Le lehet álni azzal,hogy betegséggel vádoltok!

Én is konszolidálódom,de akkor ti is tegyétek ezt légyszíves.

2019. ápr. 15. 22:00
 89/177 A kérdező kommentje:
#87:Itt nagyon sok mérnök nyavalyog kedves Sztrogoff. Szidják a BME-t megállás nélkül,mert "túl elméleti". Egyszerűen már kiakadtam.
2019. ápr. 15. 22:03
 90/177 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, jól mondod 86-os, lehet kéne neki egy példa. Még szerintem az ő által kedvelt elméleti fizikán belül is lennének gondjai...


De ha bizonyítani akar: Adjuk meg egy L=1méter hosszúságú matematikai inga periódusidejét, 2%-os hibahatáron belűl, ha a függőlegestől való kitérés szöge fi=60°. A megoldás menetét és a módszert természetesen nagyvonalakban ismertetni kell, tehát nem elég a végeredmény.

2019. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!