Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 600-700 ezer Ft...

Havi nettó 600-700 ezer Ft fizetés milyen életszínvonalat biztosíthat?

Figyelt kérdés

Egy egyedülálló, gyermektelen, vidéki megyeszékhelyen élő 40 éves férfinak?


Úgy értem azt hogy milyen életszínvonalat biztosíthat, hogy ennyi havi bevétel mellett mi az a költés ami még biztonságos, nem pengeélen táncol, stb.


Milyen autó, lakás, ház, stb.



2019. máj. 1. 13:42
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
91%
átlag feletti.
2019. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Amilyet megvesz olyat
2019. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%
Prioritásoktól függ.
2019. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
23%

Autó: Ha bevállalod a hitelt, ÉN, max. 20M-ig válogatnék. Ford Mustang, BMW M3, valami SUV.


Lakás: Max. 2-300-as albérletet választanék. Jó környéken. Ha van ott olyan, akkor fősuli közelében, a csajok miatt.


Mellette nem kell nézni a kaja árat, vagy a számlákat. És nem gond a szórakozás (színház, buli, étterem,...).

2019. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
96%

4:

Bolond vagy te:)

600ezres fizetés mellett BMW M3, meg 300ezres albérlet...

2019. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem elég jól színvonalon.

Havi mondjuk 200 albira, ami jobb környéken van.

Havi 150 ezer autóhitelre, olyan 11-13 milliós autónál.


A többi meg kaja, szórakozás, utazás, sport.

2019. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyit keresel és ilyen kérdéseket kell feltenned ezen a fórumon, akkor elég szart.
2019. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

# 7


Eddig havi nettó 150-200 ezret kerestem de 1 éve felvettek egy német céghez akiknek távmunkában dolgozhatok ennyi pénzért. Hirtelen elkezdtem 4x annyit keresni de még nem változtattam az életszínvonalamon.


Csak úgy kíváncsi voltam erre a kérdésre mit ajánlanak mások.

2019. máj. 1. 16:27
 9/49 anonim ***** válasza:
83%

6-700 ezres fizetésre 20 milliós autót? Ne vicceljünk már :) Egy 5-6 milliós új Focus vagy Golf esetleg... De már azt is kicsit túlzásnak érzem. Egy 20 milliós autónak olyan fenntartási költségei vannak, ami elvinné ennek a fizetésnek a felét. Egy éves kötelező szerviz többszázezer egy ilyen autóra. Egy új gumi vagy féktárcsa szett is 3-400 ezer. Casco szintén többszázezer évente. Tankolni sem pár forint. Aztán tegyük hozzá, hogy ez mind akkor ennyi csak, ha rendelkezésre áll a vevőnek a 20 millió a számláján és nem kell hitelt/lízinget fizetnie, mert utóbbi esetben még havi sokszázezres törlesztőt hozzátehetünk.


Válaszolva a konkrét kérdésre, szerintem ez fér bele:


- 2 szobás, 50 m2-es, max 150 ezres albérlet (vagy ugyanennyi lakástörlesztő), de szerintem vidéken már 100-ért is lehet elég jókat találni

- autónak egy 2-3 éves kompakt, mondjuk 3 millióért (Astra, Focus, Golf, Corolla, stb)

- normális minőségű ételek, ruhák vásárlása

- havi párszor mozi/színház/étterem ha van rá igény

- évi egy komolyabb külföldi nyaralás és 2-3 kisebb kiruccanás

- nem okoz gondot barátokkal, kollégákkal néha elmenni mulatni egy igényesebb helyre

- opcionálisan mondjuk az utazások, szórakozások rovására egy költségesebb hobbi vagy sport is belefér

- a fenti fakultatív dolgok mennyiségének függvényében még több-kevesebb megtakarítás is keletkezhet hó végén.

2019. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Felső-középkategóriás életszínvonalat.

20 milliós autója 2x ennyit kereső IT/Kontrolling/Számviteli/Mérnöki stb. menedzsereknek van nagy multiknál, és azt is a cég lízingeli nekik, nem saját.

Egy középkategóriás, új autó, egy 200 körüli albérlet/lakáshitel, és mellette nem kell nagyon nézned az árakat az áruházakban, plázákban, évi 2x-3x el tudsz menni utazni, ha a pároddal úgy döntesz, hogy elmész hétvégén wellnessezni, akkor megteheted, szórakozás normálisabb helyeken, nem csak kocsmákban, programokat tudsz szervezni. Ennyi lenne az ideális, vagy legalábbis 500 ezer fizu.

2019. máj. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!