Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 600-700 ezer Ft...

Havi nettó 600-700 ezer Ft fizetés milyen életszínvonalat biztosíthat?

Figyelt kérdés

Egy egyedülálló, gyermektelen, vidéki megyeszékhelyen élő 40 éves férfinak?


Úgy értem azt hogy milyen életszínvonalat biztosíthat, hogy ennyi havi bevétel mellett mi az a költés ami még biztonságos, nem pengeélen táncol, stb.


Milyen autó, lakás, ház, stb.



2019. máj. 1. 13:42
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ennyi pénzből nem lehet megélni. Én 800.000 ftot keresek, de hó végén a küszöböt rágom :(
2019. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

"33-as vagyok. Úgy értve az alja, hogy még az 1,3 millió/hó sem egy 20M-s autóhoz "tartozó" jövedelem."

Nincs lakhatási költségem gyakorlatilag, és az autó árának fele lesz finanszírozott.


"Nem akarlak megsérteni, de az a tipikus magyar mentalitás: mutassunk többet, mint amink van!"

Sok mindennel lehet vádolni, de a tipikus magyar mentalitással nem. Ha tipikus magyar lennék, akkor nem egy külföldi cégnek fejlesztenék szoftvereket a legújabb technológiákkal úgy, hogy mindent a világon önszorgalomból értem el (soha nem tanultam hasonlót sem az iskolában), hanem belemerültem volna az önsajnálatba, mások okolásába, mint a környezetemben oly sokan.

Amúgy nem akarok semmit sem mutatni, azért ilyen autót veszek, mert ennek a legmodernebbek a biztonságtechnikai és infotainment rendszerei, ráadásul nagyon tetszik. Ennyi pénzből kapnék egy külsőre, motorra sokkal "menőbb" használta autót, ha az lenne a cél.


Mint írtam, fiatal vagyok, nincs családom, lakhatási költségem is alig. A piaci értékem, tudásom folyamatosan növekszik, rengeteg saját ötletem van, és ha csak nem jön egy világméretű kataklizma, tökéletese biztosítva van a további karrierem is.

2019. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

42:

Nem vonja senki kétségbe a tudásodat, nem írtam semmi ilyet.


Az anyagi helyzet többnek mutatásáról volt szó.

Mert nekem az a gyanúm, hogy a te esetedben nem arról van szó, hogy van egy többszáz millió Ft-os vagyonod, amiből most készpénzre veszel egy autót 20M ft-ért.

Hanem arról, hogy a min. 20-30% önrészt most bele tudod tenni, mert éppen annyi megtakarított pénzed van, és kiszámoltad, hogy a fennmaradó összeg havi lízingdíját (1000-2000 euró/hó) pedig röhögve kifizeted.


Ez idáig mind szép és jó, de belegondoltál abba, ha jön pl. egy betegség, ami miatt mondjuk fél évig, vagy akár 1 évig nem tudsz dolgozni, nem tudsz pénzt keresni, akkor mi lesz a 20M ft-os autó fenntartásával?


Nem bántani akarlak, csak nagyon éretlennek tűnik még a gondolkodásod, függetlenül attól hogy állításod szerint mekkora koponya vagy.


(Áruld már, melyik autó ez?)

2019. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

"Hanem arról, hogy a min. 20-30% önrészt most bele tudod tenni, mert éppen annyi megtakarított pénzed van, és kiszámoltad, hogy a fennmaradó összeg havi lízingdíját (1000-2000 euró/hó) pedig röhögve kifizeted."

Elolvastad a legutolsó hozzászólásomat? Az autó 50%-a lesz finanszírozott, azaz 50%-os önrésszel indítok.


"Ez idáig mind szép és jó, de belegondoltál abba, ha jön pl. egy betegség, ami miatt mondjuk fél évig, vagy akár 1 évig nem tudsz dolgozni, nem tudsz pénzt keresni, akkor mi lesz a 20M ft-os autó fenntartásával?"

Havi 500 ezer forintos kiadással számolva is marad annyi pénzem, hogy minimum egy évig megéljek.


"Nem bántani akarlak, csak nagyon éretlennek tűnik még a gondolkodásod, függetlenül attól hogy állításod szerint mekkora koponya vagy."

Nos, ha már így egymásra vonatkozóan következtetésekbe megyünk bele, nekem is úgy tűnik, nálatok a "párod" az, aki a bevétel oroszlánrészét megtermeli. :D

2019. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Az valóban elkerülte a figyelmemet, de a lényegen nem változtat, hogy 30% vagy 50% az önrész.

Nem készpénzre veszed, mert nem teheted meg, hogy készpénzre vedd, ez lényeg.


Tehát túlvállalod magad, olyan dolgot veszel, amit igazából nem engedhetsz meg magadnak.

2019. máj. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Nos, szerencsére akinek a véleménye releváns, tehát a bank és jómagam, az másképpen gondolja. :D Ezúton is üdvözlöm a párodat!
2019. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
46: Kisbarátom, a banknak tudod mi az érdeke?:))
2019. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom, hogy a banknak mi az érdeke. A leereszkedő stílust viszont hagyd meg másnak. Az oké, hogy elmondod a véleményedet, meg is hallgatom, mert miért ne, de a lekicsinylő megszólításokra és megjegyzésekre nem vagyok kíváncsi.
2019. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az a bankra való hivatkozásod annyira naív volt.

Tudod mi a bank érdeke? Hogy fizesd mondjuk a futamidő feléig a lízingdíjat, mint a katonatiszt és utána meg fizetésképtelenség miatt visszavegye az autót, aminek te már a fél futamidejét kifizetted.


Egyébként a szüleid tudnak egyáltalán erről? Mit szólnak hozzá?

2019. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!