Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 600-700 ezer Ft...

Havi nettó 600-700 ezer Ft fizetés milyen életszínvonalat biztosíthat?

Figyelt kérdés

Egy egyedülálló, gyermektelen, vidéki megyeszékhelyen élő 40 éves férfinak?


Úgy értem azt hogy milyen életszínvonalat biztosíthat, hogy ennyi havi bevétel mellett mi az a költés ami még biztonságos, nem pengeélen táncol, stb.


Milyen autó, lakás, ház, stb.



2019. máj. 1. 13:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy informatikus (szoftverfejlesztő) átlagfizetés. Kb 2-3 év tapasztalattal. Ha körbenézel ilyen helyeken, ezek az emberek nem élnek nagy lábon. Nincs új BMW meg ilyenek. Persze nem kell gondolkozni se, ha épp meg akar venni egy Iphonet. Alapvetően jobban jársz ha félreraksz valamennyit pár évig, és azt befekteted. Hidd el pár év múlva nem lesz ilyen sok kedved dolgozni. Meg aztán, függetlenedni kell, saját vállakozás stb. Ha most elszórod fényűzésre, akkor gyakorlatilag örökre ugyanolyan rabszolgaként élsz mint a minimálbéresek. Hogy a hónap végén számolgatni kell.


A felső színvonal az nettó 1.5 milliótól kezdődik, ez még erősen középszint.

2019. máj. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
75%

Adom a 31-es válaszát, teljesen igaza van.

Akik itt azt mondják, hogy vegyél 20 milliós kocsit, meg drága éttermek, ruhák stb. azok valószínűleg még életükben nem láttak készpénzben, egyben 700e Ft-ot.

Ha "felhúzod" a korábbi életszínvonaladat a mostani jövedelmedhez, akkor tulajdonképpen ugyanúgy hónapról-hónapra fogsz élni és semmi megtakarításod nem lesz, mint egy minimálbért keresőnek, csak annyi lesz a különbség, hogy drágább ruhákban fogsz járni, drágább napszemüveged lesz, drágább éttermekbe fogsz járni, drágább autóban ülsz és drágább albérletet fizetsz.

2019. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
55%

32: Hozzáteszem még, hogy 1,5 millió nettó is csak nagyon az alja.

Mi a párommal ketten kb itt körül keresünk, neki van egy 1,5 milliós autója, nekem egy 5 milliós, a lakástörlesztőnk pedig havi 70e Ft.

Viszont hatalmas biztonságérzetet és nyugalmat ad, hogy x10 millió Ft megtakarításunk van, amihez bármi történik, mindig hozzá tudunk nyúlni.

2019. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Mivel most kezdtél el ilyen fizetésért dolgozni, ezért én maradnék közel ugyanazon az életszínvonalon, mint eddig és a lehető legtöbbet félretenném. Gondolom élsz valahol. Sokat számít, hogy saját lakásban-e, vagy albérletben, hiszen így ezen fix költségedet már ismered. Nem költöznék csak azért, mert megnőtt a fizetésem, főleg ha egyébként szeretek ott élni, ahol.

Értelmezésem szerint a jelenlegi életszínvonalad mellett havonta 400-500 ezer forintot félretudsz tenni, ami azért lássuk be elég jó. 1 év alatt van 6 milliód, ami már egy saját lakás erős önereje, de ha 2-2,5 évig gyűjtögetsz, akkor már akár hitel nélkül is megtudsz venni vidéken egy lakást.

Én nő vagyok és cégesautóval járok, tehát engem annyira az autó kérdés nem hat meg, a lakhatás sokkal inkább, de a saját helyzetedet és prioritásodat te ismered. Az biztos, hogy nem kezdenék el azonnal nagyobb lábon élni, hiszen ez a pénz sem elkölthetetlen azért. Nem centizném, egy jelentősebb részét már a fizetésem átutalásakor azonnal megtakarítási számlára tenném és elfelejteném, hogy van. A maradékból élnék.

Amiben a mi életszínvonalunk változott az elmúlt pár évben az talán az utazások számának és időtartamának növekedése. Illetve az étkezésen nem spórolunk egyáltalán, ahogy a kikapcsolódásunkon sem. Ha szeretnénk elmenni moziba, vagy színházba, akkor nem számolgatunk, csak elmegyünk, ha iszogatni megyek a barátnőimmel nem kell megfontolnom mit rendelek és ha nincs kedvem éjszaka tömegközlekedni, akkor nem fáj hazataxizni.

Nekünk egy fontos elvünk van, az pedig az, amit leírtam. A fizetéseink egy jelentős részét megtakarítási számlára utaljuk már hó elején és elfelejtjük, hogy van. A maradék megy a napi megélhetésre, kötelezőkre, ruházkodásra, szórakozásra, stb. A maradék is egy laza keret, tehát mint említettem belefér bizonyos "kényelem", de azért nagy lazázást, nagyzolást nem enged.

Nagyjából az elején kiszámoltuk, hogy mennyi a kötelező költségünk/hó, mennyit költünk kényelmesen magunkra és mennyi az, amit pedig simán félre tudunk tenni. Ez a kiindulás, aztán attól függően, hogy várható-e adott hónapban nagyobb kiadás el is tesszük azonnal a kitűzött megtakarítandó összeget és ahhoz nem nyúlunk hozzá jó darabig.

2019. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Jó látni hogy az (utolsó néhány) válaszolók ilyen tudatosan élnek! Sajnos az emberek nagyrésze nem ilyen. Nagy multiknál is leginkább olyan emberekbe fogsz futni, akik a nettó 600as fizut elszórják, drága kocsira, csillogásra, fölösleges dolgokra, naponta esznek steak-et, járnak drága szórakozóhelyekre, aztán már 25-én sírnak, hogy nem maradt pénzük. Nem azt mondom, hogy kuporgasd a pénzed, de ha van egy kis megtakarításod, akkor az ad egy biztonságérzetet, és nem leszel kiszolgáltatva a rendszernek (meg a cégnek, ahol dolgozol).
2019. máj. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
35: Nekem nem kevés olyan ismerősöm van, aki bőven 500e felett keres, de hó végén már nincs pénze egy mozijegyre sem.
2019. máj. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
34-es vagyok. Ez azért összetett kérdés. Nálam is előfordult, hogy hó végén már csak egy mozijegyre volt pénz a számlámon, pedig jól keresek. Az elvemből nem engedek. A hó elején félretett megtakarításom nem azért van, hogy a hó közben megélhetésre szánt pénz eltapsolása után abból dorbézoljak. Akkor inkább nem megyek moziba és igen, kicsit szorítok a nadrágszíjon, amíg meg nem érkezik a fizu. (Természetesen más egy váratlan betegség, vagy nagyobb kiadás, amikor nyilván hozzányúlok a tartalékhoz.)
2019. máj. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

37:

Ez teljesen korrekt, csak én azt látom, hogy 10 viszonylag jól keresőből (mondjuk nettó 4-500 felett) 9-nél ez nagyon nem így van.

Mert fontosabb a 40e Ft Tommy Hilfiger pulóver meg 70 ezres Hugo Boss cipő, mint hogy legyen megtakarított tőkéje.

2019. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
55%

Én azt szeretem a gyakoriban, hogy itt egyszerre kapom meg, hogy 1,3 milliót biztos nem keresek, kamus vagyok (az egy dolog, hogy nem ismered a Stack Overflow-t és lekamuzod, de hogy a "like"-ok számából következtetsz bármilyen piaci helyzetre... mindegy, lelked rajta), másrészt meg kiderül, hogy ez még az alja alatt van.

Bár igaz, én nem a "párommal" együtt keresek ennyit, hanem egyedül. És igen, kocsi mellett is remekül félre tudok tenni saját vállalkozásra.

2019. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

39:

33-as vagyok. Úgy értve az alja, hogy még az 1,3 millió/hó sem egy 20M-s autóhoz "tartozó" jövedelem.

20M-s autót akkor reális venni, ha mondjuk évente minimum a dupláját már kiveszed osztalékban a cégedből úgy, hogy legalább a 1,5-szeresét meg bennhagyod eredménytartalékban.

Én nem azt mondom, hogy nem fogod tudni kifizetni, fenntartani. De egy ekkora jövedelemhez ez még igen nagy túlvállalás.

Nem akarlak megsérteni, de az a tipikus magyar mentalitás: mutassunk többet, mint amink van!

Egy öreg, nagyon gazdag vállalkozó mondta nekem egyszer és nagyon igaza volt:

"tudod a hülye azzal is dicsekszik, amije nincs, az okos meg azzal sem, amije van"

2019. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!