Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi stressz, ti hogy...

Munkahelyi stressz, ti hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozok Pesten, ahol minden nap elég nagy a pörgés.

Az az érdekes, hogy ha már ott vagyok a munkahelyen, akkor nem stresszelek, ott már csak pusztán idegesítenek bizonyos dolgok, kollégák, helyzetek, pl. hogy annyian vagyunk egy légtérben, stb...

Viszont munkába menés előtt rendszeresen gyomorgörcsöm és hasmenésem van, a legdurvább a hétfő reggel szokott lenni, de az a para, hogy már elkezdődik vasárnap délután.

A fizu elég jó (410nettó), de már ez sem érdekel, azt mondanám, hogy akár már 30%-al kevesebbel is beérném, ha stresszmentes lenne az életem.


Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy más is van ilyen helyzetben?

Ha igen, hogy kezelitek, mit csináltok?



2019. máj. 5. 08:15
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

A multináciknak meg kéne érteni 3 nagyon egyszerű dolgot, amit sorozatosan elrontanak az ÚJ építésű irodákban:

1: Openspace megöli a lelket, a hatékonyságot, elveszi az időt és a lehetőséget a munkától. Szükség van a munka elvégzéséhez privát szférára.

2: A dolgozókra direktbe fújt hideg levegő maradandó károsodást okoznak a dolgozóknak és végeredményben a biznisznek is rossz. Igazán modern irodában nem közvetlenül a dolgozóra fújja a friss / hideg levegőt a légkonid, hanem úgy keringteti a rendszer a levegőt, hogy azzal nem kínozza a munkaerőt.

3: a hangzavar nem segíti a munkát. Ideje lenne hangfogókat, zajmentesítési szakembereket és zajvédelmi technikákat bevezetni az irodákban.

2019. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha már gyomorgörccsel, alváshiánnyal küszködsz akkor sajnos vagy sem, váltanod kell!

Első munkahelyemen így voltam vidéken 8 hónap utána, de 1 év után váltottam, második Budapesten több lóvéért, de nem feleltem meg, így 6 hónap után ott hagytam, mert nem tudtam aludni de elégnek is éreztem azt az 5 óra alvást.

Most 1 hónapja külföldön vagyok, de szerintem 2 év után hazamegyek és otthon leszek, választok valami jó állást és a kevés pénz nem érdekel, de nem szeretném tönkretenni magam, hogy hogyan és miként lesz lakásom stb. nem tudom, legyek bejelentve (eddig szerencsére ezzel nem küzdöttem) aztán mérnök ként még mindig több eséllyel alkalmaznak, mint pl. érettségivel, de ez még a jövő, ha teheted válts, fix 8 órás munkaidőre, többet tudsz agyalni és vidámabban mész be meg haza.

2019. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 Estádio de Felchút ***** válasza:
92%

#7: A Pareto elv a 80-20-as szabály, de egyébként igazad van. A munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is odaférjen. Multinál nem sokat kell dolgozni, hanem okosan és vizibilisen. Különösen igaz ez a Duna partján fekvő multikra :D

Kérdező, nyugodjále, attól lenyugszol. Gyomorgörcs nem jó. Az érzés pedig sokunknak ismerős. Első körben gondold végig, elégedett vagy-e, azt csinálod-e, amit szeretsz, olyan helyen-e, ahol jól érzed magad. Ha nem, akkor célszerű tenni ellene. Szétnézni cégen belül, haez nem opció, akkor cégen kívül. Stresszelni egy munkahelyen sem érdemes, kivéve, ha légiforgalmi irányító vagy, mert az mondjuk baromi stresszes.

2019. máj. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
74%

El kell menni pár hónapra valami gyárba dolgozni. Jó esetben keresel nettó 200-at, cserében akár 12 órázni is lehet, nincs hétvégéd, éjszaka is melózhatsz, néha le se tudsz ülni órákig, WC-re meg akkor jutsz el, ha valaki levált.

Utána úgy fogsz örülni a hétfőtől péntekig nappalosban megkeresett nettó 410 ezrednek, hogy eszedbe sem jut majd a munkahelyi stressz.

2019. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
64%

Vagy akár elmehetsz háborús övezetbe, ahol lőnek rád és ember húst kell enned, ha túl akarod élni.

De ha neked ezek a céljaid és nem az, hogy emberként kezeljenek, akkor az elvárásaid neked sem egészségesek. Mindig van rosszabb mindennél. A kérdés, hogy rosszabb irányba akarsz fejlődni, vagy jobb irányba.

2019. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

A Pareto elv első szintje a 80-20as szabály.

Második szintje, amikor önmagára is használhatóvá válik és akkor már hatványozódik és lesz belőle 64/16-os szabály.

És a valóságos szintje egy nagyválalatnál a gyök-fél szabály.

2019. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

"okosan és vizibilisen"


Magyarul úgy, hogy más csinálja meg helyetted, te meg csak a babérokat gyűjtsed be. Na ez, az, ami egy gerinces embernek nehezen megy.

2019. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
92%

Én agresszív vagyok a magánéletben, mert mindent ami lenyelek 12 órában, azt hazaviszem és könnyebben elpattan a húr az agyamban. A munkában kedves, normális, dolgos vagyok, mikor jön a nagy pörgés, befelé sírok.

De jelenleg a környéken ez a legjobb munkahely és összetehetem a kezem, hogy van, és keresek valamennyit, kb, hogy a családot egy szr szinten, de szinten tartsa.


Én ezt úgy kezelem, hogy ha tetszik, ha nem,- csinálok magamnak ÉN időt. Mondhatni nyaralni viszem magam, még ha ez abból is áll, hogy egy szabadnapon bent fekszem az ágyban, nem veszem fel a telefont, nem foglalkozom semmivel, és csak filmezek vagy olvasok. Ezek azért feltöltenek, bár pont most jön majd a stresszelős időszak megint, amikor a depresszióm tüneteit már elég nehéz elrejteni, de egyelőre kitartok és próbálok tervezgetni a jövőre nézve.


Ha megtehetném, már kerestem volna valami más állást, még ha ahhoz tanulni is kéne. Én a helyedben váltanék.

2019. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. alkohollal. Munka rovására nem megy, de hétvégén csúnyán leiszom magam sajnos. Hétköznap meg naponta munka végén pár sör , hogy megnyugodjak.


Csak én felét keresem mint te, viszont ugyanúgy stresszes , felelősségteljes irodai melót végzek.

2019. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
6: Ez így jól hangzik elméletben, de ha nem dolgozol, nem végzed el a rádbízott munkát - mert folyamatosan ellenőriznek természetesen- , akkor másik 3 embert találnak a helyedre.
2019. máj. 5. 16:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!