Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi stressz, ti hogy...

Munkahelyi stressz, ti hogy kezelitek?

Figyelt kérdés

Egy nagy multinál dolgozok Pesten, ahol minden nap elég nagy a pörgés.

Az az érdekes, hogy ha már ott vagyok a munkahelyen, akkor nem stresszelek, ott már csak pusztán idegesítenek bizonyos dolgok, kollégák, helyzetek, pl. hogy annyian vagyunk egy légtérben, stb...

Viszont munkába menés előtt rendszeresen gyomorgörcsöm és hasmenésem van, a legdurvább a hétfő reggel szokott lenni, de az a para, hogy már elkezdődik vasárnap délután.

A fizu elég jó (410nettó), de már ez sem érdekel, azt mondanám, hogy akár már 30%-al kevesebbel is beérném, ha stresszmentes lenne az életem.


Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, vagy más is van ilyen helyzetben?

Ha igen, hogy kezelitek, mit csináltok?



2019. máj. 5. 08:15
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
6: BT?:)
2019. máj. 5. 16:02
 22/45 A kérdező kommentje:
7: Csak az a baj, hogy ez a multis világ, szinte mindenhol egyforma. Dolgoznak volt gimis osztálytársaim, egyetemi évfolyam/csoporttáraim a legkülönbözőbb multiknál, és így nyíltan nem mondja ki senki, de azt látom, hogy nekik is hasonlóak a problémáik.
2019. máj. 5. 16:05
 23/45 A kérdező kommentje:

9: Dettó:))

A lakhatásba bele se menjünk, hogy a fizum több, mint 2/3 az albérlet+rezsire megy el.


Nekem az is furcsa volt mikor kezdtem dolgozni, hogy a már több éve ott dolgozók közül a meló után nem haza indultak, hanem összeverődtek és mentek valami közeli beülős helyre iszogatni.

Már most kezdem érteni miért...

2019. máj. 5. 16:08
 24/45 A kérdező kommentje:

11:

Konkrétan ugyanazt a feladatot 3-aszor annyi idő alatt csinálom meg, ha zsizsegnek, jönnek-mennek körülöttem, mintha nyugtom van egy kis ideig.

Amitől még teljesen kikészülök: amikor egyszerre 3 irányból kapod a 3 különböző parfüm illatot, de olyan dózisban, mintha egy litert locsoltak volna magukra.

Ok, én is használok parfümöt, de csak nagyon visszafogott mennyiségben, hogy alig érezhető legyen.

2019. máj. 5. 16:13
 25/45 A kérdező kommentje:

13: Tudom, ezen már sokat gondolkodtam én is, és tudom, hogy ez magyar, de még bp-i viszonylatban is jó fizetésnek számít, és tudom hogy nagyon sokan ennek a felének is örülnének.

Kicsit olyan, mint egy hullámvasút, az egyik pillanatban úgy érzem értelmes munkát végzek és van értelme az egésznek, a másik pillanatban meg már azon gondolkodom, hogy mi a francot keresek én itt.

2019. máj. 5. 16:18
 26/45 A kérdező kommentje:
18: Az a baj, hogy nálam is a párkapcsolatban kezd lecsapódni a dolog.
2019. máj. 5. 16:20
 27/45 A kérdező kommentje:

19: Az a gáz, hogy se gimi, se egyetem alatt nem ittam igazán, 1-2 nagyobb bulit leszámítva.

Viszont mostanában nekem is simán lecsúszik esténként 1-2-3 pohár rozé.

2019. máj. 5. 16:23
 28/45 anonim ***** válasza:
90%

"A lakhatásba bele se menjünk, hogy a fizum több, mint 2/3 az albérlet+rezsire megy el."


TESSSÉÉÉK???

Jól értem, hogy 410 ezer ft 2/3-a a lakhatásra megy el???

kb. 270 ezer ft???

Akkor sürgősen vagy hagyd ott a munkahelyedet, mert úgysincs miből élned vagy keress egy olcsóbb albérletet.


Azért ne haragudj, de ez nagyon durva. Igen, tudom, az albérlet árak nem alacsonyak, de azért Pesten sem kell 270 ezret költeni albérletre - főleg nem akkor, ha még párkapcsolatban is élsz.

2019. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
89%

Kerdezo folyamat figyelem magam korul az embereket es latom, hogy a szakmunkas hosszutavon belefasul, mert nincs elorelepesi lehetoseg. A mernokon meg van felelosseg rendesen. Ahogy irtam, erre meg ratesz a szervezetlenseg es a dedós, komolytalan, felelotlen, gyerekes emberek viselkedese, tanulatlansaga, tudatlansaga.


Az eleted tobbet er, mint egy munkahely. Legyen szo egeszsegrol, hobbirol, parkapcsolatrol.


En ezert jutottam arra, hogy megtanulok valami hianyszakmat es kulfoldon dolgozok max 3-4 honapot.

A tobbi honapban meg pihenek es szabadon gondolkodom, hatha eltudok inditani egy vallalkozast.


Nekem a szabadsag tobbet er, mint a penz.


Ritka az az ember, aki azt csinalja, amit szeret es meg is tud belole elni es meg stresszmentes is.

2019. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
28: Bocs, természetesen nem 2/3-a, hanem 1/3-a, elírtam.
2019. máj. 5. 16:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!